Dni wolne od zajęć dydaktycznych (Dni Dyrektorskie):
1. 14 czerwca 2022r.
2. 17 czerwca 2022r.
Dni wolne od zajęć dydaktycznych (Dni Dyrektorskie):
1. 14 czerwca 2022r.
2. 17 czerwca 2022r.
Zmiana kursów autobusów w poniedziałek:
I kurs -12. 35
II kurs - 14. 15
W dniu 1 czerwca uczniowie klasy VII i VIII naszej szkoły, w ramach doradztwa zawodowego, zwiedzili w Siemiatyczach Centrum Wystawowe firmy Pronar. Na 10 hektarach i w dwóch halach firma prezentuje wszystkie produkowane w 8 fabrykach Pronaru maszyny rolnicze, komunalne i recyklingowe, które na co dzień pracują już w ponad 70 krajach na sześciu kontynentach. Uczniowie w tym nowoczesnym centrum mogli je nie tylko obejrzeć, ale też przekonać się jak pracują. Wyjazd do największej w naszym regionie Firmy Pronar przybliżył uczniom zasady pracy w firmie tak nowoczesnej i skutecznie, dynamicznie podbijającej światowe rynki.
Wycieczka była okazją nie tylko do zaznajomienia się z zasadami funkcjonowania firmy z branży mechanicznej, ale również okazją do poznania technologii i innowacyjności stojących za rozwiązaniami nowoczesnych zakładów pracy.
Po zwiedzeniu placu wystawowego, gdzie rozmieszczono maszyny skupione wg. rodzin produktów oraz dwóch hal produkcyjnych, uczniowie udali się na obiad przygotowany przez firmę Pronar. Na zakończenie wycieczki każdy z uczniów otrzymał prezent ufundowany przez Pronar.
Z okazji Dnia Dziecka obchodzonego 1 czerwca, nasza załoga kuchni przygotowała uczniom uroczysty obiad. Wcześnie w ankiecie młodzież wybierała ulubione dania. Zwycięzcą okazał się tradycyjny schabowy z frytkami i mizerią. Dodatkowo Samorząd Uczniowski i Wolontariat szkoły osłodził ten dzień jeszcze bardziej, serwując galaretki. Dziękujemy naszym kucharkom i kucharzowi za wysiłek włożony w przygotowanie obiadu.
Wolontariat Szkolny - Ewa Głowacka- Gagan
Samorząd Uczniowski- Aleksandra Dziemiańczyk
W ramach promocji aktywnego spędzania czasu i integracji klasowej, uczniowie kl. VII wraz z opiekunami wybrali się na rajd rowerowy w otulinie Puszczy Białowieskiej. Pogoda nam dopisała, więc podczas tej przejażdżki mogliśmy w pełni napawać się urokami naszej Puszczy i odetchnąć czystym powietrzem. Po przebyciu ponad 20km trasy zrobiliśmy dłuższą przerwę na ognisko z kiełbaskami i towarzyskie pogawędki przy świetlicy wiejskiej w Lipinach, po czym wyruszyliśmy w drogę powrotną, co prawda z wypiekami na twarzy od wiosennego słońca, ale radośni, że miło upłynął nam ten wspólny czas.
W ostatni dzień maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europejski. Uroczystość rozpoczęła się od odegrania na saksofonie hymnu Unii Europejskiej „Oda do radości” przez ucznia kl. VII Patryka Berka. Następnie wytypowani uczniowie kl. IV-VIII zmagali się w siedmiu konkurencjach sprawdzających wiedzę o krajach będących członkami UE. Pomiędzy poszczególnymi zadaniami wszyscy uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością tych krajów poprzez zabawę w skojarzenia i odgadywanie zagadek. Całość imprezy uświetniły występy utalentowanych muzycznie uczniów z naszej szkoły oraz uczniów przybyłych do nas z Ukrainy. Gabriel Siemieniuk i Artem Obuhov z kl. VII zagrali nam na gitarze, a Ksenia Pedorchenko (kl. VI) i Antonina Shatalova (kl. IV) zaśpiewały ukraińskie pieśni, które wszystkich nas bardzo wzruszyły. Po zakończeniu zmagań konkursowych wyłonieni zostali zwycięzcy konkursu wiedzy o krajach UE, a gospodarzom poszczególnych klas wręczone zostały dyplomy.
