• Informacja

          • Szanowni Państwo,

               Trwa rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty Edukacyjnej Fundacji im. Romana Czerneckiego (Fundacji EFC) realizowanego w partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków. To kompleksowe wsparcie dla uczniów i uczennic, którzy chcą uczyć się w najlepszych szkołach średnich w całej Polsce, przyznawane przez Fundację EFC już od 14 lat. Zwracamy się z prośbą o pomoc w dotarciu do tych najbardziej potrzebujących stypendium – młodych ludzi z aspiracjami i energią do działania.

            Program Horyzonty kierujemy do ósmoklasistów, którzy pochodzą z małych miejscowości, a chcieliby uczyć się i rozwijać w wymarzonym liceum lub technikum w dużym mieście. Stypendyści z naszego województwa uczą się w 1 Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Białymstoku.

            Żeby ubiegać się o stypendium Horyzonty, kandydat lub kandydatka musi:

            - pochodzić z miejscowości do 30 000 mieszkańców,

            - planować naukę w jednej ze szkół średnich współpracujących z Fundacją EFC,

            - średni miesięczny dochód w rodzinie nie może przekraczać 1900 zł netto na osobę.

            Szczegółowe informacje na temat stypendium znajdują się na https://efc.edu.pl/programy/horyzonty

            W razie pytań jestem do Państwa dyspozycji.

            Z poważaniem.

            Izabela Buczek

            Załaczniki:

            1. Wyciag_z_regulaminu_Programu_Stypendialnego_HORYZONTY_2024.pdf

            2. List_Program_Stypendialny_Horyzonty_dyrektor_2024.docx

            3. eduresized_Horyzonty_mala_ulotka_2024.jpg

          • Światowy Dzień Walki z Depresją.

          •              Dnia 23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. Dodatkowo  Ministerstwo Zdrowia w 2004 r. ustanowiło ten dzień również Ogólnopolskim Dniem Walki z Depresją, aby zwrócić uwagę na temat depresji oraz potrzebę upowszechniania wiedzy w zakresie jej objawów i zachęcanie do podejmowania leczenia.

            Tego dnia w naszej szkole zorganizowana została kampania informacyjna dotycząca problematyki związanej z depresją. Uczniowie wzięli udział w pogadance dotyczącej kryzysu psychologicznego, poznali objawy depresji, zapoznali się z formami pomocy i zostali uwrażliwieni na to, aby zwracać uwagę na osoby w swoim otoczeniu, które wykazują objawy obniżonego nastroju. Podsumowaniem zajęć była wspólna praca nad plakatem,  który zdobi korytarz na auli szkolnej. Uczniowie i rodzice mogą również zapoznać się z problematyką depresji korzystając z materiałów zamieszczonych na gazetce ściennej przy gabinecie specjalistów oraz znajdujących się na stronie internetowej szkoły.

            Zespół ds. pomocy psychologiczno - pedagogicznej

          • Spotkanie autorskie "Śpiewająca Biblioteka" z pisarką Edytą Zarębską i Robertem Zarębskim.

          • Babcia Grunia w naszej szkole!

            W czwartek, 29 lutego 2024 r. w progach naszej szkoły w ramach spotkania autorskiego dla dzieci „Śpiewająca Biblioteka” gościliśmy znaną pisarkę i ilustratorkę książek dla najmłodszych panią Edytę Zarębską wraz z mężem Robertem Zarębskim, muzykiem i animatorem z Lublina. W spotkaniu uczestniczyli najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas I-III, oraz uczniowie z klasy IV, V i VI. 

            Na wstępie Pani Edyta opowiedziała w niemalże literacki, ale jednocześnie bajkowy sposób o początkach swego pisania, które rozpoczęło się , gdy była jeszcze małą dziewczynką i nie znała wszystkich liter. Wymyślała wówczas krótkie wierszyki, które następnie zapisywała na niewielkich karteczkach i zbierała w szufladzie swego biurka. Będąc dorosłą postanowiła wrócić do swej pasji z dzieciństwa i napisała swą pierwsza książkę adresowaną do małych czytelników

             pt. „Opowieści Babci Gruni”, z której wiersze na spotkaniu wspaniale recytował i improwizował pan Robert Zarębski. Uczniowie mogli również podejrzeć wspaniały  warsztat ilustratorski naszego gościa. Wielki aplauz wśród zebranych uczniów wzbudziło wspólne zaśpiewanie autorskiej piosenki Pani Edyty pt. ”Mądra rzeka” zachęcającej wszystkich uczestników spotkania do rozwijania swych pasji czytelniczych, a co za tym idzie częstszych odwiedzin w bibliotece.

