• PRACA W OKRESIE MIĘDZYŚWIĄTECZNYM

          • Szkoła Podstawowa

            Rekolekcje prawosławne w godz. 8.00-9.40

            - 29. 04. 2024r. (poniedziałek)

            - 30. 04. 2023r. (wtorek)

             

            01. 05. 2024r. - dzień wolny od zajęć;

            02. 05. 2024r. - dzień wolny od zajęć - Dzień Dyrektorski,

            03. 05. 2024r. dzień wolny od zajęć;

            6 - 7. 05. 2024r. - dzień wolny od zajęć - Święta Prawosławne;

               

            Przedszkole

            02. 05. 2024r. - dzień wolny od zajęć - Dzień Dyrektorski

            06. 05. 2024r. - dzień wolny od zajęć - Święta Prawosławne;

            07.05. 2024r.  – przedszkole otwarte (brak autobusu)

          • ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI.

          • Światowy Dzień Ziemi - corocznie obchodzony jest w dniu 22 IV i uważany za największe ekologiczne święto świata.

            "To ważne święto, które uczy nas odpowiedzialnego zachowania i poszanowania środowiska naturalnego"

            W tym dniu warto zastanowić się, co każdy z nas może zrobić, aby planeta, na której mieszkamy, była dobrym i przyjaznym domem dla ludzi, roślin i zwierząt.

          • Pierwszy Dzień Wiosny

          • 21 marca, z okazji Pierwszego Dnia Wiosny  uczniowie klas I i III wyjeżdżali do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej Nadleśnictwa BROWSK w Gruszkach.

                      Swą wędrówkę leśnymi szlakami w poszukiwaniu wiosny rozpoczęliśmy od rozpoznawania i nazywania gatunków drzew i krzewów. Nasz przewodnik, pan Michał  zwrócił  uwagę dzieci na różnorodność drzew iglastych i uczył nas jak rozróżnić  jodłę od świerków. W małym oczku wodnym wypatrywaliśmy pierwszych żab, a na wieży obserwacyjnej przy użyciu lornetek śledziliśmy dwa biegające lisy w dolinie rzeki Narewka oraz lot myszołowa. Wielkie zainteresowanie wśród uczniów wzbudził zegar słoneczny. Dzięki sprzyjającej aurze mogliśmy sami odczytać godzinę, którą wskazywał cień rzucany przez ramię zegara. Utrwaliliśmy przy okazji nazwy kierunków geograficznych i uczyliśmy się jak je praktycznie określać  w terenie, biorąc pod uwagę położenie słońca na niebie. Następnie pan Michał zwrócił uwagę dzieci na rożne tropy zostawiane przez zwierzęta. Znaleźliśmy ślady żubrów, jeleni i lisów. Dużym zaskoczeniem dla uczniów okazały się nory myszy, do których korytarze znajdują się płytko pod trawą, które z łatwością można zaobserwować w terenie. Następnie wędrując już przez Puszczę Białowieską znaleźliśmy fioletowe przylaszczki i kiełkujące zawilce. Pan Michał zwrócił też naszą uwagę na opuszczone mrowisko, którego mieszkańcy z powodu dużych mrozów nie przetrwali zimy lub zostali zjedzeni przez dzięcioła zielonego. Następnie zjedliśmy przepyszne kiełbaski z ogniska i udaliśmy się na warsztaty przyrodnicze do Ośrodka Edukacji. Pani Julia Melchior wspaniale opowiadała o pracy leśnika jak i życiu sów. Z wielkim zaangażowaniem rozwiązywaliśmy krzyżówki i łamigłówki przyrodnicze.

            Spotkanie z leśnikami z Nadleśnictwa BROWSK było wspaniałą formą powitania pierwszego dnia wiosny w środowisku naturalnym.