Małym serduszkiem życzę Ci Mamo
Zdrowia, uśmiechu najwięcej.
A za twą dobroć i miłość
Przyjmij ten kwiatek w podzięce.
Uczniowie klasy I SP w Dubinach 27.05.2022r. zaprosili swoje mamy na uroczystość, którą przygotowali z okazji Dnia Matki.
Na początku wychowawczyni klasy mgr Beata Markiewicz serdecznie powitała przybyłych gości i zwróciła uwagę zebranych, iż montaż słowno- muzyczny przygotowany przez uczniów przedstawiany będzie w dwóch językach: polskim i ukraińskim, gdyż wśród pierwszoklasistów są dzieci z Ukrainy. Następnie oddała głos małym gospodarzom uroczystości, którzy z wielkim zaangażowaniem wygłosili wspaniałe wiersze oraz zaśpiewali wzruszające piosenki na cześć swych mam. Największym prezentem dla wszystkich zebranych okazał się taniec z wiankami i wstążkami do ukraińskiej piosenki pt. „A my diwczata z Ukrainy”. Mamy nie kryły swego wzruszenia, nie jednej z nich łezka zakręciła się w oku, a po uroczystości w podziękowaniu zaprosiły małych artystów na słodki poczęstunek.
Beata Markiewicz
Poznajemy ofertę edukacyjną naszego regionu - zapraszamy do I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Hajnówce do KLASY PROFILOWANEJ I ODDZIAŁU PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO.
W dniu 11 kwietnia uczniowie klasy ósmej, w ramach doradztwa zawodowego, mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Hajnówce. Ofertę edukacyjną szkoły na rok szkolny 2022/2023 przedstawiła pani dyrektor liceum Wioletta Januszkiewicz o raz pan Bogdan Nowicki wraz z grupą uczniów. Pani Dyrektor opowiedziała o zaletach wyboru klasy Oddziału Przygotowania Wojskowego oraz o zawodowej i terytorialnej służbie wojskowej. Uczniowie mogli poznać specyfikę zawodu żołnierza, obejrzeć sprzęt wojskowy oraz porozmawiać z uczniami na temat nauki w tej klasie. Młodzież naszej szkoły mogła również zapoznać się z możliwościami kontynuowania ścieżki edukacyjno-zawodowej w wojsku.
Udało się pokazać uczniom sprzęt wojskowy oraz broń, którą ze sobą przywieźli goście z Liceum. Nasi uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem i chętnie zadawali pytania.
Poznajemy ofertę edukacyjną naszego regionu – II LO z DNJB w Hajnówce
7 kwietnia 2022 roku w II LO z DNJB odbyły się Dni otwarte. W ramach tego wydarzenia uczniowie klasy VII i VIII mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną tej szkoły.
Młodzież miała okazję zobaczyć szkołę, obejrzeć pracownie, uczestniczyć w wybranych zajęciach.
Na początku zostaliśmy powitani przez dyrektora szkoły pana Igora Łukaszuka oraz mieliśmy okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną II liceum w Hajnówce, która została przedstawiona w formie prezentacji. Następnie przyszedł czas na zwiedzanie szkoły, klasopracowni oraz przyjrzenie się zajęciom licealistów.
Wrażenia uczniów są bardzo pozytywne. Mają większy „mętlik” w głowie. Sami muszą zdecydować jaką szkołę wybrać, w którym kierunku się kształcić.
