• Dołącz do nas!

          • Szkoła Podstawowa w Dubinach zaprasza!

            Odkryj Świat z Naszą Szkołą!

            Nasza szkoła to miejsce, gdzie nauka to nie tylko podręczniki i lekcje, ale przede wszystkim fascynująca podróż po świecie wiedzy, przygody i odkryć! Zachęcamy Cię i Twoje dziecko do dołączenia do naszej społeczności, gdzie nauka staje się pasją, a szkoła staje się drugim domem.

            Odkrywaj Świat na Wycieczkach i Wyjazdach!

            W ostatnim roku szkolnym dostarczyliśmy naszym uczniom niezapomnianych przeżyć poprzez liczne wycieczki i wyjazdy. Poczynając od zielonej szkoły w Węgorzewie, przez historyczne miasta Toruń i Warszawę, po ekscytujące spotkania z przyrodą w Rezerwacie Pokazowym Żubrów i udział w akcji Czynnej Ochrony Płazów w Białowieży.  Niezapomnianych wrażeń dostarczyły naszym uczniom także organizowane przez nauczycieli rajdy rowerowe, rajdy nordic walking, wyjazdy na basen, do kina, teatru i muzeów w Białymstoku, Bielsku Podlaskim i Hajnówce. Uczniowie korzystają też z audycji muzycznych zespołu Art.-Muza, z którym szkoła współpracuje od wielu lat. To tylko niektóre z atrakcji, które czekały na naszych uczniów w minionym roku szkolnym!

            Wspólnie tworzymy Wspólnotę!

            W naszej szkole nie brakuje uroczystości i wydarzeń integracyjnych, które umożliwiają uczniom budowanie więzi, kształtowanie poczucia przynależności i rozwijanie pasji.  Dzień Ziemi, Dzień Dziecka, Dzień Nauczyciela, Dzień Wiosny, Dzień Matki czy Piknik Rodzinny- to tylko kilka z wielu okazji, które uczniowie celebrowali razem z nauczycielami i całym zespołem klasowym i szkolnym.

            Pomoc psychologiczno- pedagogiczna!

            W szkole możemy liczyć na pomoc psychologiczno – pedagogiczna, która skoncentrowana jest  na profilaktyce i zapewnieniu najwyższej jakości w/w opieki. Zatrudniamy logopedę, pedagoga, pedagoga specjalnego, terapeutę SI, którzy diagnozują indywidualne potrzeby rozwojowe i edukacyjne oraz możliwości psychofizyczne uczniów w celu określenia mocnych stron, predyspozycji, zainteresowań i uzdolnień uczniów, przyczyny niepowodzeń edukacyjnych lub trudności w funkcjonowaniu uczniów, w tym barier i ograniczeń utrudniających funkcjonowanie ucznia i jego uczestnictwo w życiu szkoły. Udzielają pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom, rodzicom ale także wspierają pracę nauczycieli.

            Aktywnie Działamy i Pomagamy!

            W naszej szkole kładziemy duży nacisk na aktywność uczniów w życiu społecznym i charytatywnym. Dzieci i młodzież  bardzo często sami   wychodzą   z   inicjatywą   lub   włączają   się   w  różne akcje charytatywne organizowane przez: MEN, PCK, gminę, szkołę, nauczycieli lub inne organizacje. Wspieramy inicjatywy takie jak: zbiórka pieniędzy na różne cele dobroczynne, zbiórka karmy dla zwierząt, coroczny udział w  akcjach: Szlachetna Paczka dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszego otoczenia, czy też „ Pomoc dzieciom chorym onkologicznie”. Dzięki naszemu zaangażowaniu i współpracy z różnymi organizacjami, uczniowie mają szansę przyczynić się do tworzenia lepszego świata.

            Aktywnie współpracujemy ze środowiskiem lokalnym!

             Dzięki aktywnej współpracy z lokalnymi instytucjami i organizacjami, nasza szkoła staje się częścią społeczności, angażując uczniów w różnorodne lokalne działania i inicjatywy.

