• Informacja.

          • W szkole będą wykonywane zdjęcia klasowe,  grupowe i indywidualne  przez fotografa z firmy KiszArt.

            W załączniku(zdjęcia) pełna oferta zdjęć i cennik.

          • KRUS „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

          • kurs elerningowy, losowanie 50 hulajnóg.

            Po raz czwarty Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci rolników urodzone w latach 2008–2016 do udziału w kursie e-learningowym „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, który w nowoczesnej formie przybliża wiedzę o zagrożeniach wypadkowych w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia.

            W celu zachęcenia najmłodszych w szkoleniu przewidziano nagrodzenie 50 dzieci, które prześlą certyfikat ukończenia kursu wraz z formularzem zgłoszeniowym pocztą tradycyjną na adres: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, al. Niepodległości 190, 00-608 Warszawa lub pocztą elektroniczną na adres e-mail: hulajnoga@krus.gov.pl z dopiskiem w tytule: „Kurs e-lerningowy dla dzieci”.

            Szczegółowe informacje i zasady udziału w losowaniu hulajnóg zamieszczono na stronie internetowej www.krus.gov.pl lub https://www.krus.gov.pl/artykul/rozwiaz-kurs-e-learningowy-i-wygraj-jedna-z-50-hulajnog-ufundowanych-przez-kase-rolniczego-ubezpiecz/.

          • Kampania informacyjna

          • „Zadbajmy o bezpieczeństwo - zadbajmy o kartę rowerową” skierowana do rodziców oraz popularyzująca jazdę rowerem wśród uczniów.

            Tematyka kampanii poruszać będzie najważniejsze tematy związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży szkolnej podczas dojazdu do szkoły na rowerze i podobnych środkach transportu (np. deskorolki, hulajnogi zwykłe i elektryczne, itp.).

            Plakat_rowerowa_szkolaA4v2-1.pdf

          • Wycieczka do Torunia w dniach 18 – 19 .X .2022r.

          •  

                 We wtorek 18 października 2022r.  uczniowie klas IV – VIII wybrali się na dwudniową wycieczkę do Torunia  – Biskupina – Kruszwicy. Inicjatorem  wycieczki była p. Elżbieta Trochimiuk , której w opiece nad dziećmi towarzyszyły pani Bożena Dawidziuk i pani Kamila Szpakowicz.

            O godzinie 5.30 rano dzieci miały zbiórkę przy  szkole w Dubinach.

                 Droga była dość długa , jednak nie odczuliśmy jej bardzo , ponieważ umilały ją nam koleżeńskie rozmowy. Zwiedzanie Torunia rozpoczęliśmy od seansu w Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem oglądaliśmy film pt. „Wirująca Ziemia” i uczyliśmy się, jak rozpoznawać gwiazdy. Poznaliśmy podstawowe informacje związane z ruchem wirowym oraz obiegowym Ziemi, zjawisko dnia i nocy oraz następstwo pór roku. W przystępny sposób poznaliśmy, jak zmienia się wygląd nieba i układ gwiazdozbiorów w ciągu roku, jaką rolę pełni Gwiazda Polarna oraz skąd biorą się fazy Księżyca.
                Na Starym Mieście w Toruniu, spotkaliśmy się z panią przewodnik i odbyliśmy z nią spacer. Zobaczyliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, ratusz i inne zabytki na toruńskiej Starówce. Następnie uczyliśmy się piec pierniki w Muzeum Mikołaja Kopernika. Były bardzo smaczne.
            Mieliśmy również czas na kupienie pamiątek.  W drugim dniu wycieczki zwiedzaliśmy Biskupin.


                Udaliśmy się do Rezerwatu Archeologicznego w Biskupinie, gdzie czekała na nas pani przewodnik. Zobaczyliśmy rekonstrukcję grodu biskupińskiego z około 740 roku p.n.e., były to min. fragmenty wału obronnego, falochronu, bramy, ulic i budynków mieszkańców. Dowiedzieliśmy  się również jak wyglądało życie w chacie biskupińskiej, czym zajmował się mincerz i jak powstawały denary Bolesława Chrobrego. Kolejną atrakcją było zwiedzania Kruszwicy.

                 Zwiedziliśmy Wieżę w Kruszwicy, która nosi miano Mysiej Wieży. Jej nazwa jest  tłumaczona legendą, kiedy to król Popiel wraz z rodziną został zjedzony przez mściwe myszy.  Po zjedzeniu obiadu ruszyliśmy w drogę powrotną .Pełni wrażeń około godziny 22.00 wróciliśmy do domu. Wycieczka była udana. Wyjazd  ten sprawił nam wielką przyjemność.  Zobaczyliśmy sporo ciekawych miejsc, wiele się nauczyliśmy i zrobiliśmy mnóstwo pięknych zdjęć.

                                             Elżbieta Trochimiu

            Zapraszamy do obejrzenia fotoreacji do galerri zdjęć.

