Aktualności

          • Informacja

          •        Drodzy uczniowie zapraszamy do trzeciej edycji konkursu InstaLogik. Konkurs odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

            InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Konkurs realizowany jest w całości online. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Udział w konkursie jest bezpłatny.

            Zadania przygotowaliśmy z myślą o szerokim gronie uczniów, nie tylko tych startujących w olimpiadach przedmiotowych. Chcieliśmy, żeby także "czwórkowi" uczniowie przy odrobinie wysiłku mogli samodzielnie odpowiedzieć na większość pytań.

            W tym roku do konkursu przystąpiło już 3200 uczniów z 580 szkół w całym kraju. Rejestracja nauczycieli i uczniów oraz zgłaszanie rozwiązań trwają do końca pierwszego etapu - do 28 października 2021 g. 20:00.

            Jest nam też niezmiernie miło ogłosić, że partner naszego konkursu -- firma Google, ufundował kilkanaście komputerów przenośnych Chromebook dla tych szkół, które aktywnie wspierają uczestnictwo dziewczynek w konkursie InstaLogik. Już w najbliższy piątek 15.10 odbędzie się drugie losowanie Chromebooków, a podczas spotkania Monika Żurkowska z Google przedstawi prezentację "Dzień z życia inżyniera". Zachęcamy do oglądania na żywo losowania i prezentacji na Youtube. Dodatkowe informacje i regulamin losowania znajdują się na stronie wydarzenia.

            Organizatorem konkursu jest Placówka Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod, przy współpracy z Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

            Zapraszamy Państwa do rejestracji i zgłaszania swoich uczniów. Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz formularz rejestracyjny znajdziecie Państwo na stronie instalogik.pl.

            Z poważaniem,

            Ewa Gąsienica-SamekDyrektor Placówki Edukacji Informatyczno-Matematycznej                                         InstaKodtel. 881 556 169                                                                                                                               www: www.instalogik.pl                                                                                                                                  email: instalogik@instalogik.pln                                                                                                                                      fb: fb.com/InstaKod

          • Informacja

          • Transport zbiorowy – wytyczne Ministerstwa Infrastruktury Pismo Sekretarza Stanu z upoważnienia Ministra Edukacji i Nauki

            Transport zbiorowy – wytyczne Ministerstwa InfrastrukturyPismo Sekretarza Stanu z upoważnienia Ministra Edukacji i Nauki 

                    W załączeniu przekazujemy Państwu pismo Sekretarza Stanu z upoważnienia Ministra Edukacji i Nauki nawiązujące do wytycznych przygotowanych przez Ministerstwo Infrastruktury w zakresie zasad korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego w trakcie epidemii SARS-CoV-2.

            Zachęcamy do upowszechnienia wśród uczniów wiedzy o bezpieczeństwie, ochronie zdrowia własnego i innych ludzi, kształtowaniu właściwych postaw wobec zagrożeń oraz sytuacji nadzwyczajnych na każdym etapie edukacyjnym oraz zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom w przedszkolach i uczniom w szkołach i placówkach oświatowych.

            1. Pismo Sekretarza Stanu z upoważnienia Ministra Edukacji i Nauki
            2. Wytyczne Ministerstwa Infrastruktury
          • KONKURS „EKOLOGIA W MOIM DOMU”

          • XIV EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „EKOLOGIA W MOIM DOMU” – termin

            nadsyłania prac do 31 października 2021 r.

            Konkurs  adresowany jest do uczniów szkół podstawowych.

            W załączeniu przesyłamy regulamin Konkursu wraz z Kartą zgłoszenia oraz

            innymi załącznikami.

            Warunkiem udziału w konkursie jest przygotowanie pracy dotyczącej

            zwyczajów ekologicznych panujących w domu ucznia.

            Uczestnicy konkursu mogą przygotować pracę w jednej z dwóch kategorii:

            plastycznej lub multimedialnej, którą należy przesłać w terminie do 31

            października 2021 r.

            Podsumowanie konkursu nastąpi w listopadzie 2021 r.

            Serdecznie zapraszamy!

            REGULAMIN_XIV_EDYCJI_OGOLNOPOLSKIEGO_KONKURSU.docx

          • Dzień Edukacji Narodowej.