            Dziękujemy naszym gościom za wspaniałe spotkanie!

                                                                   Beata Markiewicz

          • Konkurs recytatorski

          •       Fundacja "Tutaka" w Niwie ogłosiła konkurs recytatorski pt.: III Międzynarodowy Konkurs Recytatorski dzieciom, młodzieży i dorosłym. Ze szkoły w Dubinach przystąpiło do konkursu pięć osób; Ola i Mikołaj Oniszczuk, Ola Stolarewska i Ola i Michał Siemieniuk. Z tej piątki do centralnych eliminacji zakwalifikowała się Ola Siemieniuk z I klasy. 20 lutego w Białymstoku na scenie Teatru Lalek zaprezentowali się wszyscy zwycięzcy pierwszego etapu konkursu. Ola Siemieniuk znalazła się w gronie medalistów zajmując III miejsce. Otrzymała nagrody rzeczowe widoczne na zdjęciach jak też nagrodę pieniężną. Bardzo gratulujemy Oli. Duże uznanie za chęci odwagę i włożoną pracę. Gratulujemy też Rodzicom, bo to ich zaangażowanie w przygotowanie córki do konkursu przyniosło taki sukces. Zachęcamy wszystkich uczniów do próbowania swoich sił w różnych konkursach. Satysfakcja z udziału rekompensuje trud w to włożony.

            Walentyna Kościewicz

          • Listy do "Zorki".

          •    Na lekcjach j. białoruskiego wspólnie ułożyliśmy i napisaliśmy list do "Zorki". Był ogłoszony konkurs w klasie na najładniej przepisany list. Zwycięzcą okazał się Janek Ginszt i jego wersję wysłałam do redakcji wraz ze zdjęciem z gwiazdą. Gwiazdę do zdjęcia przyniosła p. Iwona Siemieniuk. Odpowiedź na nasz list szybko ukazała się na stronie gazety. Radości wśród uczniów było sporo, bo każdy chciał zobaczyć siebie w gazecie. No i Janek był dumny ze swojej pracy. Oprócz tego uczniowie rozwiązują krzyżówki z Niwy, które wysyłam do redakcji. Tam losują nadesłane kupony, za które otrzymują nagrody. Z naszej szkoły takowe nagrody otrzymały trzy osoby, Amelia Troc, Julia Zubrycka z kl.VIII i Karol Krawczyński z kl.VII. Czekamy na kolejne.

            W. Kościewicz.

          • Plakat i ulotki zawierające informacje o numerach telefonów obsługiwanych przez instytucje i organizacje udzielające wsparcia oraz pomocy młodym ludziom.

          • W trosce o szeroko rozumiane bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, w Biurze Prewencji Komendy Głównej Policji opracowany został plakat i ulotka, które zawierają informacje o numerach telefonów obsługiwanych przez instytucje i organizacje udzielające wsparcia oraz pomocy młodym ludziom. Na obu rodzajach materiałów został umieszczony również kod QR, który przekierowuje na stronę internetową dedykowaną tym telefonom oraz czatom.Druga strona ulotki zawiera opis przykładowych sytuacji, trudnych dla młodego człowieka, w których może zwrócić się o pomoc dzwoniąc lub pisząc na czacie pod wskazane numery telefonów.

            1. ulotka_druk-1.pdf

            2. ulotka-1.pdf

            3. plakat-1.pdf

             

            Dominika Dawidziuk
            Zespół ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii
            Wydziału Prewencji
            Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce
            tel. 47 7126273

          • V edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym.

          • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku informuje, że na stronie internetowej www.gov.pl/krus został ogłoszony Konkurs dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”. Przedsięwzięcie uzyskało Patronat Honorowy Ministra Edukacji Narodowej. Konkurs ten jest kolejną formą działań prewencyjnych skierowaną do najmłodszych, mającą na celu promowanie prawidłowych nawyków i zachowania dzieci podczas pracy i zabawy na terenie gospodarstwa rolnego.


            Zadaniem konkursowym jest ułożenie rymowanki (min. 4 wersy, max 30) odnoszącej się do zakresu merytorycznego kampanii prewencyjnych realizowanych przez KRUS w ramach projektu „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś”, tj. popularyzującej zasady ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym oraz wiedzę o zagrożeniach wypadkowych w gospodarstwie rolnym. Konkurs skierowany jest do dzieci urodzonych w latach 2009-2013, których przynajmniej jeden z rodziców lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu
            rolników.
            Załaczniki:

            1. Regulamin_V_edycji_konkursu_na_rymowanke_(2024)_(1).pdf

            2. plakat_konkurs_rymowanki.pdf
             

          • Zapraszam nauczycieli do gotowego projektu edukacyjnego i konkursu !