Poznajemy ofertę edukacyjną naszego regionu – Zespół Szkół Zawodowych w Hajnówce
Po długiej, spowodowanej pandemią, przerwie uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły znów mogli uczestniczyć w dniach otwartych organizowanych przez szkoły ponadpodstawowe. W dniu 1 kwietnia młodzież klasy ósmej i siódmej odwiedziła Zespół Szkól Zawodowych w Hajnówce. Młodzież miała okazję poznania kierunków kształcenia oferowanych przez ZSZ, a są to:
• technikum budownictwa;
• technikum mechaniczne;
• technikum informatyczne;
• technikum ekonomiczne;
• technikum logistyczne (klasa mundurowa);
• technikum żywienia i usług gastronomicznych;
• szkoła branżowa I stopnia, w której nauka trwa 3 lata, a uczniowie odbywają też praktykę zawodową w wybranym przedsiębiorstwie. Dzięki przygotowanym w szkole stoiskom prezentującym poszczególne zawody oraz rozmowom z uczniami ZSZ młodzież naszej szkoły dowiedziała się, jakie możliwości kształcenia oferuje ZSZ. Pozwala nie tylko przygotować się do egzaminu maturalnego, będącego przepustką na studia wyższe, ale też nabyć kompetencje zawodowe, wyjeżdżać na zagraniczne staże, brać udział w bezpłatnych kursach kwalifikacyjnych i zawodowych, doskonalić swoje umiejętności w trakcie praktyk w lokalnych firmach. Przedstawiciele współpracujących z ZSZ przedsiębiorstw Pronar Sp. z o.o z Narwi, Unihouse i Danwood S.A z Bielska Podlaskiego, którzy byli obecni na Dniu Otwartym, zachęcali młodzież z podstawówek do kontynuowania edukacji w tej szkolee, a w przyszłości podjęcia pracy w zaprzyjaźnionych z ZSZ firmach.
Na zakończenie wizyty w ZSZ mogliśmy zwiedzić szkołę i szkolne warsztaty w towarzystwie uczniów tej szkoły.
Poznajemy ofertę edukacyjną naszego regionu – Zespół Szkół Zawodowych w Hajnówce
Po długiej, spowodowanej pandemią, przerwie uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły znów mogli uczestniczyć w dniach otwartych organizowanych przez szkoły ponadpodstawowe. W dniu 1 kwietnia młodzież klasy ósmej i siódmej odwiedziła Zespół Szkól Zawodowych w Hajnówce. Młodzież miała okazję poznania kierunków kształcenia oferowanych przez ZSZ, a są to:
• technikum budownictwa;
• technikum mechaniczne;
• technikum informatyczne;
• technikum ekonomiczne;
• technikum logistyczne (klasa mundurowa);
• technikum żywienia i usług gastronomicznych;
• szkoła branżowa I stopnia, w której nauka trwa 3 lata, a uczniowie odbywają też praktykę zawodową w wybranym przedsiębiorstwie. Dzięki przygotowanym w szkole stoiskom prezentującym poszczególne zawody oraz rozmowom z uczniami ZSZ młodzież naszej szkoły dowiedziała się, jakie możliwości kształcenia oferuje ZSZ. Pozwala nie tylko przygotować się do egzaminu maturalnego, będącego przepustką na studia wyższe, ale też nabyć kompetencje zawodowe, wyjeżdżać na zagraniczne staże, brać udział w bezpłatnych kursach kwalifikacyjnych i zawodowych, doskonalić swoje umiejętności w trakcie praktyk w lokalnych firmach. Przedstawiciele współpracujących z ZSZ przedsiębiorstw Pronar Sp. z o.o z Narwi, Unihouse i Danwood S.A z Bielska Podlaskiego, którzy byli obecni na Dniu Otwartym, zachęcali młodzież z podstawówek do kontynuowania edukacji w tej szkolee, a w przyszłości podjęcia pracy w zaprzyjaźnionych z ZSZ firmach.
Na zakończenie wizyty w ZSZ mogliśmy zwiedzić szkołę i szkolne warsztaty w towarzystwie uczniów tej szkoły.
Planowanie dalszego kierunku kształcenia
W dniu 7 kwietnia 2022r. uczniowie klasy VII i VIII w ramach doradztwa zawodowego brali udział w Targach Edukacyjno -Zawodowych w Bielsku Podlaskim. Podczas targów dopisała frekwencja zarówno wśród uczniów szkół podstawowych, jak i wśród zaproszonych gości, którzy licznie wypełnili budynek Hotelu Unibus. Na 15 stanowiskach swoje oferty przedstawiły szkoły branżowe, technika, pracodawcy i instytucje rynku pracy i edukacyjne z subregionu bielskiego, które zachęcały uczniów szkół podstawowych do skorzystania z oferty kształcenia zawodowego. Uczniowie mieli okazję sprawdzić w jednym miejscu ofertę kształcenia w zawodach z powiatu bielskiego, hajnowskiego oraz siemiatyckiego, a także potrzeby pracodawców w zakresie zapotrzebowania na kompetencje i korzyści nauki w konkretnym zawodzie w kontekście przyszłego zatrudnienia.