                  Beata Markiewicz

          • Konkurs recytatorski -"Rodnaje słowa"

          •     W naszej szkole odbył się konkurs recytatorski, pt. "Rodnaje słowa" organizowany przez BTSK w Białymstoku. Konkurs miał trzy etapy; szkolny, rejonowy i centralny. Szkolny odbył się 8 marca na auli szkoły przy udziale Dyrekcji szkoły, nauczycieli i uczniów. Wzięło w nim udział 11 uczniów i wszyscy zostali zakwalifikowani na rejonowy etap. Uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w nim.   27 marca w HDK Hajnówka odbyły się eliminacje na szczeblu rejonowym. Wzięło w nim udział 10 uczniów. Jedna uczennica, Basia Woroniecka zachorowała i nie mogła wziąć udziału. Konkurs został zorganizowany bardzo uroczyście, z dekoracją i poczęstunkiem dzieciom. Na tym etapie naszym uczniom udało się zdobyć wysokie miejsca. I tak: Ola Stolarewska w swojej grupie zajęła I miejsce i Ola Siemieniuk III miejsce.

            W drugiej grupie wiekowej Marysia Janiuk otrzymała wyróżnienie, a Michał Siemieniuk i Janek Ginszt zajęli dwa równoprawne II miejsca.

            Wszyscy uczestnicy bardzo ładnie zaprezentowali się na konkursie za co im serdecznie gratulujemy. Był też czas na zabawę, a nawet zawieranie nowych znajomości. Nasi recytatorzy byli bardzo zadowoleni z tego wyjazdu. Końcowym etapem konkursu były eliminacje centralne, które odbyły się 4 kwietnia w Domu Kultury w Bielsku Podlaskim.Pojechało na niego 4 laureatów, Ola Siemieniuk, Ola Stolarewska, Michał Siemieniuk i Janek Ginszt. I tu nasi uczniowie pięknie wystąpili na scenie, ładnie reprezentowali i promowali naszą szkołę zajmując wysokie miejsca. Ola Siemieniuk i Ola Stolarewska w swojej grupie zajęły II miejsce i Michał w swojej grupie wiekowej też zajął drugie miejsce. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Duże podziękowania należą się rodzicom tych dzieci za pomoc w przygotowaniu swoich pociech do konkursu jak też w organizacji związanej z dowozem do Hajnówki i Bielska. Niech te wyniki będą zachętą dla innych uczniów do uczestnictwa w podobnych konkursach.

          • Konkurs Poezji Religijnej.

          •        Tegoroczny Konkurs Poezji Religijnej już za nami.  Gratuluję wszystkim, którzy pięknie recytując wiersze religijne godnie reprezentowali naszą szkołę:  Sophii,  Róży,  Jagodzie, Jankowi i Błażejowi. Szczególne brawa należą się Hani Rybaczuk z grupy 5-latków za zajęcie III miejsca. Dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci. Jolanta Kulpa-Krzycka.

          • Dołącz do nas!

          • Szkoła Podstawowa w Dubinach zaprasza!

            Odkryj Świat z Naszą Szkołą!

            Nasza szkoła to miejsce, gdzie nauka to nie tylko podręczniki i lekcje, ale przede wszystkim fascynująca podróż po świecie wiedzy, przygody i odkryć! Zachęcamy Cię i Twoje dziecko do dołączenia do naszej społeczności, gdzie nauka staje się pasją, a szkoła staje się drugim domem.

            Odkrywaj Świat na Wycieczkach i Wyjazdach!

            W ostatnim roku szkolnym dostarczyliśmy naszym uczniom niezapomnianych przeżyć poprzez liczne wycieczki i wyjazdy. Poczynając od zielonej szkoły w Węgorzewie, przez historyczne miasta Toruń i Warszawę, po ekscytujące spotkania z przyrodą w Rezerwacie Pokazowym Żubrów i udział w akcji Czynnej Ochrony Płazów w Białowieży.  Niezapomnianych wrażeń dostarczyły naszym uczniom także organizowane przez nauczycieli rajdy rowerowe, rajdy nordic walking, wyjazdy na basen, do kina, teatru i muzeów w Białymstoku, Bielsku Podlaskim i Hajnówce. Uczniowie korzystają też z audycji muzycznych zespołu Art.-Muza, z którym szkoła współpracuje od wielu lat. To tylko niektóre z atrakcji, które czekały na naszych uczniów w minionym roku szkolnym!

