Aktualności

          • NIECODZIENNY GOŚĆ W SZKOLE W DUBINACH.

          •  

               W grudniu z okazji Mikołajek uczniowie klasy trzeciej i czwartej zostali zaproszeni przez Panią Dyrektor Alinę Ginszt na ciekawe spotkanie ze znaną aktorką i pisarką. Była nią Pani Magdalena Górska. Ta znana aktorka telewizyjna i teatralna, odwiedziła naszą szkołę, aby promować swoją debiutancką książkę pt: „Aliaszka”. Książka to zbiór siedmiu opowiadań, które oprócz historii dzieci, połączone są również postacią tytułowej bohaterki. Autorka przeczytała kilka najważniejszych dla niej historii zawartych w książce, aby jeszcze bardziej przybliżyć nam losy bohaterów. Niewątpliwie spotkanie z Panią Magdaleną bardzo spodobało się naszym uczniom. Opowiadania bardzo ich zainteresowały, niektórzy z nich postanowili nie czekać i od razu kupili książkę z autografem Pani Magdy.

            Kamila Szpakowicz

          • Komunikat.

          •  Godziny wypożyczenia laptopów na okres nauki zdalnej:

            15.XII.2021 środa : 8.50-9.35; 10.40-11.25; 12.40-13.25

            16.XII.2021 czwartek : 8.50-9.35; 10.40-11.25

            17.XII.2021 piątek: 7.30-12.25

          • Pasowanie na ucznia kl.1

          •         1 grudnia 2021 roku w Szkole Podstawowej w Dubinach miała miejsce szczególna uroczystość – ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy I. Tę niezwykłą chwilę przeżywały z pierwszakami, osoby które swoją obecnością dodały tej uroczystości blasku i powagi: Dyrektor szkoły mgr Alina Ginszt, oraz rodzice.

            Uczniowie klasy pierwszej udowodnili, że „nie są już maluchami” prezentując ciekawy program artystyczny pod kierownictwem wychowawczyni mgr Beaty Markiewicz , ubarwiony wieloma piosenkami i tańcem z chustami do muzyki Fryderyka Chopina. Zostali za to nagrodzeni gromkimi brawami, a od uczniów klasy II otrzymali pamiątkowe prezenty.

            Po odczytaniu tekstu ślubowania i złożeniu przyrzeczenia, Dyrektor szkoły dokonała uroczystego pasowania. Potwierdzeniem przyjęcia do społeczności szkolnej były dyplomy wręczone przez Dyrektora szkoły mgr Alinę Ginszt.

            Marzenia dzieci stały się faktem. Stały się prawdziwymi uczniami.

             Beata Markiewicz

          • Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych „Co lubię? Sport lubię!”

          • Polski Komitet Olimpijski zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym pt. „Co lubię? Sport lubię!”. Do celów konkursu należą: promowanie idei olimpijskiej i wartości olimpijskich oraz pozytywnych zjawisk towarzyszących uprawianiu sportu, promowanie aktywności sportowej i artystycznej w środowisku szkolnym oraz upowszechnianie wiedzy o związkach sportu i sztuki.

            Konkurs jest organizowany w trzech kategoriach wiekowych obejmujących: w kategorii I uczniów klas I-III, w kategorii II uczniów klas IV-VI, w kategorii III uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych. Zadaniem uczniów z klas I-III jest stworzenie kartki z życzeniami powodzenia dla polskich olimpijczyków. Natomiast uczniowie klas IV-VIII mają wyrazić w formie pracy plastycznej odpowiedź na pytanie  „Co czuję, gdy uprawiam sport?” oraz dołączyć do pracy krótki tekst.

            Termin przesyłania prac upływa 22 grudnia 2021 r.

            Koordynatorem konkursu jest Pani Monika Myszkowska: tel.  22 560  37  04,  e-mail: mmyszkowska@pkol.pl.

            Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, w tym regulamin, karta zgłoszeniowa, opisy zadań konkursowych, dostępne są na stronie: https://olimpijski.pl/konkurs-plastyczny-co-lubie-sport-lubie/.

          • Konkurs literacki.

          • Zapraszamy uczniów  do wzięcia udziału w III edycji konkursu literackiego ,, Zainspirowani Twórczością Marii Konopnickiej''

            organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Koninie.