Nasi uczniowie po zapoznaniu się z ofertą zawodową szkół subregionu bielskiego udali się do McDonald’s aby coś zjeść, nabrać sił oraz przemyśleć, zaplanować swoją karierę zawodową.
W dniach 11 - 13.05.2022r. uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli w trzydniowej wycieczce Nałęczów - Kazimierz Dolny - Lublin -Kozłówka. Wyjechaliśmy dnia 11.05.2022r. o godzinie 7.30.
Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Kazimierz Dolny - prawdziwą perłę. Jest jednym z najcenniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. Również w tym dniu zwiedzaliśmy Nałęczów nim Park Zdrojowy z pijalnią wód mineralnych.
Drugiego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy do Zamościa. Zwiedzaliśmy miasto, Rynek Wielki - jeden z największych XVI - wiecznych placów w Europie, Ratusz, Muzeum Zamojskich, katedrę.
Trzeciego dnia zwiedzaliśmy Lublin oraz Kozłówkę. W Lublinie zwiedzaliśmy Bramę Krakowską, rynek Starego Miasta, Żywe Muzeum Cebularza połączone z pokazem interaktywnym i degustacją.
Po obiedzie wzruszyliśmy do Kozłówki w celu zwiedzenia zespołu pałacowo - parkowego rodziny Zamoyskich z zachowanym autentycznym wystrojem z przełomu XIX i XX wieku w stylu drugiego Cesarstwa. Podczas wycieczki wszystkim towarzyszył dobry humor.
6 maja 2022r. uczniowie kl. IV-VII wzięli udział w sportowym pikniku pn. "W pogoni za żubrem", organizowanym przez Gminę Narewka na terenie parkingu leśnego "Pod Dębami" w Świnorojach. W wydarzeniu wzięli też udział uczniowie szkół podstawowych z Narewki, Białowieży oraz Narwi, sprawdzając swoją wytrzymałość, kondycję oraz umiejętności sportowe w wielu różnych kategoriach konkursowych. Bieg za uciekającym żubrem, układanie puzzli przestrzennych, przeciąganie liny czy konkurs przyrodniczy - to jedne z atrakcji, jakie czekały na uczestników pikniku. Uczniowie, poza nagrodami, zyskali też wiedzę, że sportowa rywalizacja może być też dobrą zabawą i okazją do integracji.
28.kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rozgrywkach powiatowych Turnieju BRD. Turniej miał na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą z bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz sprostać zadaniom praktycznym (jazda rowerem po torze przeszkód) i zaprezentować umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zaciętej walce komisja wyłoniła zwycięzców. W grupie I (rocznik 2010 i młodsi) pierwsze miejsce zajęła nasza czteroosobowa reprezentacja z kl.V i tym samym otrzymała ona możliwość reprezentowania powiatu hajnowskiego na szczeblu wojewódzkim. Natomiast w grupie II (starsi uczniowie z kl. VII i VIII) nasze uczennice zajęły trzecie miejsce jako drużyna, a w klasyfikacji indywidualnej Dominika Gierasimiuk z kl.VII zajęła miejsce drugie. Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Karol Krawczyński z kl. V. Gratulujemy!
Strona do zalogowania się przez uczniów na próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki: https://math4you.edu.pl/
INFORMACJA DLA UCZNIÓW:
Z górnego menu wybieramy opcję "Zarejestruj się". Każdy uczeń musi zarejestrować się samodzielnie najpóźniej 24 godziny przed rozpoczęciem egzaminu.
W polu NAZWA musi być wpisana unikatowa nazwa, np. numeru z Librusa. Następnie HASŁO, które należy zapamiętać.
W polu INSTYTUCJA prosimy wybrać opcję "Egzamin ósmoklasisty".
Następnie każdy uczeń wybiera KIERUNEK: Dubiny.SP.05.12
oraz KOD: 220819
Uwaga!
W dniu egzaminu uczeń loguje się na stronie: https://math4you.edu.pl/
Wybierając wprowadzoną NAZWA oraz Hasło. Po zalogowaniu się wybiera opcję: egzamin.
Po zakończeniu egzaminu, wybierając opcję egzamin, zobaczy Swój wynik. Wynik będzie dostępny najpóźniej w danym dniu do godziny 23:00.