            Wspólnie tworzymy Wspólnotę!

            W naszej szkole nie brakuje uroczystości i wydarzeń integracyjnych, które umożliwiają uczniom budowanie więzi, kształtowanie poczucia przynależności i rozwijanie pasji.  Dzień Ziemi, Dzień Dziecka, Dzień Nauczyciela, Dzień Wiosny, Dzień Matki czy Piknik Rodzinny- to tylko kilka z wielu okazji, które uczniowie celebrowali razem z nauczycielami i całym zespołem klasowym i szkolnym.

            Pomoc psychologiczno- pedagogiczna!

            W szkole możemy liczyć na pomoc psychologiczno – pedagogiczna, która skoncentrowana jest  na profilaktyce i zapewnieniu najwyższej jakości w/w opieki. Zatrudniamy logopedę, pedagoga, pedagoga specjalnego, terapeutę SI, którzy diagnozują indywidualne potrzeby rozwojowe i edukacyjne oraz możliwości psychofizyczne uczniów w celu określenia mocnych stron, predyspozycji, zainteresowań i uzdolnień uczniów, przyczyny niepowodzeń edukacyjnych lub trudności w funkcjonowaniu uczniów, w tym barier i ograniczeń utrudniających funkcjonowanie ucznia i jego uczestnictwo w życiu szkoły. Udzielają pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom, rodzicom ale także wspierają pracę nauczycieli.

            Aktywnie Działamy i Pomagamy!

            W naszej szkole kładziemy duży nacisk na aktywność uczniów w życiu społecznym i charytatywnym. Dzieci i młodzież  bardzo często sami   wychodzą   z   inicjatywą   lub   włączają   się   w  różne akcje charytatywne organizowane przez: MEN, PCK, gminę, szkołę, nauczycieli lub inne organizacje. Wspieramy inicjatywy takie jak: zbiórka pieniędzy na różne cele dobroczynne, zbiórka karmy dla zwierząt, coroczny udział w  akcjach: Szlachetna Paczka dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszego otoczenia, czy też „ Pomoc dzieciom chorym onkologicznie”. Dzięki naszemu zaangażowaniu i współpracy z różnymi organizacjami, uczniowie mają szansę przyczynić się do tworzenia lepszego świata.

            Aktywnie współpracujemy ze środowiskiem lokalnym!

             Dzięki aktywnej współpracy z lokalnymi instytucjami i organizacjami, nasza szkoła staje się częścią społeczności, angażując uczniów w różnorodne lokalne działania i inicjatywy.

            Współpracujemy z Domem Dziennego Pobytu w Nowoberezowie, Gminnym Centrum Kultury w Dubinach, Komendą PSP w Hajnówce, w której sali edukacyjnej „Ognik” często mają okazję gościć nasi uczniowie, Komendą Policji w Hajnówce, PPP w Hajnówce, przedsiębiorstwem PUK, Nadleśnictwem Białowieża, Browsk i Hajnówka.

             

            Innowacyjne Rozwiązania i Nowoczesne Wyposażenie!

            Dzięki pozyskanym środkom finansowym nasza szkoła inwestuje w najnowsze technologie informatyczne, które wspierają proces nauczania i czynią go jeszcze bardziej interesującym i efektywnym.  Nasze sale wyposażone są w najnowocześniejsze narzędzia edukacyjne, a baza szkoły jest dostosowana do potrzeb uczniów.   Dzięki realizacji projektów o wartości 1 151 689,87zł pozyskaliśmy w ostatnich pięciu latach 1 031 670,47 zł. Oprócz wyposażenia klasopracowni pieniądze przeznaczyliśmy także na zajęcia dodatkowe dla uczniów.

             

            Dołącz do Naszej Szkoły!

