• Światowy Dzień Oddychania.

          • 11 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Oddychania w Naszym Przedszkolu! Z tej okazji grupa 3-, 4-, 5- oraz 6-latków brała udział w zabawach oddechowych. Głównym zadaniem było nabieranie powietrza nosem, a następnie wydychanie go za pomocą ust. W trakcie ćwiczeń dzieci m.in. dmuchały w krople farby przy użyciu słomki oraz robiły własne zabawki oddechowe.

                          Celem ćwiczeń oddechowych jest m.in. wyćwiczenie prawidłowego toru oddechowego, pogłębienie oddechu, wzmocnienie mięśni oddechowych – przepony oraz wydłużenie fazy wydechowej.

            Diana Prokopiuk

            logopeda

          • PRACA W OKRESIE MIĘDZYŚWIĄTECZNYM

          • Szkoła Podstawowa

            Rekolekcje prawosławne w godz. 8.00-9.40

            - 29. 04. 2024r. (poniedziałek)

            - 30. 04. 2023r. (wtorek)

             

            01. 05. 2024r. - dzień wolny od zajęć;

            02. 05. 2024r. - dzień wolny od zajęć - Dzień Dyrektorski,

            03. 05. 2024r. dzień wolny od zajęć;

            6 - 7. 05. 2024r. - dzień wolny od zajęć - Święta Prawosławne;

               

            Przedszkole

            02. 05. 2024r. - dzień wolny od zajęć - Dzień Dyrektorski

            06. 05. 2024r. - dzień wolny od zajęć - Święta Prawosławne;

            07.05. 2024r.  – przedszkole otwarte (brak autobusu)

          • ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI.

          • Światowy Dzień Ziemi - corocznie obchodzony jest w dniu 22 IV i uważany za największe ekologiczne święto świata.

            "To ważne święto, które uczy nas odpowiedzialnego zachowania i poszanowania środowiska naturalnego"

            W tym dniu warto zastanowić się, co każdy z nas może zrobić, aby planeta, na której mieszkamy, była dobrym i przyjaznym domem dla ludzi, roślin i zwierząt.

          • Pierwszy Dzień Wiosny

          • 21 marca, z okazji Pierwszego Dnia Wiosny  uczniowie klas I i III wyjeżdżali do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej Nadleśnictwa BROWSK w Gruszkach.

                      Swą wędrówkę leśnymi szlakami w poszukiwaniu wiosny rozpoczęliśmy od rozpoznawania i nazywania gatunków drzew i krzewów. Nasz przewodnik, pan Michał  zwrócił  uwagę dzieci na różnorodność drzew iglastych i uczył nas jak rozróżnić  jodłę od świerków. W małym oczku wodnym wypatrywaliśmy pierwszych żab, a na wieży obserwacyjnej przy użyciu lornetek śledziliśmy dwa biegające lisy w dolinie rzeki Narewka oraz lot myszołowa. Wielkie zainteresowanie wśród uczniów wzbudził zegar słoneczny. Dzięki sprzyjającej aurze mogliśmy sami odczytać godzinę, którą wskazywał cień rzucany przez ramię zegara. Utrwaliliśmy przy okazji nazwy kierunków geograficznych i uczyliśmy się jak je praktycznie określać  w terenie, biorąc pod uwagę położenie słońca na niebie. Następnie pan Michał zwrócił uwagę dzieci na rożne tropy zostawiane przez zwierzęta. Znaleźliśmy ślady żubrów, jeleni i lisów. Dużym zaskoczeniem dla uczniów okazały się nory myszy, do których korytarze znajdują się płytko pod trawą, które z łatwością można zaobserwować w terenie. Następnie wędrując już przez Puszczę Białowieską znaleźliśmy fioletowe przylaszczki i kiełkujące zawilce. Pan Michał zwrócił też naszą uwagę na opuszczone mrowisko, którego mieszkańcy z powodu dużych mrozów nie przetrwali zimy lub zostali zjedzeni przez dzięcioła zielonego. Następnie zjedliśmy przepyszne kiełbaski z ogniska i udaliśmy się na warsztaty przyrodnicze do Ośrodka Edukacji. Pani Julia Melchior wspaniale opowiadała o pracy leśnika jak i życiu sów. Z wielkim zaangażowaniem rozwiązywaliśmy krzyżówki i łamigłówki przyrodnicze.

            Spotkanie z leśnikami z Nadleśnictwa BROWSK było wspaniałą formą powitania pierwszego dnia wiosny w środowisku naturalnym.

                  Beata Markiewicz

          • Konkurs recytatorski -"Rodnaje słowa"

          •     W naszej szkole odbył się konkurs recytatorski, pt. "Rodnaje słowa" organizowany przez BTSK w Białymstoku. Konkurs miał trzy etapy; szkolny, rejonowy i centralny. Szkolny odbył się 8 marca na auli szkoły przy udziale Dyrekcji szkoły, nauczycieli i uczniów. Wzięło w nim udział 11 uczniów i wszyscy zostali zakwalifikowani na rejonowy etap. Uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w nim.   27 marca w HDK Hajnówka odbyły się eliminacje na szczeblu rejonowym. Wzięło w nim udział 10 uczniów. Jedna uczennica, Basia Woroniecka zachorowała i nie mogła wziąć udziału. Konkurs został zorganizowany bardzo uroczyście, z dekoracją i poczęstunkiem dzieciom. Na tym etapie naszym uczniom udało się zdobyć wysokie miejsca. I tak: Ola Stolarewska w swojej grupie zajęła I miejsce i Ola Siemieniuk III miejsce.

            W drugiej grupie wiekowej Marysia Janiuk otrzymała wyróżnienie, a Michał Siemieniuk i Janek Ginszt zajęli dwa równoprawne II miejsca.