          • Nordic walking.

          • Dnia 8.X. 2022r. w sobotę odbył się w naszej szkole marsz nordic walking dla uczniów klas VI - VIII oraz rodziców. Celem wyjścia było propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu , podziwianie jesiennego uroku Puszczy Białowieskiej oraz integracja uczniów i rodziców. Inicjatorkami tej imprezy była p. Elżbieta Trochimiuk i p.Kamila Szpakowicz. W tym dniu mieliśmy piękną słoneczną , bezwietrzną pogodę , czyli wymarzoną na pieszą wędrówkę.

              O godzinie 10.00 spotkaliśmy się przy szkole . Następnie wyruszyliśmy w trasę , która prowadziła przez Postołowo i Lipiny. Po drodze podziwialiśmy urok jesiennych kolorów na drzewach , krzewach. 

            Po dotarciu do Lipin skorzystaliśmy w ramach odpoczynku z ogniska, które zostało przygotowane przez rodzica panią Agnieszkę Krok. Po upieczeniu kiełbasek i odpoczynku, postanowiliśmy się pobawić. Pani Kamila przygotowała ciekawą zabawę w podchody. Było bardzo wesoło . 

            Po tych atrakcjach ruszyliśmy w drogę powrotną. Około godziny 13.30 wróciliśmy do szkoły. Cała trasa liczyła  13 km. Każdy z uczestników była bardzo zadowolony z marszu . Cieszy nas to , że również rodzice wzięli udział w tej imprezie. 

          • Dni Tabliczki Mnożenia.

          • Dnia 7 . X. 2022r. w naszej szkole obchodziliśmy , jak co roku od wielu lat XII Światowe Dni Tabliczki Mnożenia. Rozpoczęliśmy obchody od przygotowania , podczas , których uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia ( wykorzystanie cyferek) oraz zabaw ,, Marmur " , ,, Matematyczne spacery".

            Uczniowie klas V i VI byli sprawdzani podczas egzaminu. Wyłoniliśmy z tych klas ekspertów , którzy otrzymali uprawnienia do odpytywania tabliczki starszych kolegów i osób dorosłych. Szkoła była w tym dniu udekorowana plakatami z tabliczką mnożenia , balonami.  Było bardzo wesoło . Wszyscy uczniowie bawili się ,, tabliczką mnożenia". Koordynatorem tej imprezy w szkole jest pani Elżbieta Trochimiuk - nauczyciel matematyki.

        • DZIKA ZBIÓRKA ŻOŁĘDZI dla żubrów.
          • DZIKA ZBIÓRKA ŻOŁĘDZI dla żubrów.

          • Nadleśnictwa Leśnego Kompleksu Promocyjnego Puszcza Białowieska organizują DZIKĄ ZBIÓRKĘ ŻOŁĘDZI dla żubrów.

            Zapraszamy dzieci i rodziców do zbierania żołędzi, które przynosimy do przedszkola do wyznaczonego miejsca.

            Akcja ma na celu uaktywnienie najmłodszych, zwrócenie ich uwagi na zjawiska towarzyszące zmianom pór roku, w tym również przygotowanie przyrody do zimy. Dzieci mogą przekonać się co jedzą leśne zwierzęta, dla kogo żołędzie będą smacznym dodatkiem w zimowej diecie.

            Po zakończeniu akcji leśniczowie z Nadleśnictwa Białowieża, Browsk i Hajnówka odbiorą zgromadzone nasiona i wysypią na polanach, w miejscu gdzie dokarmiane są zimą żubry.

            Termin zbierania żołędzi do końca października br.

            Odbiór w pierwszym tygodniu listopada po wcześniejszym uzgodnieniu.

            Jeśli wyrażają Państwo chęć współpracy zapraszamy do kontaktu.

            607331033

            Agnieszka Laskowska-Ginszt

            Starszy specjalista SL

            Nadleśnictwo Hajnówka

            607 33 10 33

            agnieszka.laskowska@bialystok.lasy.gov.pl

          • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka,

          • który odbył się 20 września w Przedszkolu w Dubinach przepełniony był tańcem, zabawami ruchowymi z wykorzystaniem chusty animacyjnej, baloników oraz kolorowych woreczków. Zdolne przedszkolaki wykonały samodzielnie w pełni zasłużone medale „Super Przedszkolaka”.  Pamiątkowe dyplomy uświetniły ten jakże ważny dzień dla dzieci, a wykonane zdjęcia będą przypominać o radosnych chwilach Dnia Przedszkolaka.

            Krystyna Kojło

          • Nieodpłatna Pomoc Prawna.

          • Szanowni Rodzice,

            przekazujemy do wiadomości informator prawny, jaki powstał w ramach działań z edukacji prawnej w projekcie Stowarzyszenia Sursum Corda, realizowanego na terenie naszego samorządu lokalnego. Jego tematyka jest próbą odpowiedzi na pytania związane z władzą rodzicielską. Mamy nadzieję, że dostępne pod załączonym linkiem treści będą przydatne, zwłaszcza w zakresie zasad podejmowania decyzji i reprezentowania dzieci przez rodziców w różnych obszarach życia codziennego.