            Zapraszamy serdecznie wszyst

          • DZIEŃ OTWARTY

          •          Jak co roku w marcu większość szkół organizuje dni otwarte. 12 marca 2024r. Szkoła Podstawowa  w Dubinach również otworzyła swoje  drzwi przyszłym uczniom i ich rodzicom, aby pokazać dlaczego warto podjąć naukę w naszej placówce.

            Dzień rozpoczął się od ciepłego powitania gości przez  Dyrektor szkoły mgr Alinę Ginszt, która  przedstawiła zgromadzonym bogatą ofertę edukacyjną naszej placówki. Uczniowie klasy trzeciej przygotowali krótką, ale uroczą inscenizację pt. "W poszukiwaniu dobrych manier", która bawiła i uczyła zarazem.

            Przyszli pierwszoklasiści mieli też okazję po raz pierwszy zasiąść w szkolnych ławach i poznać się z przyszłym wychowawcą, mgr Beatą Markiewicz. Z wielką radością i zapałem uczestniczyli również w zabawach dydaktycznych z literkami  i cyframi.  Zajęcia plastyczne z motywem wielkanocnym pozwoliły im na rozwijanie  ich kreatywności.  Każdy mógł stworzyć własnego, kolorowego koguta. Z kolei zabawa w Bingo w języku angielskim poprowadzona przez mgr Monikę Kondratiuk z wykorzystaniem tablicy interaktywnej była świetną okazją do utrwalenia przez przyszłych uczniów nazw kolorów i kształtów w tym języku. Trzeba przyznać, że umiejętności przyszłych pierwszoklasistów zaskoczyły nawet ich rodziców! Podczas wykonywania proponowanych zajęć dzieci czuły się bardzo dobrze i wspaniale ze sobą rywalizowały.

             Szkoła pochwaliła się również przed zgromadzonymi wspaniale wyposażoną salą komputerową, w której dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi, mali informatycy. Przy pomocy uczniów klasy V, pod kierunkiem mgr Bożeny Dawidziuk przyszli pierwszoklasiści przy użyciu różnych aplikacji multimedialnych kolorowali online wiosenne obrazki.  Następnie podziwiali jak ich starsi koledzy sterują  Photonami- robotami, które wcześniej sami zaprogramowali.

             Nie zabrakło również aktywności fizycznych! Tor przeszkód na sali gimnastycznej, przygotowany przez nauczycieli wf-u  również dostarczył młodszym kolegom mnóstwo radości i zdrowej rywalizacji. Dzień zakończył się słodkim akcentem - poczęstunkiem na stołówce, gdzie wszyscy mogli skosztować pysznych  ciasteczek i innych smakołyków wypiekanych przez nasze Panie kucharki.

            Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie. Z niecierpliwością oczekujemy na spotkanie z przyszłymi pierwszoklasistami  już we wrześniu!

             

                                                                             Beata Markiewicz

          • Dzień Kolorowej Skarpetki.

          •           Dnia 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa . Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi na ich potrzeby, a przede wszystkim na prawo ich uczestnictwa w życiu społecznym. Solidaryzując się z nimi, tego dnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły przyszli w kolorowych skarpetkach nie do pary. Dzień wcześniej uczniowie wzięli udział w zajęciach dotyczących tolerancji, a zakończeniem zajęć było kolorowanie skarpetek, które ozdobiły tablicę informacyjną.

            Zespół ds. pomocy psychologiczno - pedagogicznej

          • Światowy Dzień Liczby Pi.

          •      14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby π. Uczniowie świętowali ten dzień w różnorodny sposób. W tygodniu poprzedzającym, uczniowie tworzyli prace związane z liczbą π. W ten sposób na korytarzach naszej szkoły zagościły kolorowe obrazki przedstawiające liczbę π. Niezwykła wyobraźnia uczniów sprawiła, że liczba π przybrała różne formy i stała się inspiracją do tworzenia kolorowych oraz oryginalnych dzieł sztuki.