            Wszelkie informację dotyczące konkursu przesyłam w załączniku.

            Bardzo proszę o rozesłanie informacji do szkół w Państwa Gminie.

                Pozdrawiam

                Katarzyna Kwasek

               sekretariat SP Konin

            Ogolnopolski_Konkurs_Literacki_(1).docx

        • Konkurs Literacki ,,Wiersze z szuflady".
          • Konkurs Literacki ,,Wiersze z szuflady".

          •    Zapraszamy do udziału w konkursie ,,Wiersze z szuflady”  organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku. Konkurs honorowymi patronatami objęli: Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku, Uniwersytet w Białymstoku, Książnica Podlaska im. Łukasz Górnickiego w Białymstoku, Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w Oddział Białymstoku, Fundacja Sąsiedzi. Patronat i opiekę medialną sprawuje: Polskie Radio Białystok.W jury zasiadają podlaskie poetki: panie Zofia Olek-Redlarska, Katarzyna Janowicz-Timofiejew, Krystyna Gudel i Regina Kantarska-Koper oraz panie: Grażyna Knap pracownik Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku i Anna Kowalewska - specjalistka do spraw Public Relations.Termin dostarczania prac mija 31 grudnia 2021 r.Uroczyste podsumowanie  (najprawdopodobniej on-line)  nastąpi w lutym 2022 r.Pełna informacja o konkursie i regulamin w załączniku (wersja doc i PDF)

            Regulamin_konkursu_WIERSZE_Z_SZUFLADY_-_wersaj_doc.docx

            Regulamin_konkursu_WIERSZE_Z_SZUFLADY_-_wersaj_pdf.pdf

            eduresized_Pllakacik_loga_wzs_21_22.jpg

          • Informacja.

          • KONKURS „Dziecko oczami Janusza Korczaka” - odbiór nagrody

            W ramach Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka przypadającego w listopadzie, w Szkole Podstawowej nr 31 im. Janusza Korczaka w Białymstoku odbył się Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Dziecko oczami Janusza Korczaka”. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów klas I – III z całego województwa podlaskiego

               Głównym założeniem organizatorów konkursu było zwrócenie uwagi najmłodszych na działalność i postawę wielkiego człowieka, jakim był Janusz Korczak. Cieszy fakt, że uczniowie z województwa podlaskiego już od najmłodszych lat interesują się historią, a zarazem rozwijają swoje talenty artystyczne.

            Wojewódzki Konkurs Plastyczny został objęty:

            - Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego

            - Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku

            - Patronatem Kuratorium Oświaty w Białymstoku

             Nagrody konkursowe zostały ufundowane przez:

            - Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

            - Urząd Miejski w Białymstoku

            Spośród wielu prac, które napłynęły do siedziby Szkoły Podstawowej nr 31 im. Janusza Korczaka w Białymstoku, wyłoniono i nagrodzono uczestników. Wśród nich znalazła się nasza uczennica klasy I Aleksandra Stolarewska, która zajęła III miejsce . Serdecznie gratulujemy!

             

          • Informacja.

          • Konkurs poezji religijnej rozstrzygnięty

            W listopadzie odbył się Konkurs Recytatorski Prawosławnej Poezji Religijnej „Poezja Źródeł”, który został zorganizowany przez Parafię Prawosławną w Dubinach. Do konkursu przystąpiło 102 uczniów szkół z powiatu hajnowskiego, Białegostoku, a także z Ukrainy, co nadało konkursowi rangę międzynarodową. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali: Maria Janiuk (kl.II), Aleksandra Oniszczuk (kl.II), Karol Krawczyński (kl.V) oraz Michał Siemieniuk (kl.II), który zdobył III miejsce w kategorii klasy I-III.

            Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie zaprezentują swoje wiersze podczas projekcji filmu „Wieczór Prawosławnej Poezji Religijnej”, który zostanie wyemitowany na portalu www.cerkiew.pl w dniu 28 listopada o godz. 15.00.

            Bardzo dziękuję rodzicom za trud włożony w przygotowanie dzieci i gratuluję zdolnych pociech.

            A.    Litwiniuk

          • Zakończyliśmy akcję - „Zbiórka żołędzi dla żubrów”!!!