            Jednocześnie zwracamy uwagę, iż na terenie całego kraju, w każdym powiecie, działają punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz poradnictwa obywatelskiego, gdzie do codziennej dyspozycji są na dyżurach prawnicy oraz doradcy obywatelscy i mediatorzy. Korzystanie z pomocy jest całkowicie bezpłatne, jedynym warunkiem jest wcześniejsze zarejestrowanie się na poradę w serwisie https://zapisy-np.ms.gov.pl lub dzwoniąc na nr telefonu do rejestracji podany na stronie starostwa powiatowego lub miasta na prawach powiatu. Przed uzyskaniem świadczenia należy złożyć jedynie oświadczenie, że nie stać nas na odpłatną pomoc prawną. Korzystanie z punktów nie podlega rejonizacji, zaś więcej informacji, w tym o zakresie i zasadach pomocy, jak również godzinach i lokalizacji punktów, można znaleźć na stronie www.pomocprawna.sc.org.pl


            LINK do INFORMATORA PRAWNEGO: https://www.sc.org.pl/app/files/2022/09/e-informator-dla-rodzicow-wladza-rodzicielska.pdf

            Dobrego dnia!

            Zespół ds. Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

            przy Stowarzyszeniu Sursum Corda (łac. „w górę serca”)

            www.pomocprawna.sc.org.pl

          • Mała Ojczyza oczami uczniów kl. 8.

          • Uczniowie klasy ósmej na lekcji j. białoruskiego postanowili zrobić plakat o swojej małej Ojczyźnie w związku z omawianą tematyką. Wszyscy uczący się z zaangażowaniem włączyli się do pracy. Zbierali informacje o swoich miejscowościach, teksty w jęz. polskim tłumaczyli na język białoruski. Zrobili projekt plakatu a następnie go stworzyli. Była to praca zbiorowa, która integrowała klasę uczyła ich współpracy i wzajemnej pomocy. Plakat jest umieszczony na auli szkoły i każdy zainteresowany może go obejrzeć.

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

          • W 2022 roku Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na 29 września.

            Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

            Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Dzieci mogą też zobaczyć jak wygląda praca w bibliotece, opowiedzieć o swoich ulubionych książkach czy poznać nowe propozycje, związane np. z zainteresowaniami.

            Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem czy kolegami. Święto więc warto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 30 minut, będzie to duży sukces.

            Wiadomo nie od dziś, że czytanie na głos dziecku rozwija wyobraźnię, uczy myślenia i wypracowywania wartości moralnych. Pomaga we wzbogacaniu języka i rozbudza w dziecku ciekawość  otaczającym światem.
            Głośne czytanie ma duży wpływ na kształtowanie nawyku czytania i uważnego słuchania. Ma również działania terapeutyczne i relaksujące.

             W naszej szkole uczniowie czytali głośno swoim kolegom i młodszym dzieciom. Dzień głośnego czytania odbył się  30.09.2022r.

          • Na początek II miejsce.

          • We wtorek 27 września odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zawody na szczeblu powiatu. W Sztafetowych Biegach Przełajowych z naszej szkoły udział wzięła drużyna chłopaków w kategorii wiekowej – rocznik 2010 i młodsi. Sztafeta w składzie Dawid Niewiński, Piotr Maksimczuk, Mikołaj Kot, Piotr Nikiciuk, Igor Stolarewski i Iwo Stolarewski zajęła II miejsce. Chłopcy awansowali do Półfinału Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa w Dubinach
        • sp.dubiny1b@gmina-hajnowka.pl - adres sekretariatu
        • tel: 85 682 46 31
        • Dubiny ul. Główna 1b 17-200 Hajnówka Poland
        • Dyrektor - mgr Alina Ginszt Organ prowadzący: Urząd Gminy w Hajnówce Organ prowadzący nadzór: Kuratorium Oświaty w Białymstoku Obsługa finansowa: Gmina Hajnówka, Obwód szkoły: wszystkie miejscowości położone na terenie Gminy Hajnówka. Założenie szkoły – 01.09.1999 r. Baza szkoły - szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi mieści się w nowoczesnym budynku oddanym do użytku 01.09.2000 r. Szkoła posiada pracownię komputerową z dostępem do Internetu, bibliotekę z czytelnią, przestronną aulą, salę gimnastyczną, gabinet Terapii SI, gabinet lekarski i stomatologiczny oraz stołówkę i zaplecze kuchenne. Rekrutacja -do oddziałów przedszkolnych i klas szkoły podstawowej przyjmowani są uczniowie z urzędu zamieszkali w obwodzie tej szkoły i na prośbę rodziców (prawnych opiekunów) uczniowie zamieszkali poza obwodem szkoły.
      • Logowanie