            Świętowanie rozpoczęliśmy od znalezienia ukrytej liczby π, która przybrała różne postacie, a następnie „zaginęła’’ ukrywając się w różnych miejscach w szkole. Uczniowie klasy IV i V mieli za zadanie odnaleźć jak najwięcej jej kryjówek. Poszło im bardzo sprawnie (co oznacza, że za rok liczba π będzie musiała lepiej się schować).

            Następnie uczniowie klasy IV, V oraz VI rozwiązywali zadania dotyczące matematycznej opowieści o piesku Pi. Po uzyskaniu poprawnego wyniku, otrzymali fragment rozwinięcia dziesiętnego liczby π. Klasa VIII miała za zadanie odnaleźć w wykreślance wszystkie słowa zawierające PI, mogli się przekonać, że nie tylko w matematyce możemy ją spotkać.

            Światowy Dzień Liczby π można uznać za udany oraz pełen radości i kreatywności. Uczniowie z różnych klas aktywnie włączyli się w obchody tego matematycznego święta, demonstrując swoje zainteresowania oraz umiejętności w dziedzinie matematyki i nie tylko.

          • Wielkanoce warsztaty w klasie IV

          •   Dnia 11 marca podczas godziny wychowawczej w klasie IV odbyły się wielkanocne warsztaty z panią Dorotą Ginszt. Podczas tych zajęć każdy samodzielnie przygotował wielkanocny stroik na drzwi. Kreatywność uczniów nie znała granic, każdy z nich miał inny pomysł na wykorzystanie materiałów, co uczynniło każdy z wianków wyjątkowy.

          • Wycieczka uczniów z klas IV-V do Białegostoku

          •           Dnia 13 marca odbyła się wycieczka klasy czwartej i piątej do Białegostoku. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Ogrodów Pałacu Branickich oraz Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. Wizytę w muzeum uczniowie zaczęli od samodzielnego przygotowania mydełek. W trakcie ich zastygania, Pan przewodnik w ciekawy sposób przybliżył tajniki medycyny, oraz proces kształtowania się przez wieki tradycji leczniczych. Mieliśmy również okazję zobaczyć jak wyglądała apteka z przełomu XIX i XX wieku oraz zwiedzić dawny gabinet stomatologiczny, okulistyczny, rentgenowski jak i szpital polowy. Podczas zwiedzania nie zabrakło sprawdzenia wiedzy uczniów z dziedziny medycyny. Po zwiedzeniu muzeum uczniowie z wielką ciekawością, poszli podziwiać swoje mydełka.

            Następnym punktem programu była wizyta w Strefie Wysokich lotów, gdzie pod okiem trenerów uczniowie mogli rozwinąć swoją sprawność ruchową oraz koordynację. Zmęczeni udaliśmy się na kolejny punkt programu jakim była wizyta w planetarium. Obejrzeliśmy film „ Na skrzydłach marzeń 3D” poruszający tematykę historii lotnictwa, podróży kosmicznych oraz marzeń o lataniu. Było to bardzo wyjątkowe przeżycie, a efekt 3D filmu wywołał wiele emocji.

            Ostatnim punktem programu, lecz najbardziej wyczekiwanym była wizyta w McDonald’s. Z wycieczki wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni nowych wrażeń oraz wiedzy.

          • Mali, ale niezwykli dżentelmeni z kl. III !

          •    Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z kl. III  przygotowali swym koleżankom słodkie i pachnące wiosną niespodzianki. Wszystkim dziewczynkom wręczyli kwiaty i słodycze, dzięki czemu w naszej klasie zapanowała radosna i podniosła atmosfera.

            Drodzy koledzy dziękujemy bardzo za wspaniały dzień!!!

          • Integraca uczniów kl. IV

          •             Dnia 26 lutego podczas godziny wychowawczej klasa IV przekonała się jak ważna jest współpraca w drużynie. Uczniowie poznali zabawę integracyjną „Odwróć koc”. Zadaniem grupy, było przewrócenie koca  na drugą stronę, stojąc na nim, jednocześnie nie dotykając przy tym ziemi. Uczniowie sprawdzili jak ciężkie jest to wyzwanie, nie zabrakło rywalizacji, dyskusji jak i emocji. Pomimo trudności udało się wykonać zadanie. Po zakończonej zabawie wszyscy jednogłośnie uznali, że współpraca i integracja w klasie jest bardzo ważna.