          •       Serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom zbiórki żołędzi dla białowieskich żubrów. Zarówno przedszkolaki jak i uczniowie naszej szkoły spisali się na medal. Wielkie brawa dla klasy V oraz Małgosi i Oli Oniszczuk za najwięcej zebranych żołędzi.

            Dzięki naszej wspólnej zbiórce, żubry będą miały zapasy przysmaków na nadchodzącą zimę, a my możemy je oglądać na żywo w specjalnej transmisji Lasów Państwowych.

                                                                                                  Samorząd Uczniowski.

          • Obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania były 6 dni temu. W 2021 roku obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania przypadły na 29 września (środa).

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

            Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

            Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem czy kolegami. Święto więc warto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 30 minut, będzie to duży sukces.

             W naszej szkole w tym dniu na przerwach po 3 i 4 lekcji uczniowie z klasy VIII głośno czytali fragmenty książek Ewy Nowak ,,Mój Adam,  ,,Bardzo biała wrona”.

          • Sprawozdanie z II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie"

          • Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".

               W akcji brało udział 69 uczniów. Cel akcji to popularyzacja czytelnictwa i rozbudzenie zamiłowania  do czytania książek, promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży; integracja środowiska lokalnego; pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe; zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

               W naszych założeniach staraliśmy się nie narzucać ani tematyki ani określonego typu książek, bo wiemy, że uczniowie mają różnorodne upodobania czytelnicze. Taka dowolność daje możliwość poznania preferencji czytelniczych młodych odbiorców słowa pisanego i nie powoduje pewnego oporu wobec z góry narzuconego tematu i przymusu czytania czegoś, czego się nie lubi. Dąży do sprawienia radości, ekscytacji i przyjemności z czytania. Przerwa na czytanie została potraktowana przez wielu uczniów jako forma zabawy. Uczniowie wybierali na półkach książki do czytania lub mogli przynieść z domu.

             

            Uczniowie klasy V i III czytają cyklicznie w każdy wtorek  w Listopadzie i Grudniu na 5 lekcji . Uczniowie klasy VII VI i IV uczestniczyli w akcji  w dniu 10.XI.2021r. W trakcie pierwszej , trzeciej i piątej godziny lekcyjnej uczniowie czytali  5 minut.

            W oddziałach przedszkolnych uczniowie klas starszych będą czytać głośno  w każdy poniedziałek i środę w Listopadzie.

          • Konkurs- "Jak zachęcic babcię lub dziadka do założenia konta w banku"- termin do 12 listopada 2021.

          • 12 listopada  mija termin na zgłoszenie do konkursu  ,,Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku” organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

            Kto może wziąć udział w konkursie:

            W konkursie udział mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studenci szkół wyższych. Prace można przygotować indywidualnie lub w zespołach.

            Co trzeba zrobić

            Trzeba przygotować pracę – materiał informacyjny, który będzie przedstawiał korzyści z posiadania i korzystania z konta w banku przez osoby starsze.

            Prace można przygotować w czterech kategoriach:

            • plakat
            • komiks
            • film

            Link do podstrony konkursu https://www.zus.pl/konkursbzb .

          • Wycieczka do Ciechanowca.

          •             1 października 2021r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Dubinach wyjechali na wycieczkę do Ciechanowca. Pierwszym punktem podróży było Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka położone na terenie zespołu pałacowo-parkowego, byłej posiadłości rodziny Starzeńskich. Dzieci zwiedziły tu klasycystyczny pałac dawnych właścicieli, odbudowany ze zniszczeń wojennych w latach 1966-1969. Zachwyciły się wystrojem jego wnętrz. Nie zabrakło porównywania wyposażenia salonu, gabinetu, sypialni dawnych właścicieli do pomieszczeń w ich domach. Następnie uczniowie zwiedzili oficynę, stajnie, wozownie, czynny młyn wodny, oraz skansen, w którym znajdują się 43 zabytkowe obiekty architektury drewnianej, przeniesione tu ze wsi położonych na pograniczu województw mazowieckiego i podlaskiego. Obejrzeli także największą w Polsce muzealną kolekcję lokomobili parowych oraz ciągówek i ciągników. A w zachwyt wprawiło małych podróżników Muzeum Pisanki z kolekcją 2023 okazów z całego świata.

