Światowy Dzień Ziemi.

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi wraz z małpką Iwonką. Dzieci dowiedziały się jak ważna jest nasza Planeta Ziemia. W poznawaniu wiedzy o naszej planecie towarzyszyły różne czynności: malowanie dużej kolorowanki (kontury Ziemi), wycinanie i kolorowanie kwiatów, drzew, zwierzątek morskich oraz rozwiązywanie zagadek. Wspólnie stworzyliśmy naszą piękną Ziemię. Będziemy o nią dbać!

Światowy „Dzień wody”

Co roku 22 marca na całym świecie obchodzimy „Dzień Wody”. Wraz z małpką Iwonką obchodziliśmy i my. Dzieci obejrzały prezentację o obiegu wody w przyrodzie, znaczenie wody dla Ziemi i sposobów jej oszczędzania. Nauczyły się wierszyka i wykonały plakat „Kropelki”.

„Woda, czyli wszystko zaczyna się w chmurach” – Michał Jankowski

Mała chmurka zapłakała,

Kropelkami Świat zalała,

Zasiliła rzeki w wodę.

Ożywiła nam przyrodę.

Dzięki wodzie wszystko żyje,

Każdy ją na świecie pije.

Mały kwiatek, wielkie drzewo,

Które pnie się, aż pod niebo.

Wodę piją także dzieci,

Taką co ze źródła leci,

Bo by rosnąc, aby żyć,

Trzeba czystą wodę pić.

Aleksandra Dziemiańczyk

"Dzień bez oleju palmowego"

W lutym 2022r. sześciolatki z grupy „Pszczółki” uczestniczyły  w zajęciach w ramach projektu „Szlachetnie i zdrowo z Małpką Iwoną” pod patronatem Wydawnictwa Edukacyjnego „Kapelusz z kwiatami”.

Temat zajęć związany był z „Dniem bez oleju palmowego”. Dzieci rozmawiały na temat zasad zdrowego odżywiania, piramidy zdrowia oraz skutków spożywania oleju palmowego. W ramach zajęć przedszkolaki przygotowały zdrowe kanapki, wykorzystując zielone warzywa i zioła.

" Dzień bez opakowań"

11 stycznia 2022r. sześciolatki z grupy „Pszczółki” uczestniczyły  w zajęciach w ramach projektu „Szlachetnie i zdrowo z Małpką Iwoną” pod patronatem Wydawnictwa Edukacyjnego „Kapelusz z kwiatami”.

Temat zajęć związany był z „Dniem bez opakowań foliowych”. Dzieci rozmawiały na temat ochrony środowiska oraz wykorzystania torebek papierowych oraz toreb wielokrotnego użytku. Podczas zajęć przedszkolaki wykonały papierowe torebki ozdabiając je wymyślonymi wzorami.

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września w Dniu Głośnego Czytania sześciolatki z grupy „Pszczółki” z Przedszkola w Dubinach odwiedziły Gminne Centrum Kultury w   Dubinach. Po długim spacerze dzieci dotarły do celu, gdzie odwiedziły Gminną Bibliotekę. Na miejscu przedszkolaki miały okazję obejrzeć księgozbiór dla dzieci, a także dowiedzieć się w jaki sposób zostać czytelnikiem biblioteki.

Następnie dzieci wysłuchały wierszy o tematyce jesiennej odczytanych przez Rodziców, Panią Bibliotekarkę i wychowawcę. Podczas warsztatów grupowych dzieci wykonały strój Pani Jesieni. Z okazji spotkania z Panią Jesienią wszyscy zrobili pamiątkowe zdjęcie.

Kolejne atrakcje czekały na podwórku. Wspaniały plac zabaw zachęcał do aktywności, a ognisko z pieczonymi kiełbaskami dzięki wspaniałemu zaangażowaniu Rodziców na długo pozostanie w naszej pamięci.

Opracowała: Ewa Leończuk

Zajęcia z Małpką Iwoną

11 października 2021r. przedszkolaki z grupy „Pszczółki” uczestniczyły  w zajęciach w ramach projektu „Szlachetnie i zdrowo z Małpką Iwoną” pod patronatem Wydawnictwa Edukacyjnego „Kapelusz z kwiatami”. Dzieci podczas zajęć miały okazję nie tylko zapoznać się z Małpką Iwoną ale także odegrać scenki, w których przedstawiały właściwe zachowanie podczas powitań i pożegnań. Przedszkolaki wykonały również prace plastyczne, a także śpiewały z układem tanecznym piosenkę „Dzień dobry”.

Ewa Leończuk

Zapraszamy do wysłuchania piosenki:

PIOSENKA_NA_DZIEN_DOBRY.mp4

Dzień Witaminki

5 października 2021r. grupa „Pszczółki” z Przedszkola w Dubinach zorganizowała „Dzień Witaminki”. Sześciolatki obejrzały prezentację na temat piramidy zdrowia,  wykonały plakat pt. „Witaminki”, a następnie uczestniczyły w zajęciach kulinarnych, podczas których wykonały koktajl owocowy. Zajęcia zakończyły się degustacją. Mamy nadzieję, że zdrowe nawyki żywieniowe zagoszczą w naszej grupie na dobre.

Opracowała: Ewa Leończuk

Dzień Czystych Rąk

15 października 2021r. przedszkolaki z grupy „Pszczółki” uczestniczyły  w zajęciach z okazji Światowego Dnia Czystych Rąk.  Zajęcia przeprowadzono w ramach projektu „Szlachetnie i zdrowo z Małpką Iwoną”, pod patronatem Wydawnictwa Edukacyjnego „Kapelusz z kwiatami”.

Przedszkolaki nie tylko rozmawiały o wpływie właściwej higieny dłoni na nasze zdrowie ale również zastosowały zasady mycia rąk w praktyce. Ponadto,  dzieci obejrzały prezentację na temat roli wody w naszym życiu i sposobów jej wykorzystania przez człowieka.

Zajęcia nr 3 z Małpką Iwonką

10 listopada 2020r. z okazji Światowego Dnia Seniora sześciolatki z grupy „Pszczółki” uczestniczyły  w zajęciach w ramach projektu „Szlachetnie i zdrowo z Małpką Iwoną” pod patronatem Wydawnictwa Edukacyjnego „Kapelusz z kwiatami”.

Zajęcia miały na celu budowanie systemu wartości i wychowanie dzieci tak, aby były wrażliwe na los osób starszych, umiały dostrzec rolę seniorów w rodzinie i społeczeństwie oraz potrafiły i chciały nieść im pomoc.

Ponadto dzieci przygotowały kartkę z życzeniami dla Seniorów.

Ewa Leończuk

Zajęcia pt: "Dniem bez przekleństw"

21 grudnia 2020r. sześciolatki z grupy „Pszczółki” uczestniczyły  w zajęciach w ramach projektu „Szlachetnie i zdrowo z Małpką Iwoną” pod patronatem Wydawnictwa Edukacyjnego „Kapelusz z kwiatami”.

Temat zajęć związany był z „Dniem bez przekleństw”. Dzieci rozmawiały na temat kulturalnego zachowania, zastępowania „brzydkich słów”  innymi , ładniejszymi, które same wymyślały, tak aby nie urazić innych oraz ustaliły zasady wyrażania swoich emocji. Na znak przestrzegania ustalonych zasad dzieci odrysowały swoje dłonie i stworzyły wspólną choinkę, aby pamiętać o kulturalnym wypowiadaniu się.