            Współpracujemy z Domem Dziennego Pobytu w Nowoberezowie, Gminnym Centrum Kultury w Dubinach, Komendą PSP w Hajnówce, w której sali edukacyjnej „Ognik” często mają okazję gościć nasi uczniowie, Komendą Policji w Hajnówce, PPP w Hajnówce, przedsiębiorstwem PUK, Nadleśnictwem Białowieża, Browsk i Hajnówka.

             

            Innowacyjne Rozwiązania i Nowoczesne Wyposażenie!

            Dzięki pozyskanym środkom finansowym nasza szkoła inwestuje w najnowsze technologie informatyczne, które wspierają proces nauczania i czynią go jeszcze bardziej interesującym i efektywnym.  Nasze sale wyposażone są w najnowocześniejsze narzędzia edukacyjne, a baza szkoły jest dostosowana do potrzeb uczniów.   Dzięki realizacji projektów o wartości 1 151 689,87zł pozyskaliśmy w ostatnich pięciu latach 1 031 670,47 zł. Oprócz wyposażenia klasopracowni pieniądze przeznaczyliśmy także na zajęcia dodatkowe dla uczniów.

             

            Dołącz do Naszej Szkoły!

            Zapraszamy serdecznie wszyst

          • Dzień Kolorowej Skarpetki.

          •           Dnia 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa . Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi na ich potrzeby, a przede wszystkim na prawo ich uczestnictwa w życiu społecznym. Solidaryzując się z nimi, tego dnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły przyszli w kolorowych skarpetkach nie do pary. Dzień wcześniej uczniowie wzięli udział w zajęciach dotyczących tolerancji, a zakończeniem zajęć było kolorowanie skarpetek, które ozdobiły tablicę informacyjną.

            Zespół ds. pomocy psychologiczno - pedagogicznej

          • Światowy Dzień Liczby Pi.

          •      14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby π. Uczniowie świętowali ten dzień w różnorodny sposób. W tygodniu poprzedzającym, uczniowie tworzyli prace związane z liczbą π. W ten sposób na korytarzach naszej szkoły zagościły kolorowe obrazki przedstawiające liczbę π. Niezwykła wyobraźnia uczniów sprawiła, że liczba π przybrała różne formy i stała się inspiracją do tworzenia kolorowych oraz oryginalnych dzieł sztuki.

            Świętowanie rozpoczęliśmy od znalezienia ukrytej liczby π, która przybrała różne postacie, a następnie „zaginęła’’ ukrywając się w różnych miejscach w szkole. Uczniowie klasy IV i V mieli za zadanie odnaleźć jak najwięcej jej kryjówek. Poszło im bardzo sprawnie (co oznacza, że za rok liczba π będzie musiała lepiej się schować).

            Następnie uczniowie klasy IV, V oraz VI rozwiązywali zadania dotyczące matematycznej opowieści o piesku Pi. Po uzyskaniu poprawnego wyniku, otrzymali fragment rozwinięcia dziesiętnego liczby π. Klasa VIII miała za zadanie odnaleźć w wykreślance wszystkie słowa zawierające PI, mogli się przekonać, że nie tylko w matematyce możemy ją spotkać.

            Światowy Dzień Liczby π można uznać za udany oraz pełen radości i kreatywności. Uczniowie z różnych klas aktywnie włączyli się w obchody tego matematycznego święta, demonstrując swoje zainteresowania oraz umiejętności w dziedzinie matematyki i nie tylko.

          • Wielkanoce warsztaty w klasie IV

          •   Dnia 11 marca podczas godziny wychowawczej w klasie IV odbyły się wielkanocne warsztaty z panią Dorotą Ginszt. Podczas tych zajęć każdy samodzielnie przygotował wielkanocny stroik na drzwi. Kreatywność uczniów nie znała granic, każdy z nich miał inny pomysł na wykorzystanie materiałów, co uczynniło każdy z wianków wyjątkowy.