            Wszyscy uczestnicy bardzo ładnie zaprezentowali się na konkursie za co im serdecznie gratulujemy. Był też czas na zabawę, a nawet zawieranie nowych znajomości. Nasi recytatorzy byli bardzo zadowoleni z tego wyjazdu. Końcowym etapem konkursu były eliminacje centralne, które odbyły się 4 kwietnia w Domu Kultury w Bielsku Podlaskim.Pojechało na niego 4 laureatów, Ola Siemieniuk, Ola Stolarewska, Michał Siemieniuk i Janek Ginszt. I tu nasi uczniowie pięknie wystąpili na scenie, ładnie reprezentowali i promowali naszą szkołę zajmując wysokie miejsca. Ola Siemieniuk i Ola Stolarewska w swojej grupie zajęły II miejsce i Michał w swojej grupie wiekowej też zajął drugie miejsce. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Duże podziękowania należą się rodzicom tych dzieci za pomoc w przygotowaniu swoich pociech do konkursu jak też w organizacji związanej z dowozem do Hajnówki i Bielska. Niech te wyniki będą zachętą dla innych uczniów do uczestnictwa w podobnych konkursach.

          • Konkurs Poezji Religijnej.

          •        Tegoroczny Konkurs Poezji Religijnej już za nami.  Gratuluję wszystkim, którzy pięknie recytując wiersze religijne godnie reprezentowali naszą szkołę:  Sophii,  Róży,  Jagodzie, Jankowi i Błażejowi. Szczególne brawa należą się Hani Rybaczuk z grupy 5-latków za zajęcie III miejsca. Dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci. Jolanta Kulpa-Krzycka.

          • DZIEŃ OTWARTY

          •          Jak co roku w marcu większość szkół organizuje dni otwarte. 12 marca 2024r. Szkoła Podstawowa  w Dubinach również otworzyła swoje  drzwi przyszłym uczniom i ich rodzicom, aby pokazać dlaczego warto podjąć naukę w naszej placówce.

            Dzień rozpoczął się od ciepłego powitania gości przez  Dyrektor szkoły mgr Alinę Ginszt, która  przedstawiła zgromadzonym bogatą ofertę edukacyjną naszej placówki. Uczniowie klasy trzeciej przygotowali krótką, ale uroczą inscenizację pt. "W poszukiwaniu dobrych manier", która bawiła i uczyła zarazem.

            Przyszli pierwszoklasiści mieli też okazję po raz pierwszy zasiąść w szkolnych ławach i poznać się z przyszłym wychowawcą, mgr Beatą Markiewicz. Z wielką radością i zapałem uczestniczyli również w zabawach dydaktycznych z literkami  i cyframi.  Zajęcia plastyczne z motywem wielkanocnym pozwoliły im na rozwijanie  ich kreatywności.  Każdy mógł stworzyć własnego, kolorowego koguta. Z kolei zabawa w Bingo w języku angielskim poprowadzona przez mgr Monikę Kondratiuk z wykorzystaniem tablicy interaktywnej była świetną okazją do utrwalenia przez przyszłych uczniów nazw kolorów i kształtów w tym języku. Trzeba przyznać, że umiejętności przyszłych pierwszoklasistów zaskoczyły nawet ich rodziców! Podczas wykonywania proponowanych zajęć dzieci czuły się bardzo dobrze i wspaniale ze sobą rywalizowały.

             Szkoła pochwaliła się również przed zgromadzonymi wspaniale wyposażoną salą komputerową, w której dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi, mali informatycy. Przy pomocy uczniów klasy V, pod kierunkiem mgr Bożeny Dawidziuk przyszli pierwszoklasiści przy użyciu różnych aplikacji multimedialnych kolorowali online wiosenne obrazki.  Następnie podziwiali jak ich starsi koledzy sterują  Photonami- robotami, które wcześniej sami zaprogramowali.

             Nie zabrakło również aktywności fizycznych! Tor przeszkód na sali gimnastycznej, przygotowany przez nauczycieli wf-u  również dostarczył młodszym kolegom mnóstwo radości i zdrowej rywalizacji. Dzień zakończył się słodkim akcentem - poczęstunkiem na stołówce, gdzie wszyscy mogli skosztować pysznych  ciasteczek i innych smakołyków wypiekanych przez nasze Panie kucharki.

            Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie. Z niecierpliwością oczekujemy na spotkanie z przyszłymi pierwszoklasistami  już we wrześniu!

             

                                                                             Beata Markiewicz

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa w Dubinach
        • sp.dubiny1b@gmina-hajnowka.pl - adres sekretariatu
        • tel: 85 682 46 31
        • Dubiny ul. Główna 1b 17-200 Hajnówka Poland
        • Dyrektor - mgr Alina Ginszt Organ prowadzący: Urząd Gminy w Hajnówce Organ prowadzący nadzór: Kuratorium Oświaty w Białymstoku Obsługa finansowa: Gmina Hajnówka, Obwód szkoły: wszystkie miejscowości położone na terenie Gminy Hajnówka. Założenie szkoły – 01.09.1999 r. Baza szkoły - szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi mieści się w nowoczesnym budynku oddanym do użytku 01.09.2000 r. Szkoła posiada pracownię komputerową z dostępem do Internetu, bibliotekę z czytelnią, przestronną aulą, salę gimnastyczną, gabinet Terapii SI, gabinet lekarski i stomatologiczny oraz stołówkę i zaplecze kuchenne. Rekrutacja -do oddziałów przedszkolnych i klas szkoły podstawowej przyjmowani są uczniowie z urzędu zamieszkali w obwodzie tej szkoły i na prośbę rodziców (prawnych opiekunów) uczniowie zamieszkali poza obwodem szkoły.
      • Logowanie