          • Projekt skierowany jest  do uczniów szkół podstawowych. Młodzież powinna wiedzieć dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia może liczyć, jeśli opłaca składki. Niestety tych zagadnień nie ma w programie edukacyjnym polskiej szkoły.

            Projektowi towarzyszy konkurs ,,Dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne?”

            Zadaniem uczestników projektu jest wykonanie pracy konkursowej (w formie filmu, plakatu lub komiksu), wyjaśniającej dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne.

            Najlepsze prace uczniów są nagradzane i publikowane na stronie zus.pl/edukacja.

             

            W związku z rocznicą 90-lecia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zachęcamy, aby w bieżącej edycji „Projektu z ZUS” uczniowie ujęli tematu jubileuszu w pracach powstających w ramach projektu.

            Materiały dydaktyczne dostępne od ręki

            Drodzy Nauczyciele, możecie korzystać ze scenariusza lekcji, prezentacji, które zawierają kilkuminutowy film, karty projektu i arkusz ocen. Wszystkie materiały można pobrać ze strony https://www.zus.pl/edukacja/szkoly-podstawowe/projekt-z-zus

            W załączeniu przesyłam regulamin, harmonogram i kartę zgłoszenia szkoły.

            W ramach projektu lekcję o ubezpieczeniach społecznych na zaproszenie nauczyciela może przeprowadzić koordynator do spraw komunikacji społecznej i edukacji:

            Monika Michałowska 502 007 903, monika.michalowska@zus.pl

            RODO

            PROJEKT_Z_ZUS_zaproszenie(1).docx

            eduresized_image001.png

            eduresized_image002.png

          • XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci

          • " Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy". Konkurs kierowany jest do uczniów kl. I-VIII

            Termin nadsyłania prac plastycznych do konkursu mija 05.04.2024 roku (decyduje data
            wpływu prac do PT). Uczestnicy biorący udział w konkursie powinny przesłać prace
            plastyczne wraz z formularzem zgłoszeniowym (załącznik nr 1 do regulaminu) na w/w
            adres.

            Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
            Placówka Terenowa w Hajnówce
            Adres : ul. Armii Krajowej 16
            tel. 085 684 54 14
            e-mail: hajnowka@krus.go.pl


            Spośród nadesłanych prac na etapie regionalnym zdobywcy I, II, III miejsca otrzymają
            nagrody rzeczowe. Następnie zostaną one poddane ocenie na szczeblu wojewódzkim,
            gdzie Komisja Konkursowa wyłoni po 3 laureatów oraz po 10 wyróżnień w każdej
            kategorii wiekowej, dla których przewidziane są wartościowe nagrody rzeczowe:
            • I miejsce - smartfon,
            • II miejsce - tablet,
            • III miejsce - słuchawki bezprzewodowe
            oraz inne atrakcyjne nagrody ufundowane przez współorganizatorów.
            Prace laureatów zostaną przesłane do Komisji Centralnej celem wyłonienia zwycięzców
            na szczeblu ogólnopolskim.

            Załaczniki:

            1. zal.1_do_Regulaminu_plastycznego.pdf

            2. Regulamin_plastyczny_2024.pdf

            3. Plakat_do_konkursu_plastycznego_.pdf

          • "MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA"

          •        20 listopada  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanych przez UNICEF Polska obchodach “Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka”. Wydarzenie miało na celu podkreślenie znaczenia praw dziecka oraz propagowanie ich poszanowania w społeczeństwie. Uczniowie przybyli na akcję ubrani na niebiesko, co było symbolicznym gestem poparcia dla praw dziecka. Kolor ten stał się jednym z elementów jednoczącej się społeczności szkolnej. W ramach akcji przeprowadzono zajęcia edukacyjne, dostosowane do różnych grup wiekowych. W każdej klasie odbyły się lekcje dotyczące praw dziecka, podczas których uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat swoich praw oraz zrozumieć, dlaczego są one ważne. Dodatkowo, uczniom zaprezentowano filmiki edukacyjne, które ukazywały różnorodne sytuacje z życia codziennego, związane z przestrzeganiem praw dziecka. Materiały te miały na celu zwiększenie świadomości uczestników na temat ich praw i obowiązków. Klasy młodsze zostały podzielone na grupy, które brały udział w tworzeniu kolorowych obrazków na dużych arkuszach papieru. Tematyka prac skupiała się na podkreśleniu różnych aspektów praw dziecka. Gotowe dzieła zostały wyeksponowane na ścianach szkoły.

            dyplom-unicef.pdf

          • Informacja.

