• "Dziecko ma prawa do poważnego traktowania jego spraw, do sprawiedliwewgo ich rozważania" Janusz Korczak

Przedszkole- „ Kraina Radosnych Maluchów ”

rozpoczęło swoją działalność 01 września 2011 roku przy  Szkole Podstawowej w Dubinach.  Powstało on w ramach   Unijnego projektu współfinansowanego  przez Europejski Fundusz Społeczny .

Przedszkole dysponuje trzema salami dziennego pobytu, duż szatnią oraz  przestronnym korytarzem.  Do przedszkola uczęszczają  dzieci w wieku  od 2,5  do 6  lat z okolicznych miejscowości   gminy Hajnówka i miasta Hajnówka.

Powstały punkt  stwarza okazję do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju dzieci  w grupie rówieśniczej

Punkt przedszkolny zapewnia dzieciom:

- opiekę przez pięć dni w tygodniu po 10 godzin dziennie -

od 6. 30 do  16.30;

- wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną

-  realizację programu nauczania dla dzieci w wieku przedszkolnym;

- liczne zajęcia dodatkowe w tym: język  angielski;

- opiekę pedagogiczno - psychologiczną,

- dostęp do nowoczesnych pomocy edukacyjnych i wyposażenia;

- dostęp do bezpiecznych i edukacyjnych zabawek;

- przyjazną i radosną atmosferę nauki i zabawy w grupie rówieśniczej.

- wyżywienie – 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad oraz

podwieczorek);

- liczne wycieczki i imprezy przedszkolne;

- warsztaty dla rodziców dzieci uczęszczających do punktu

przedszkolnego;