• Piknik "W pogoni za żubrem".

• 6 maja 2022r. uczniowie kl. IV-VII wzięli udział w sportowym pikniku pn. "W pogoni za żubrem", organizowanym przez Gminę Narewka na terenie parkingu leśnego "Pod Dębami" w Świnorojach. W wydarzeniu wzięli też udział uczniowie szkół podstawowych z Narewki, Białowieży oraz Narwi, sprawdzając swoją wytrzymałość, kondycję oraz umiejętności sportowe w wielu różnych kategoriach konkursowych. Bieg za uciekającym żubrem, układanie puzzli przestrzennych, przeciąganie liny czy konkurs przyrodniczy - to jedne z atrakcji, jakie czekały na uczestników pikniku. Uczniowie, poza nagrodami, zyskali też wiedzę, że sportowa rywalizacja może być też dobrą zabawą i okazją do integracji.

• Turniej BRD

• 28.kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rozgrywkach powiatowych Turnieju BRD. Turniej miał na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą z bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz sprostać zadaniom praktycznym (jazda rowerem po torze przeszkód) i zaprezentować umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zaciętej walce komisja wyłoniła zwycięzców. W grupie I (rocznik 2010 i młodsi) pierwsze miejsce zajęła nasza czteroosobowa reprezentacja z kl.V i tym samym otrzymała ona możliwość reprezentowania powiatu hajnowskiego na szczeblu wojewódzkim. Natomiast w grupie II (starsi uczniowie z kl. VII i VIII) nasze uczennice zajęły trzecie miejsce jako drużyna, a w klasyfikacji indywidualnej Dominika Gierasimiuk z kl.VII zajęła miejsce drugie. Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Karol Krawczyński z kl. V. Gratulujemy!

• Egzamin 8-klasisty.

• Strona do zalogowania się przez uczniów na próbny egzamin ósmoklasisty  z matematyki: https://math4you.edu.pl/

INFORMACJA    DLA   UCZNIÓW:

Z górnego menu wybieramy opcję "Zarejestruj się". Każdy uczeń musi zarejestrować się samodzielnie najpóźniej 24 godziny przed rozpoczęciem egzaminu.

W polu NAZWA musi być wpisana unikatowa nazwa, np. numeru z Librusa. Następnie HASŁO, które należy zapamiętać.

W polu INSTYTUCJA prosimy wybrać opcję "Egzamin ósmoklasisty".

Następnie każdy uczeń wybiera KIERUNEKDubiny.SP.05.12

oraz KOD:  220819

Uwaga!

W dniu egzaminu uczeń loguje się na stronie: https://math4you.edu.pl/

Wybierając wprowadzoną NAZWA oraz Hasło. Po zalogowaniu się wybiera opcję: egzamin.

Po zakończeniu egzaminu, wybierając opcję egzamin, zobaczy Swój wynik. Wynik będzie dostępny najpóźniej w danym dniu do godziny 23:00.

Opis logowania można zobaczyć na filmie: https://math4you.edu.pl/pomoc

Pozdrawiam serdecznie,

Alicja Bortnik

CMF Politechnika Łódzka

• Z wizytą w Białowieży.

•      11 kwietnia uczniowie klas I -III z naszej szkoły udali się na wycieczkę do Białowieży. Celem wyprawy był spacer po Parku Pałacowym, zwiedzanie Muzeum Przyrodniczo – Leśnego, warsztaty przyrodnicze zorganizowane przez Centrum Edukacji Przyrodniczej oraz udział w Wiosennej Akcji Pomocy Płazom Puszczy Białowieskiej, która rozpoczęła się w na przełomie marca i kwietnia, wraz z początkiem migracji płazów do miejsc rozrodu. Pierwszym punktem naszej wycieczki był udział w warsztatach przyrodniczych na temat płazów. Pani w ciekawy sposób przedstawiła dzieciom grupę kręgowców i omówiła cykl rozwojowy żaby. Uczniowie pod jej okiem własnoręcznie wykonały mini lapbooka nt. „Skąd się biorą żaby”. Następnie pełni wiedzy wybraliśmy się na akcję ratowania płazów. Pod czujnym okiem Pani Anny Białomyzy- pracownika Ośrodka Edukacji Przyrodniczej BPN rozpoczęliśmy wyjmowanie z pułapek (wiaderek) płazów, które przenosiliśmy na drugą stronę drogi, w kierunku zbiornika wodnego. Jesteśmy pewni, że nasze działania przyczyniły się do uratowania dużej żabiej rodziny. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie stałej wystawy w Muzeum Przyrodniczo – Leśnym. Poznaliśmy tam florę i faunę Puszczy Białowieskiej oraz historię działalności człowieka na jej terenie. Pani przewodnik zaprezentowała dzieciom w mini-kinie prezentację multimedialną ukazującą Puszczę Białowieską w różnych porach roku. Wykorzystane przez nią środki ekspresyjnego wyrazu, np. naturalne odgłosy zwierzą, światło sceniczne sprawiły, że poczuliśmy się jakbyśmy byli w samym środku dziewiczego lasu. Wycieczkę zakończyliśmy spacerem po parku rozciągającym się wokół muzeum. Zwróciliśmy uwagę na stare, piękne 200- letnie dęby oraz na pierwsze oznaki wiosny w Puszczy Białowieskiej.  Wsłuchiwaliśmy się w odgłosy dobiegające z lasu. Około godz. 13:00 wróciliśmy do szkoły zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. Teraz czekamy na kolejny taki wyjazd.

Bożena Dawidziuk