Opis logowania można zobaczyć na filmie: https://math4you.edu.pl/pomoc
Pozdrawiam serdecznie,
Alicja Bortnik
CMF Politechnika Łódzka
Szczegóły konkursu znajdą się w załączonych plikach oraz na stronie internetowej:
https://www.gov.pl/web/gitd/konkurs-na-bajke-opowiadanie-2022
Pismo_do_dyrektorow_szkol_podstawowych.pdf
Zapraszamy o udziału.
11 kwietnia uczniowie klas I -III z naszej szkoły udali się na wycieczkę do Białowieży. Celem wyprawy był spacer po Parku Pałacowym, zwiedzanie Muzeum Przyrodniczo – Leśnego, warsztaty przyrodnicze zorganizowane przez Centrum Edukacji Przyrodniczej oraz udział w Wiosennej Akcji Pomocy Płazom Puszczy Białowieskiej, która rozpoczęła się w na przełomie marca i kwietnia, wraz z początkiem migracji płazów do miejsc rozrodu. Pierwszym punktem naszej wycieczki był udział w warsztatach przyrodniczych na temat płazów. Pani w ciekawy sposób przedstawiła dzieciom grupę kręgowców i omówiła cykl rozwojowy żaby. Uczniowie pod jej okiem własnoręcznie wykonały mini lapbooka nt. „Skąd się biorą żaby”. Następnie pełni wiedzy wybraliśmy się na akcję ratowania płazów. Pod czujnym okiem Pani Anny Białomyzy- pracownika Ośrodka Edukacji Przyrodniczej BPN rozpoczęliśmy wyjmowanie z pułapek (wiaderek) płazów, które przenosiliśmy na drugą stronę drogi, w kierunku zbiornika wodnego. Jesteśmy pewni, że nasze działania przyczyniły się do uratowania dużej żabiej rodziny. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie stałej wystawy w Muzeum Przyrodniczo – Leśnym. Poznaliśmy tam florę i faunę Puszczy Białowieskiej oraz historię działalności człowieka na jej terenie. Pani przewodnik zaprezentowała dzieciom w mini-kinie prezentację multimedialną ukazującą Puszczę Białowieską w różnych porach roku. Wykorzystane przez nią środki ekspresyjnego wyrazu, np. naturalne odgłosy zwierzą, światło sceniczne sprawiły, że poczuliśmy się jakbyśmy byli w samym środku dziewiczego lasu. Wycieczkę zakończyliśmy spacerem po parku rozciągającym się wokół muzeum. Zwróciliśmy uwagę na stare, piękne 200- letnie dęby oraz na pierwsze oznaki wiosny w Puszczy Białowieskiej. Wsłuchiwaliśmy się w odgłosy dobiegające z lasu. Około godz. 13:00 wróciliśmy do szkoły zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. Teraz czekamy na kolejny taki wyjazd.
Bożena Dawidziuk
Serdecznie zapraszamy Przedszkola i Szkoły Podstawowe (klasy I-III) z całej Polski do udziału akcji
Cała Polska maluje GIGA Laurkę dla Strażników Lasów.Czy wiecie że w 2019 roku w naszym kraju było 96350 pożarów lasów? Dlaczego o większości z nich nie słyszeliście? ponieważ nasi Strażnicy Lasów, czyli STRAŻACY i LEŚNICY czuwają by się one nie rozprzestrzeniały.
W dniu 4 maja przypada święto Strażaka, a 5 maja święto Leśnika. Chcemy im bardzo gorąco i wyjątkowo podziękować za ich pracę włożoną w ochronę lasów przed pożarami tworząc wirtualną MEGA interaktywną laurkę składającą się z tysięcy laurek namalowanych przez przedszkolaków i dzieci młodszych klas szkół podstawowych z całej Polski.Dzieci z Waszego przedszkola, czy też szkoły też mogą włączyć się w tworzenie tej gigantyczne ciepłej i wyjątkowej laurki. Wystarczy, że do 29.04.2022 wyślecie do nas laurkę, a my obiecujemy, że obejrzą ją strażacy i leśnicy z całej Polski.Ogólnopolska akcja Laurka dla Strażników Lasów jest skierowana właśnie do WAS!Szczegóły akcji na stronie https://straznicylasow.pl/tak-dzialamy/laurka-dla-straznikow-lasow/
pozdrawiamy
Strażnicy Lasów
Powered by aSc EduPage