• Kursy autobusów szkolnych w dniu 21 stycznia 2023r.- choinka szkolna są przesunięte o dwie godziny od Rozkładów dowożenia obowiązujących w codziennym planie zajęć szkoły. Rozwożenie uczniów odbędzie się po zakończeniu balu choinkowego.

• Ważną nowinę ogłaszamy

i na bal choinkowy

wszystkich zapraszamy!

Drodzy Rodzice przygotujcie,

swym pociechom przebranie,

bo muzyka do wieczora grać nie przestanie…

Sami nie zapomnijcie,

zabrać ze sobą słodkich łakoci

partnerów do tańca i butów nie do zdarcia.

Słodką cegiełką remont sali komputerowej wspomożecie!

Herbatę i kawę w kawiarni wypijecie!

Za co wdzięczność swą okażą Wam własne dzieci,

gdy każde samo e-mila własnoręcznie skleci.

W kolorowej sali nie będzie już smutno!

W mig powstaną prezentacje i różne animacje.

Kodowanie nie będzie już trudne,

a z drukarki 3D drukowanie pięknej róży dla Was

nie będzie marudne.

Autor: Beata Markiewicz

• Konkurs plastyczny

• pn. XVIII Ogólnopolska Wiosna Młodych Talentów - Biennale 2023 pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka.

Regulamin Konkursu, karta zgłoszenia i oświadczenie RODO do pobrania na stronie Hajnowskiego Domu Kultury  pod adresem www.hdk.hajnowka.pl

XVIII OGÓLNOPOLSKA WIOSNA MŁODYCH TALENTÓW - Biennale 2023

pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka

Cele konkursu

  propagowanie spontanicznej ekspresji plastycznej dziecka

  popularyzacja wśród dzieci i młodzieży różnorodnych technik plastycznych

  promocja nauczycieli i instruktorów plastyki o niekonwencjonalnych metodach pracy
                 z młodymi artystami

Zasady udziału

1. Jeden uczestnik może złożyć max. 3 prace. Można też zgłosić zbiorowo najlepsze prace   grupy (koła, klasy, szkoły), ilość prac nie powinna przekroczyć 10 .

2. Wiek uczestników : 5 - 20 lat

3. Temat pracy, format i technika dowolna: malarstwo, rysunek, grafika, kolaż , rzeźba (wykluczone techniki z materiałami sypkimi i nietrwałymi oraz kopie innych artystów). Prosimy nie rolować prac.

4. Opatrzenie każdej pracy kartą informacyjną : imię i nazwisko, wiek, adres placówki rekomendującej pracę oraz  imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego została wykonana

5. Każdy uczestnik zobowiązany jest do podpisania zgody na przetwarzanie danych osobowych RODO, a w przypadku, gdy prace będą dostarczane zbiorowo prosimy o dołączenie listy uczestników z podpisanymi indywidualnymi zgodami RODO.

6. Termin nadsyłania prac – do 4.03. 2023 r. na adres: Hajnowski Dom Kultury,

ul. T.Sołoniewicz 4,  17-200 Hajnówka  Wystawa planowana jest na maj 2023 r.

7. Komisja konkursowa wyłoni z poszczególnych grup  wiekowych (5-6 lat, 7-9 lat,

10-14 lat, 15-18 lat) po 3 najciekawsze prezentacje indywidualne i 5 zespołowych. Autorzy najlepszych prac otrzymają statuetki lub medale ,, TALENT 2023” oraz dyplomy i katalogi z pracami laureatów.

8. Komisja może przyznać Nagrodę Grand Prix.

9. Organizator Konkursu nie zwraca prac nagrodzonych i wyróżnionych. Wszystkie prace przechodzą na własność organizatora i nie będą odsyłane. Nagrody nieodebrane w czasie uroczystego wernisażu będą przesłane pocztą na koszt autora, bądź instytucji.

10.Udział w konkursie jest równoznaczny z przyjęciem warunków regulaminu.

informacja_-_konkurs_WMT.docx

REGULAMIN_OWMT_biennale2023.doc

metryczka_do_prac_WMT2023.docx

• Dni wolne od zajęć dydaktycznych:

1. 6 stycznia 2023 r. (piątek),

2. 9 stycznia 2023r. (poniedziałek).

Dzień 9 stycznia 2023r. zostanie odpracowany 21 stycznia 2023r. (sobota).

• Nasza Szkoła uczestniczy w realizacji zadania pt.

Przeprowadzenie badań naukowych z zakresu żywienia dzieci i młodzieży oraz opracowanie i wdrożenie programu edukacji żywieniowej uczniów klas I-VI szkół podstawowych.

Akronim: Junior-Edu-Żywienie (JEŻ)”

Zadanie finansowane ze środków Ministra Edukacji i Nauki na podstawie Umowy nr MEiN/2022/DPI/96 z dnia 7.03.2022 r

dubiny_wp.pl.pdf

• Wizyta w Wiosce Św. Mikołaja w Majątku Howieny w Pomigaczach

•       5 grudnia 2022r. uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Dubinach odwiedzili Wioskę Świętego Mikołaja w Majątku Howieny w Pomigaczach. Pełni radosnego oczekiwania na spotkanie z Mikołajem wyruszyliśmy w drogę. Towarzyszyły nam Panie: Agnieszka Kojło i Anna Pucinik – rodzice z naszej klasy. Po dotarciu na miejsce na spotkanie dzieciom wyszedł Elf – pomocnik Świętego Mikołaja, który powitał nas słodkimi łakociami. Następnie zaproszono nas na słodki poczęstunek. Herbatka imbirowa i pyszne pierniki rozgrzały nas przed spotkaniem z Mikołajem, podczas którego każdy otrzymał prezent i miał możliwość zadać Mikołajowi nurtujące nas pytania. Spotkanie z Mikołajem zakończyło się pamiątkowym zdjęciem, a my razem z Elfami zabraliśmy się za lepienie świątecznych pierników. Każdy z nas pracowicie wałkował, lepił i zastanawiał się co napisze w liście do Mikołaja. Jednym z punktów programu była wizyta na Poczcie, więc wkrótce wszyscy pilnie redagowali listy i adresowali koperty. Wspólne zabawy z Elfami wprawiły nas w doskonały nastrój. Następnie wyruszyliśmy na zwiedzanie Wioski Świętego Mikołaja. Mieliśmy okazję odwiedzić Chatę Mikołaja, gdzie obejrzeliśmy jadalnię, sypialnię i salon w świątecznej scenerii. Po drodze na Pocztę obejrzeliśmy Magazyn Prezentów oraz Bożonarodzeniową Szopkę, której atrakcję stanowiły żywe zwierzęta. Na koniec dotarliśmy na Pocztę, gdzie Elf na każdym liście postawił Pieczęć Wioski Świętego Mikołaja. Pozostało nam już tylko wrzucić listy do olbrzymiej skrzyni i czekać na wizytę Mikołaja podczas Świąt Bożego Narodzenia. Nasza wizyta w Majątku Howieny zakończyła się zwiedzaniem mini zoo, w który widzieliśmy między innymi egzotyczne ptaki, lamy, kucyki, sarny i białego renifera. Pełni wrażeń, w świątecznym nastroju wracaliśmy do domu. Ta wyprawa na długo pozostanie w naszej pamięci.

Opracowała: Ewa Leończuk