          • Wycieczka uczniów z klas IV-V do Białegostoku

          •           Dnia 13 marca odbyła się wycieczka klasy czwartej i piątej do Białegostoku. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Ogrodów Pałacu Branickich oraz Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. Wizytę w muzeum uczniowie zaczęli od samodzielnego przygotowania mydełek. W trakcie ich zastygania, Pan przewodnik w ciekawy sposób przybliżył tajniki medycyny, oraz proces kształtowania się przez wieki tradycji leczniczych. Mieliśmy również okazję zobaczyć jak wyglądała apteka z przełomu XIX i XX wieku oraz zwiedzić dawny gabinet stomatologiczny, okulistyczny, rentgenowski jak i szpital polowy. Podczas zwiedzania nie zabrakło sprawdzenia wiedzy uczniów z dziedziny medycyny. Po zwiedzeniu muzeum uczniowie z wielką ciekawością, poszli podziwiać swoje mydełka.

            Następnym punktem programu była wizyta w Strefie Wysokich lotów, gdzie pod okiem trenerów uczniowie mogli rozwinąć swoją sprawność ruchową oraz koordynację. Zmęczeni udaliśmy się na kolejny punkt programu jakim była wizyta w planetarium. Obejrzeliśmy film „ Na skrzydłach marzeń 3D” poruszający tematykę historii lotnictwa, podróży kosmicznych oraz marzeń o lataniu. Było to bardzo wyjątkowe przeżycie, a efekt 3D filmu wywołał wiele emocji.

            Ostatnim punktem programu, lecz najbardziej wyczekiwanym była wizyta w McDonald’s. Z wycieczki wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni nowych wrażeń oraz wiedzy.

          • Mali, ale niezwykli dżentelmeni z kl. III !

          •    Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z kl. III  przygotowali swym koleżankom słodkie i pachnące wiosną niespodzianki. Wszystkim dziewczynkom wręczyli kwiaty i słodycze, dzięki czemu w naszej klasie zapanowała radosna i podniosła atmosfera.

            Drodzy koledzy dziękujemy bardzo za wspaniały dzień!!!

          • Integraca uczniów kl. IV

          •             Dnia 26 lutego podczas godziny wychowawczej klasa IV przekonała się jak ważna jest współpraca w drużynie. Uczniowie poznali zabawę integracyjną „Odwróć koc”. Zadaniem grupy, było przewrócenie koca  na drugą stronę, stojąc na nim, jednocześnie nie dotykając przy tym ziemi. Uczniowie sprawdzili jak ciężkie jest to wyzwanie, nie zabrakło rywalizacji, dyskusji jak i emocji. Pomimo trudności udało się wykonać zadanie. Po zakończonej zabawie wszyscy jednogłośnie uznali, że współpraca i integracja w klasie jest bardzo ważna.

            Natalia Dziubonos

          • INFORMACJA O ZMIANIE ADRESU POCZTY E-MAIL

          • Informujemy, że zmianie ulega oficjalny adres poczty w naszej szkole.

            Nowy adres e-mail, za pośrednictwem którego można kontaktować się ze Szkołą Podstawową w Dubinach to:

            sp.dubiny@gmina-hajnowka.pl

            Zmianie ulega również adres sekretariatu.  Nowy adres to:

            sp.dubiny1b@gmina-hajnowka.pl

            Jednocześnie informujemy, że poprzednie adresy pozostają tymczasowo aktywne. Po wysłaniu wiadomości nadawca otrzyma informację o zmianie adresu.
            Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

          • Informacja

          • Szanowni Państwo,

               Trwa rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty Edukacyjnej Fundacji im. Romana Czerneckiego (Fundacji EFC) realizowanego w partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków. To kompleksowe wsparcie dla uczniów i uczennic, którzy chcą uczyć się w najlepszych szkołach średnich w całej Polsce, przyznawane przez Fundację EFC już od 14 lat. Zwracamy się z prośbą o pomoc w dotarciu do tych najbardziej potrzebujących stypendium – młodych ludzi z aspiracjami i energią do działania.

