• Grupa Muchomorki -rok szkolny 2021/2022

Wychowawca:  Krystyna Kojło

•         Mikołajki

,,Jedzie Święty Mikołaj. Białą brodą świeci. Worek z prezentami ma dla wszystkich dzieci,, 6 grudnia do przedszkolaków z grupy ,,Muchomorki,, przybył specjalny gość, a był nim Święty Mikołaj. To jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Dzieci już wcześniej przygotowały list, piosenkę i prace plastyczne na tą okazję. Gość wręczył wspaniałe prezenty i radość zapanowała w naszym przedszkolu.

W dniu 21 października w przedszkolu w grupie 3-latków „Muchomorki” w Dubinach odbył się „Dzień Dyni”. W tym dniu dominował kolor pomarańczowy, wszystkie dzieci miały jakiś element ubrania w tym kolorze. Z wielkim zapałem od samego rana nasze przedszkolaki stroiły salę w kolorowe dynie przyniesione z domu. Dowiedziały się, że te warzywo jest bardzo zdrowe, a przygotować można z niej zupę, dżem, ciasto lub sok. Dynia zainspirowała nas do wykonania prac plastycznych i stworzenia galerii prac. Punktem kulminacyjnym okazało się wspólne przygotowanie dyniowych babeczek wraz z Panią Dyrektor naszej placówki Aliną Ginszt. Grupowy „Dzień Dyni” wzbogacił nasze „Muchomorki” o dodatkową wiedzę na temat dyni, a późniejsza degustacja upieczonych, jeszcze ciepłych babeczek dostarczyła wiele radości oraz słodkich wrażeń.

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Dyni

• Spotkanie integracyjne

• 17 września 2021r. w Gminnym Centrum Kultury w Dubinach odbyło się spotkanie integracyjne rodziców i dzieci grupy przedszkolnej „Muchomorki” ze Szkoły Podstawowej w Dubinach. Wydarzenie to było zorganizowane przez Trójkę Klasową, rodziców i wychowawcę grupy. Głównym celem było stworzenie rodzicom możliwości poznania przyjaciół swojego dziecka, integracja grupy oraz możliwość wspólnej zabawy. Przedszkolaki wesoło bawiły się w towarzystwie rodziców i zaproszonego gościa w osobie Pani Dyrektor placówki do której uczęszczają dzieci - Aliny Ginszt. Upieczone kiełbaski z ogniska i słodki poczęstunek przygotowany przez mamy bardzo dzieciom smakował. Dodatkową atrakcją było malowanie twarzy. Impreza przebiegła w miłej atmosferze.

• Akcja wspólnego śpiewania hymnu.Nagłówek

• „Mieszkam w Polsce, jestem Polakiem, jestem dobrym przedszkolakiem”.

10.11.2021 roku w grupie przedszkolnej „ Muchomorki” odbyło się uroczyste śpiewanie Hymnu Narodowego.