            Kolejnym punktem wycieczki było oddalone o kilkanaście kilometrów od Ciechanowca Ranczo na Sówce, gdzie dzieci miały możliwość podziwiać hodowlę ponad 200 alpak, ale także ich przyjaciół – wielbłądów, koni, osiołków, krów, kaczek, gęsi, kur i kotów. Największe emocje wśród uczniów wywołał spacer z alpaką. Następnie dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, na których każdy samodzielnie przedstawił najpiękniejszą według niego alpakę. Nie zabrakło również zabaw na pobliskim placu zabaw. Na koniec pobytu na Ranczo wszyscy uczestnicy podróży posilili się samodzielnie upieczoną na ognisku kiełbaską.

            Wracaliśmy do domu w wyśmienitych humorach z nadzieją  na kolejną wycieczkę.

                                                               Beata Markiewicz

          • Konkursu -"Rodnaje słowa"

          • W dniu 12 października 2021r. uczniowie naszej szkoły wzięli  udział  w rejonowym etapie konkursu recytatorskiego „Rodnaje  słowa” .  W konkursie wzięli udział: Jan Nikitiuk, Piotr Nikitiuk, Iwo Stolarewski, Igor Stolarewski, Aleksandra Stolarewska i Michał Siemieniuk. Zdobyli oni II, III miejsca oraz 2 wyróżnienia. Zakwalifikowali się do etapu centralnego. Serdeczne gratulacje uczniom i rodzicom.

          • ZAWIADOMIENIE

          • o wyborze najkorzystniejszej oferty w ramach zapytania ofertowego na: Dostawę podręczników dla uczniów uczestniczących w projekcie,  materiałów dla grup oraz gier edukacyjnych do projektu "Dobra Edukacja".

            SCAN0010.PDF

          • Święty Mikołaj w oczach dzieci 2021 - konkurs plastyczny dla uczniów.

          • Zapraszamy do udziału w VII edycjiogólnopolskiego konkursu plastycznego"Święty Mikołaj w oczach dzieci".

            W konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody.Łączna pula nagród to 8000 pln.

            Nagrody zostaną rozdane w dwóch kategoriach wiekowych(uczniowie klas I-III oraz IV-VIII).

            W każdej kategorii:

            I nagroda - 2500 pln,

            II nagroda - 1000 pln,

            III nagroda - 500 pln. 

            O KONKURSIE

            1. Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną, dowolną techniką, której tematem jest:"Święty Mikołaj w oczach dzieci".

            2. Zdjęcie (dobrej jakości) prezentujące pracę należy nadesłać w terminie do 15 listopada 2021 r. wypełniając formularz na stronie internetowej: www.konkurs-plastyczny.fsd.lublin.pl

            3. Laureaci konkursu zostaną powiadomieni o wygranej telefonicznie lub mailowo do 26 listopada 2021 r.

            4. Wręczenie nagród odbędzie się 4 grudnia 2021 r.

            Do pobrania:

            regulamin

            plakat

            Kontakt:

            Wszelkie informacje można uzyskać pod adresemswmikolaj@fsd.lublin.pl

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Dubinach
      • sp.dubiny1b@gmina-hajnowka.pl - adres sekretariatu
      • tel: 85 682 46 31
      • Dubiny ul. Główna 1b
        17-200 Hajnówka
        Poland
      • Dyrektor - mgr Alina Ginszt Organ prowadzący: Urząd Gminy w Hajnówce Organ prowadzący nadzór: Kuratorium Oświaty w Białymstoku Obsługa finansowa: Gmina Hajnówka, Obwód szkoły: wszystkie miejscowości położone na terenie Gminy Hajnówka. Założenie szkoły – 01.09.1999 r. Baza szkoły - szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi mieści się w nowoczesnym budynku oddanym do użytku 01.09.2000 r. Szkoła posiada pracownię komputerową z dostępem do Internetu, bibliotekę z czytelnią, przestronną aulą, salę gimnastyczną, gabinet Terapii SI, gabinet lekarski i stomatologiczny oraz stołówkę i zaplecze kuchenne. Rekrutacja -do oddziałów przedszkolnych i klas szkoły podstawowej przyjmowani są uczniowie z urzędu zamieszkali w obwodzie tej szkoły i na prośbę rodziców (prawnych opiekunów) uczniowie zamieszkali poza obwodem szkoły.
    • Logowanie