            Program Horyzonty kierujemy do ósmoklasistów, którzy pochodzą z małych miejscowości, a chcieliby uczyć się i rozwijać w wymarzonym liceum lub technikum w dużym mieście. Stypendyści z naszego województwa uczą się w 1 Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Białymstoku.

            Żeby ubiegać się o stypendium Horyzonty, kandydat lub kandydatka musi:

            - pochodzić z miejscowości do 30 000 mieszkańców,

            - planować naukę w jednej ze szkół średnich współpracujących z Fundacją EFC,

            - średni miesięczny dochód w rodzinie nie może przekraczać 1900 zł netto na osobę.

            Szczegółowe informacje na temat stypendium znajdują się na https://efc.edu.pl/programy/horyzonty

            W razie pytań jestem do Państwa dyspozycji.

            Z poważaniem.

            Izabela Buczek

            Załaczniki:

            1. Wyciag_z_regulaminu_Programu_Stypendialnego_HORYZONTY_2024.pdf

            2. List_Program_Stypendialny_Horyzonty_dyrektor_2024.docx

            3. eduresized_Horyzonty_mala_ulotka_2024.jpg

          • Światowy Dzień Walki z Depresją.

          •              Dnia 23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. Dodatkowo  Ministerstwo Zdrowia w 2004 r. ustanowiło ten dzień również Ogólnopolskim Dniem Walki z Depresją, aby zwrócić uwagę na temat depresji oraz potrzebę upowszechniania wiedzy w zakresie jej objawów i zachęcanie do podejmowania leczenia.

            Tego dnia w naszej szkole zorganizowana została kampania informacyjna dotycząca problematyki związanej z depresją. Uczniowie wzięli udział w pogadance dotyczącej kryzysu psychologicznego, poznali objawy depresji, zapoznali się z formami pomocy i zostali uwrażliwieni na to, aby zwracać uwagę na osoby w swoim otoczeniu, które wykazują objawy obniżonego nastroju. Podsumowaniem zajęć była wspólna praca nad plakatem,  który zdobi korytarz na auli szkolnej. Uczniowie i rodzice mogą również zapoznać się z problematyką depresji korzystając z materiałów zamieszczonych na gazetce ściennej przy gabinecie specjalistów oraz znajdujących się na stronie internetowej szkoły.

            Zespół ds. pomocy psychologiczno - pedagogicznej

          • Spotkanie autorskie "Śpiewająca Biblioteka" z pisarką Edytą Zarębską i Robertem Zarębskim.

          • Babcia Grunia w naszej szkole!

            W czwartek, 29 lutego 2024 r. w progach naszej szkoły w ramach spotkania autorskiego dla dzieci „Śpiewająca Biblioteka” gościliśmy znaną pisarkę i ilustratorkę książek dla najmłodszych panią Edytę Zarębską wraz z mężem Robertem Zarębskim, muzykiem i animatorem z Lublina. W spotkaniu uczestniczyli najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas I-III, oraz uczniowie z klasy IV, V i VI. 

            Na wstępie Pani Edyta opowiedziała w niemalże literacki, ale jednocześnie bajkowy sposób o początkach swego pisania, które rozpoczęło się , gdy była jeszcze małą dziewczynką i nie znała wszystkich liter. Wymyślała wówczas krótkie wierszyki, które następnie zapisywała na niewielkich karteczkach i zbierała w szufladzie swego biurka. Będąc dorosłą postanowiła wrócić do swej pasji z dzieciństwa i napisała swą pierwsza książkę adresowaną do małych czytelników

             pt. „Opowieści Babci Gruni”, z której wiersze na spotkaniu wspaniale recytował i improwizował pan Robert Zarębski. Uczniowie mogli również podejrzeć wspaniały  warsztat ilustratorski naszego gościa. Wielki aplauz wśród zebranych uczniów wzbudziło wspólne zaśpiewanie autorskiej piosenki Pani Edyty pt. ”Mądra rzeka” zachęcającej wszystkich uczestników spotkania do rozwijania swych pasji czytelniczych, a co za tym idzie częstszych odwiedzin w bibliotece.