          •       Ogromna niespodzianka czekała dzisiaj całe grono pedagogiczne z okazji Święta Edukacji Narodowej. Samorząd uczniowski przygotował pięknie ozdobioną tablicę, na której widniały miłe i wzruszające słowa. Z kolei Rada Rodziców zadbała, żeby ten dzień upłynął przyjemnie i słodko- poczęstunek był pyszny.                                                                                                                                                             Dziękujemy serdecznie!

          • Informacja

          •  Samorząd Uczniowski wraz z przedszkolem- grupą 6 latków bierze udział w projekcie I Edycja Międzynrodowego Projektu Edukacyjnego "Szlachetnie i Zdrowo z Małpką Iwoną"

            Celem projektu jest kształtowanie postaw szlachetności, dbania o zdrowie, rozbudzanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie i nasze śrdowisko, a także integracja i współpraca szkół.

            Patronem i organizatorem projektu jest Wydawnictwo Edukacyjne "Kapelusz z Kwiatami".

            Projekt składa się z III modułów.

            I- szlachetrność,

            II - zdrowie,

            III - przyroda;

            Czas trwania projektu: Październik 2021 - czerwiec 2022

          • Udział przedszkolaczków w akcji „Dzika zbiórka żołędzi”.

          •      W dniu 27 września 2021r. sześciolatki z grupy „Pszczółki” z Przedszkola w Dubinach przyłączyły się do akcji „Dzika zbiórka żołędzi” organizowanej przez Nadleśnictwo Hajnówka i Nadleśnictwo Browsk.

             Dzieci zbierały żołędzie dla żubrów na patio szkoły, pod naszym szkolnym dębem.

        • Dzika zbiórka żołędzi - akcja Nadleśnictwa Hajnówka i Browsk.
          • Dzika zbiórka żołędzi - akcja Nadleśnictwa Hajnówka i Browsk.

          • Dzień dobry!

             Nadleśnictwo Hajnówka i Nadleśnictwo Browsk organizuje DZIKĄ ZBIÓRKĘ ŻOŁĘDZI dla żubrów.

            Pierwsze takie wydarzenia organizowane były z Przedszkolem nr 5. Z uwagi na piękny odzew ze strony dzieci, rodziców i nauczycieli z przedszkola rozszerzyliśmy akcję na inne oddziały z naszego miasta i gminy.

            Zapraszamy dzieci i rodziców do zbierania żołędzi, które przynosimy do przedszkola do wyznaczonego miejsca. Nasiona gromadzimy w przewiewnych pojemnikach, żeby zapobiec ich zepsuciu.

            Akcja ma na celu uaktywnienie najmłodszych, zwrócenie ich uwagi na zjawiska towarzyszące zmianom pór roku, w tym również przygotowanie przyrody do zimy. Dzieci mogą przekonać się co jedzą leśne zwierzęta, dla kogo żołędzie będą smacznym dodatkiem w zimowej diecie.

             Po zakończeniu akcji leśniczy z Nadleśnictwa Browsk odbierze zgromadzone nasiona i będzie nimi dokarmiał zwierzęta na Polanie żubrowej, z której prowadzona jest transmisja na żywo pod adresem https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/kampanie_i_akcje/zubryonline. Kamerę zainstalowano na śródleśnej polanie położonej na północnym skraju Puszczy Białowieskiej, na terenie Nadleśnictwa Browsk. To jedno z miejsc, gdzie leśnicy wykładają zimą karmę dla żubrów, dlatego zwierzęta te chętnie odwiedzają polanę i spędzają na niej dużo czasu. Zimą zobaczymy nie tylko króla polskich puszcz. Często z karmy dla żubrów korzystają jelenie. Polanę odwiedzają też zające, czasem pojawi się kuna, co dzień przylatują stada sójek, dzwońców i trznadli. Gdy Puszczę skuje mróz, pojawiają się też sarny i dziki.

            Termin zbierania do końca października br.

            Plakat informacyjny w załączeniu.

            Istnieje możliwość wydrukowania przez Nadleśnictwo Hajnówka i dostarczenie go do przedszkola.

             Odbiór żołędzi w pierwszym tygodniu listopada po wcześniejszym uzgodnieniu.