          • Rozkład dzwonków  na piątek 5. 01. 2024r.

            1. 800 - 840

            2. 850 - 925

            3. 930 - 1010

            4. 1025 -1105

            5. 1120 - 1200

            Odjazd -12.00

            II odjazd - 14.15

        • Spotkania z muzyką…
          • Spotkania z muzyką…

          • 13 grudnia 2023r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w audycji muzycznej pt.

            „O chochliku, który chciał zepsuć święta” w wykonaniu zespołu Arte-Muza z Białegostoku.

             Bohaterem tej bajki muzycznej był  złośliwy chochlik, który nie lubił Świąt Bożego Narodzenia. Starał się ze wszystkich sił, aby Święta nie były radosne i szczęśliwe. W jego złych zamiarach starały się przeszkodzić mu wraz z publicznością Aniołek i dwa świąteczne Elfy. Podczas muzycznej uczty rozbrzmiewały nastrojowe, świąteczne piosenki, kolędy i pastorałki wprowadzające małych uczestników koncertu w bożonarodzeniowy nastrój.

          • Konkurs matematyczny -"Kangur Matematyczny".

          • Zapraszamy chętnych uczniów z klas II-VIII do udziału w konkursie ,,Kangur Matematyczny".

            Konkurs odbędzie się 21.03.2024 roku.

            Aby wziąć udział należy wpłacić 16 zł, najpóźniej do 15.01.2024r.

            Każdy uczestnik otrzyma upominek.

            Zapisy w klasach II - III prowadzą wychowawcy, natomiast w klasach IV- VIII nauczyciele matematyk

             

          • (CYBER)BEZPIECZNE ŚWIĘTA Z OSE.

          • Zapraszamy do zapoznania się z Broszurą

             (CYBER)BEZPIECZNE ŚWIĘTA Z OSE.

            Grudzień to dla nas wyjątkowy czas – organizujemy rodzinne spotkania, kupujemy prezenty, składamy życzenia i świętujemy Boże Narodzenie. Co zrobić, by Gwiazdka wiązała się jedynie z radością i wspaniałą, rodzinną atmosferą, a niekoniecznie z cyfrowymi kłopotami? Przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy poradnik, który pomoże
            Wam ustrzec się przed zagrożeniami online w okresie świątecznym. Skorzystajcie z porad Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) i bądźcie bezpieczni w internecieGrudzień to dla nas wyjątkowy czas – organizujemy rodzinne spotkania, kupujemyprezenty, składamy życzenia i świętujemy Boże Narodzenie. Co zrobić, by Gwiazdkawiązała się jedynie z radością i wspaniałą, rodzinną atmosferą, a niekonieczniez cyfrowymi kłopotami? Przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy poradnik, który pomożeWam ustrzec się przed zagrożeniami online w okresie świątecznym. Skorzystajciez porad Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) i bądźcie bezpieczni w internecie

            Broszura____(Cyber)bezpieczne_swieta_z_OSE___-1.pdf

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Dubinach
      • sp.dubiny1b@gmina-hajnowka.pl - adres sekretariatu
      • tel: 85 682 46 31
      • Dubiny ul. Główna 1b 17-200 Hajnówka Poland
      • Dyrektor - mgr Alina Ginszt Organ prowadzący: Urząd Gminy w Hajnówce Organ prowadzący nadzór: Kuratorium Oświaty w Białymstoku Obsługa finansowa: Gmina Hajnówka, Obwód szkoły: wszystkie miejscowości położone na terenie Gminy Hajnówka. Założenie szkoły – 01.09.1999 r. Baza szkoły - szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi mieści się w nowoczesnym budynku oddanym do użytku 01.09.2000 r. Szkoła posiada pracownię komputerową z dostępem do Internetu, bibliotekę z czytelnią, przestronną aulą, salę gimnastyczną, gabinet Terapii SI, gabinet lekarski i stomatologiczny oraz stołówkę i zaplecze kuchenne. Rekrutacja -do oddziałów przedszkolnych i klas szkoły podstawowej przyjmowani są uczniowie z urzędu zamieszkali w obwodzie tej szkoły i na prośbę rodziców (prawnych opiekunów) uczniowie zamieszkali poza obwodem szkoły.
    • Logowanie