            Dziękujemy naszym gościom za wspaniałe spotkanie!

                                                                   Beata Markiewicz

          • Konkurs recytatorski

          •       Fundacja "Tutaka" w Niwie ogłosiła konkurs recytatorski pt.: III Międzynarodowy Konkurs Recytatorski dzieciom, młodzieży i dorosłym. Ze szkoły w Dubinach przystąpiło do konkursu pięć osób; Ola i Mikołaj Oniszczuk, Ola Stolarewska i Ola i Michał Siemieniuk. Z tej piątki do centralnych eliminacji zakwalifikowała się Ola Siemieniuk z I klasy. 20 lutego w Białymstoku na scenie Teatru Lalek zaprezentowali się wszyscy zwycięzcy pierwszego etapu konkursu. Ola Siemieniuk znalazła się w gronie medalistów zajmując III miejsce. Otrzymała nagrody rzeczowe widoczne na zdjęciach jak też nagrodę pieniężną. Bardzo gratulujemy Oli. Duże uznanie za chęci odwagę i włożoną pracę. Gratulujemy też Rodzicom, bo to ich zaangażowanie w przygotowanie córki do konkursu przyniosło taki sukces. Zachęcamy wszystkich uczniów do próbowania swoich sił w różnych konkursach. Satysfakcja z udziału rekompensuje trud w to włożony.

            Walentyna Kościewicz

          • Listy do "Zorki".

          •    Na lekcjach j. białoruskiego wspólnie ułożyliśmy i napisaliśmy list do "Zorki". Był ogłoszony konkurs w klasie na najładniej przepisany list. Zwycięzcą okazał się Janek Ginszt i jego wersję wysłałam do redakcji wraz ze zdjęciem z gwiazdą. Gwiazdę do zdjęcia przyniosła p. Iwona Siemieniuk. Odpowiedź na nasz list szybko ukazała się na stronie gazety. Radości wśród uczniów było sporo, bo każdy chciał zobaczyć siebie w gazecie. No i Janek był dumny ze swojej pracy. Oprócz tego uczniowie rozwiązują krzyżówki z Niwy, które wysyłam do redakcji. Tam losują nadesłane kupony, za które otrzymują nagrody. Z naszej szkoły takowe nagrody otrzymały trzy osoby, Amelia Troc, Julia Zubrycka z kl.VIII i Karol Krawczyński z kl.VII. Czekamy na kolejne.

            W. Kościewicz.

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa w Dubinach
        • sp.dubiny1b@gmina-hajnowka.pl - adres sekretariatu
        • tel: 85 682 46 31
        • Dubiny ul. Główna 1b 17-200 Hajnówka Poland
        • Dyrektor - mgr Alina Ginszt Organ prowadzący: Urząd Gminy w Hajnówce Organ prowadzący nadzór: Kuratorium Oświaty w Białymstoku Obsługa finansowa: Gmina Hajnówka, Obwód szkoły: wszystkie miejscowości położone na terenie Gminy Hajnówka. Założenie szkoły – 01.09.1999 r. Baza szkoły - szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi mieści się w nowoczesnym budynku oddanym do użytku 01.09.2000 r. Szkoła posiada pracownię komputerową z dostępem do Internetu, bibliotekę z czytelnią, przestronną aulą, salę gimnastyczną, gabinet Terapii SI, gabinet lekarski i stomatologiczny oraz stołówkę i zaplecze kuchenne. Rekrutacja -do oddziałów przedszkolnych i klas szkoły podstawowej przyjmowani są uczniowie z urzędu zamieszkali w obwodzie tej szkoły i na prośbę rodziców (prawnych opiekunów) uczniowie zamieszkali poza obwodem szkoły.
      • Logowanie