             

            Jeśli wyrażają Państwo chęć współpracy zapraszamy do kontaktu.

             Pozdrawiam,

            Agnieszka Laskowska-Ginszt

          • Komunikat

          • Zmiana kursów autobusów szkolnych od dnia 04. 10. 2021r

            Poniedziałek

            • I kurs o godz. 14:15
            • II kurs o godz. 15:05

            Czwartek

            • I kurs o 13:25
            • II kurs o 15:05

            Pozostałe dni bez zmian.

          • Światowy Dzień Sprzątania Świata

          •   W dniach 18-19 września obchodzony jest Światowy Dzień Sprzątania Świata. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i klasa VII Szkoły Podstawowej w Dubinach, postanowili jednak przełożyć swój udział w akcji, ze względu na niekorzystną pogodę. 24 września z energią i zaangażowaniem posprzątali cały teren szkoły, a następnie odpowiednio poszeregować wszystkie odpady. Uczniów bardzo zaniepokoiła duża ilość śmieci, na dość małym terenie. Cała akcja miała za zadanie, uświadomić każdego jak ważne jest  dbanie o porządek i co najważniejsze sprzątanie po sobie. To nic nie kosztuje, a tak wiele daje.  

          • Projekt "Dobra edukacja"

          • Szkoła Podstawowa w Dubinach i ,,Dobra edukacja” 

               „Dobra edukacja” to projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 o numerze RPPD.03.01.02-20-0382/19 realizowany od grudnia w naszej szkole.

            Staramy się na bieżąco Was informować o postępie w jego realizacji.

              Od 1 września ruszył nabór uczniów do programu stypendialnego oraz dodatkowych zajęć. W sierpniu zostały opracowane Regulaminy wg których wyłonimy stypendystów i uczestników zajęć edukacyjnych, matematycznych oraz przyrodniczych. Wsparcie finansowe w postaci comiesięcznego stypendium naukowego będzie miało na celu pomóc uczniom szczególnie uzdolnionym rozwijać swoje zainteresowania i zdolności, a także pobudzać motywację wewnętrzną oraz samodzielność. Stypendium będzie przyznane ośmiu uczniom na dziesięć miesięcy. Każdy z uczniów będzie podlegał opiece dydaktycznej, a także pomocy w dalszym doskonaleniu i osiąganiu lepszych rezultatów. Wysokość stypendium będzie zróżnicowane, na podstawie klasyfikacji ogólnej po przeprowadzeniu rekrutacji, miejsce 1 i 2- 500 zł, 3 i 4- 400 zł, 5 i 6- 300 zł, 7 i 8- 200 zł.

              Dodatkowe zajęcia pomogą podnieść poziom kompetencji matematycznych, naukowo-technicznych, społecznych, umiejętności uczenia się, postaw przedsiębiorczości i inicjatywności. Realizowane będą w formie warsztatów i pracy zespołowej w grupach 8- 12 osobowych. Każdy z uczniów kl.1-8 będzie uczestniczył w min. 2 rodzajach zajęć, co wiąże się z dłuższym pobytem w szkole. W najbliższym czasie godziny odjazdu autobusów ulegną zmianie, o której wszystkich poinformujemy za pośrednictwem strony internetowej oraz e-dziennika.

              Mam nadzieję, że realizowany projekt przyczyni się do podniesienia jakości i atrakcyjności oferty edukacyjnej naszej szkoły, a efektem naszych działań będzie wzrost kompetencji kluczowych uczniów.

                                                                                                                     Alina Ginszt

          • Informacja- Konkurs rodnaje slowa

          • Szanowni Państwo,

            Towarzystwo Kultury Białoruskiej w Białymstoku przystępuje do realizacji konkursu recytatorskiego “Ojczyste słowo”, skierowanego do dzieci i młodzieży. Pandemia uniemożliwiła ich organizację wiosną, więc chcemy je przeprowadzić w poniższych terminach:

            - eliminacje rejonowe w Orli – 20.09.2021,

            - eliminacje rejonowe w Hajnówce – 22.10.2021,

            - eliminacje rejonowe w Białymstoku – 23.09.2021,

            - eliminacje centralne w Bielsku Podlaskim – 28.09.2021.