            Natalia Dziubonos

          • INFORMACJA O ZMIANIE ADRESU POCZTY E-MAIL

          • Informujemy, że zmianie ulega oficjalny adres poczty w naszej szkole.

            Nowy adres e-mail, za pośrednictwem którego można kontaktować się ze Szkołą Podstawową w Dubinach to:

            sp.dubiny@gmina-hajnowka.pl

            Zmianie ulega również adres sekretariatu.  Nowy adres to:

            sp.dubiny1b@gmina-hajnowka.pl

            Jednocześnie informujemy, że poprzednie adresy pozostają tymczasowo aktywne. Po wysłaniu wiadomości nadawca otrzyma informację o zmianie adresu.
            Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

          • Informacja

          • Szanowni Państwo,

               Trwa rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty Edukacyjnej Fundacji im. Romana Czerneckiego (Fundacji EFC) realizowanego w partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków. To kompleksowe wsparcie dla uczniów i uczennic, którzy chcą uczyć się w najlepszych szkołach średnich w całej Polsce, przyznawane przez Fundację EFC już od 14 lat. Zwracamy się z prośbą o pomoc w dotarciu do tych najbardziej potrzebujących stypendium – młodych ludzi z aspiracjami i energią do działania.

            Program Horyzonty kierujemy do ósmoklasistów, którzy pochodzą z małych miejscowości, a chcieliby uczyć się i rozwijać w wymarzonym liceum lub technikum w dużym mieście. Stypendyści z naszego województwa uczą się w 1 Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Białymstoku.

            Żeby ubiegać się o stypendium Horyzonty, kandydat lub kandydatka musi:

            - pochodzić z miejscowości do 30 000 mieszkańców,

            - planować naukę w jednej ze szkół średnich współpracujących z Fundacją EFC,

            - średni miesięczny dochód w rodzinie nie może przekraczać 1900 zł netto na osobę.

            Szczegółowe informacje na temat stypendium znajdują się na https://efc.edu.pl/programy/horyzonty

            W razie pytań jestem do Państwa dyspozycji.

            Z poważaniem.

            Izabela Buczek

            Załaczniki:

            1. Wyciag_z_regulaminu_Programu_Stypendialnego_HORYZONTY_2024.pdf

            2. List_Program_Stypendialny_Horyzonty_dyrektor_2024.docx

            3. eduresized_Horyzonty_mala_ulotka_2024.jpg

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Dubinach
      • sp.dubiny1b@gmina-hajnowka.pl - adres sekretariatu
      • tel: 85 682 46 31
      • Dubiny ul. Główna 1b 17-200 Hajnówka Poland
      • Dyrektor - mgr Alina Ginszt Organ prowadzący: Urząd Gminy w Hajnówce Organ prowadzący nadzór: Kuratorium Oświaty w Białymstoku Obsługa finansowa: Gmina Hajnówka, Obwód szkoły: wszystkie miejscowości położone na terenie Gminy Hajnówka. Założenie szkoły – 01.09.1999 r. Baza szkoły - szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi mieści się w nowoczesnym budynku oddanym do użytku 01.09.2000 r. Szkoła posiada pracownię komputerową z dostępem do Internetu, bibliotekę z czytelnią, przestronną aulą, salę gimnastyczną, gabinet Terapii SI, gabinet lekarski i stomatologiczny oraz stołówkę i zaplecze kuchenne. Rekrutacja -do oddziałów przedszkolnych i klas szkoły podstawowej przyjmowani są uczniowie z urzędu zamieszkali w obwodzie tej szkoły i na prośbę rodziców (prawnych opiekunów) uczniowie zamieszkali poza obwodem szkoły.
    • Logowanie