            Zgłoszenia do konkursu prosimy przesyłać na skrzynkę mailową BTSK lub pocztą tradycyjną nie później niż 3 dni przed terminem przedsięwzięcia.


            Шаноўнае Спадарства!

            Таварыства беларускай культуры ў Беластоку пачынае конкурс чытальнікаў “Роднае слова”, які адрасаваны дзецям і моладзі. Пандэмія зрабіла немагчымай яго арганізацыю вясной, таму хочам правесці яго ў наступных днях:

            Рэгіянальны агляд у Орлі – 20.09.2021-09-02

            Рэгіянальны агляд у Гайнаўцы – 22.09.2021,

            Рэгіянальны агляд у Беластоку – 23.09.2021,

            Цэнтральны агляд у Бельску-Падляшскім – 28.09.2021.

            Заяўкі на конкурс просім дасылаць на электронную пошту БГКТ ці поштай не пазней за тры дні да пачатку мерапрыемства.

            Zarząd Główny BTSK, 

            tel. 85 743 51 18

            OJCZYSTE_SLOWO_nowyja_terminy_2021.doc

          • Startuje trzecia edycja akcji - zapraszamy do udziału!

          • Szanowni Państwo!

                   Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza do udziału w trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców". Celem akcji jest wsparcie procesu edukacji dzieci, dostarczenie darmowych materiałów edukacyjnych oraz zachęcenie rodziców do zwiększenia ilości czasu poświęcanego na wspólną naukę ze swoimi pociechami. Akcja "Dzieci uczą rodziców" adresowana jest do przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych.Każdego miesiąca uczestnicząca placówka będzie otrzymywać darmowe materiały edukacyjne do przeprowadzenia lekcji podejmującej tematykę m.in.: bezpieczeństwa, ochrony środowiska, historii, astronomii, pomocy potrzebującym. Dodatkowo w ramach akcji przewidziano spotkania online dla uczestniczących nauczycieli i e-lekcje dla dzieci. Na rok szkolny 2021/2022 zaplanowanych jest 10 tematycznych lekcji. Udział w akcji jest w pełni darmowy.W razie jakichkolwiek pytań odnośnie akcji jestem do Państwa dyspozycji.

            Wszelkie pytania proszę kierować na adres e-mail: edu@crl.org.pl lub kontaktując się telefonicznie pod numerem 881 331 776. 

            Z wyrazami szacunku,Dawid Wiejata koordynator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców"Centrum Rozwoju Lokalnego

             

            Jak zgłosić placówkę do udziału w trzeciej edycji akcji "Dzieci uczą rodziców"?

             

            By zgłosić placówkę do udziału w akcji należy wykonać kilka prostych kroków, które ilustruje poniższa grafika. Należy utworzyć konto użytkownika na platformie edu.crl.org.pl a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na indywidualnym koncie użytkownika.

             

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Dubinach
      • sp.dubiny1b@gmina-hajnowka.pl - adres sekretariatu
      • tel: 85 682 46 31
      • Dubiny ul. Główna 1b
        17-200 Hajnówka
        Poland
      • Dyrektor - mgr Alina Ginszt Organ prowadzący: Urząd Gminy w Hajnówce Organ prowadzący nadzór: Kuratorium Oświaty w Białymstoku Obsługa finansowa: Gmina Hajnówka, Obwód szkoły: wszystkie miejscowości położone na terenie Gminy Hajnówka. Założenie szkoły – 01.09.1999 r. Baza szkoły - szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi mieści się w nowoczesnym budynku oddanym do użytku 01.09.2000 r. Szkoła posiada pracownię komputerową z dostępem do Internetu, bibliotekę z czytelnią, przestronną aulą, salę gimnastyczną, gabinet Terapii SI, gabinet lekarski i stomatologiczny oraz stołówkę i zaplecze kuchenne. Rekrutacja -do oddziałów przedszkolnych i klas szkoły podstawowej przyjmowani są uczniowie z urzędu zamieszkali w obwodzie tej szkoły i na prośbę rodziców (prawnych opiekunów) uczniowie zamieszkali poza obwodem szkoły.
    • Logowanie