Punkty informacyjne dla rodziców uczniów
Stypendium Wójta Gminy Hajnówka
Wykaz uczniów, którzy otrzymali stypendium Wójta Gminy Hajnówka
za pierwsze półrocze roku szkolnego 2016/2017
Stypendyści za osiągnięcia w nauce
Lp.
Nazwisko i imię
Klasa
Nazwa szkoły
1
Leoniewski Jakub
Kl. I Gimnazjum
Zespół Szkół w Dubinach
ul. Główna 1B
Stypendyści za osiągnięcia sportowe
Lp.
Nazwisko i imię
Klasa
Nazwa szkoły
1
Ginszt Michał Aleksander
Kl. I Gimnazjum
Zespół Szkół w Dubinach
ul. Główna 1B
2
Niepogoda Gabriela
Kl. II Gimnazjum
Zespół Szkół w Dubinach
ul. Główna 1B
Plan lekcji - II półrocze
Karnawałowe spotkanie przy choince
Jednym z corocznych przedsięwzięć Zespołu Szkół w Dubinach jest zorganizowanie zabawy choinkowej dla uczniów, rodziców, dziadków i wszystkich ludzi, którym na sercu leży dobro tej szkoły. Dyrekcja, wspólnie z Radą Rodziców i nauczycielami przygotowują zabawę tak,by nikt się nie nudził, a każdy świetnie się bawił.
W tym roku, 21 stycznia, sala gimnastyczna rozbrzmiała karnawałowymi rytmami. Pod wodzą wodzireja wszyscy ruszyli do tańca. Nikt nie podpierał ścian, śmiech i ciekawe zabawy integracyjne połączyły w jednym korowodzie kilka pokoleń. Oczywiście zwieńczeniem tej imprezy była wizyta św. Mikołaja. Na jego wór pełen prezentów czekały wszystkie dzieci.
ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW DNIA 21.01.2017 r. ( sobota) CHOINKA SZKOLNA
Nowosady 8.05
Zwodzieckie 8.00
Smolany Sadek 7.55
Borysówka 7.50
Rzepiska 7.45
Wasilkowo 7.40
Kotówka 7.35
NOWOKORNINO (GRODÓWKA ) 7.30
7.30
7.35
7.40
Hajnówka – FACHOWIEC 7. 20
Lipiny 7. 25
Hajnówka – PROMYCZEK 7. 30
PACANOWO 7. 35
Dubiny 7. 40
SAWINY GRÓD 7. 50
Dubiny ul. Cegielniana i Torowa 8. 00
POSTOŁOWO 8. 10
Szkolne spotkanie z kolędą
17 stycznia 2017 r., o godz. 11.00, w Zespole Szkół w Dubinach , w atmosferze świąt Bożego Narodzenia, odbył się niecodzienny koncert kolęd. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem, pod kierunkiem swoich nauczycieli, wykonali kilka tradycyjnych kolęd w językach: polskim, rosyjskim i białoruskim. Jednocześnie prowadzący ten koncert gimnazjaliści przypomnieli wszystkim zebranym zwyczaje bożonarodzeniowe, które łączą wszystkich chrześcijan, bez względu na wyznanie czy przekonania.
Kolędnicze popisy uczniów oglądali zaproszeni goście. Wśród nich była Pani Wójt Gminy Hajnówka – Lucyna Smoktunowicz, Ks. proboszcz Mikołaj Kulik, Pani Dyrektor GCK w Dubinach- Mirosława Majewska- Iwaniuk , Przewodniczący Rady Gminy – Jarosław Kot, Radna Gminy – Grażyna Sacharczuk, Przewodniczący Rady Rodziców Tomasz Maciak.
Nie zabrakło też rodziców, którzy przyszli, by podziwiać swe dzieci w roli kolędników. Ich śpiew, światła lampek w świątecznych dekoracjach, kolędnicza gwiazda, wzbudziły we wszystkich podniosły i bardzo ciepły nastrój.
Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek dla wszystkich uczniów i przyjaciół szkoły w Dubinach. Warto podkreślić, że to dzieci, wspólnie z nauczycielami, przygotowały słodkie pierniczki, którymi chętnie poczęstowały swoich gości.
Zaproszenie
Serdecznie zaproszamy dzieci,uczniów i rodziców
21 stycznia 2017r. na zabawę choinkową:
- godz.8.30 Szkoła Podstawowa
- godz.10.30 Punkt Przedszkolny
Miejsce imprezy: sala gimnastyczna.
Mile widziane przebrania.
O żywieniu przy jedzeniu
W ramach realizacji zagadnień dotyczących żywienia, uczniowie klasy pierwszej mogli zastosować wiedzę o piramidzie żywieniowej w praktyce.
Na kilku lekcjach techniki realizowaliśmy mini projekt edukacyjny : „O żywieniu przy jedzeniu”. Poznawaliśmy różnorodne produkty z poszczególnych poziomów piramidy, rozmawialiśmy o zawartości w tych produktach witamin, mikroelementów i innych składników, wpływających na zdrowie człowieka. Próbowaliśmy nowych smaków, uczyliśmy się zastępowania popularnej współcześnie żywności wysoko przetworzonej składnikami jak najmniej przetworzonymi. Robiliśmy własne musli z różnych kasz, przygotowywaliśmy sałatki- bomby witaminowe. Na zakończenie mieliśmy lekcję robienia koktajli – czyli jak wykorzystać owoce , nasiona i przetwory mleczne , by dodać sobie siły i witalności.
Taka edukacja na pewno uświadomiła nam, co warto jeść i na co zwracać uwagę, gdy sięgamy na półkę sklepową po produkty żywnościowe.
„Mikołajkowe rozrywki w Białymstoku”
Kilkuletnią tradycją naszej szkoły jest organizowanie, z okazji mikołajek, wycieczek dla naszych uczniów. 14 grudnia szóstoklasiści oraz uczniowie klasy I i II gimnazjum wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się do Białegostoku. W programie naszej wycieczki był Park Trampolin „Jumper”, „Lastag” oraz kino. Wszyscy dobrze się bawili, bo każdy znalazł w tej ofercie coś dla siebie: można było się wyszaleć skacząc i bawiąc się na trampolinach, wczuć się w uczestnika gry komputerowej, a w końcu również w kinie można było wybierać między filmem fantsy a sciene-fiction.
Lekcja patriotyzmu
„Wtedy, kiedy los nieznany
Rozsypywał nas po kątach,
Kiedy obce wiatry grały,
Obce orły na proporcach –
Przy ogniskach wybuchała
Niezmożona nuta swojska.
Żeby Polska, żeby Polska!
Żeby Polska była Polską!
Chcąc uczcić 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości ,na lekcjach języka polskiego uczniowie realizowali mini-projekty: „ A to Polska właśnie”, „Tu jest moje miejsce, tu jest mój kraj!”, „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej”. 10 listopada nastąpiła realizacja wyznaczonych działań. Klasy I-II gimnazjum przygotowywały plakaty z wykorzystaniem przygotowanych materiałów, klasa III gimnazjum prowadziła lekcję o historii naszego kraju i współczesnych formach patriotyzmu. Nie obyło się bez żarliwych dyskusji o tym, jak mądrze dawać wyraz swojej miłości do kraju. Klasa IV z kolei z dużym zaangażowaniem przygotowała prezentację „A to Polska właśnie”. Lekcję zakończyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i legionowych.
Miejmy nadzieję, że taka forma przygotowania do obchodów Święta Niepodległości okazała się dla uczniów dobrą i nie nużącą.
Uczta melomana
Zachęceni musicalem „Upiór w operze” w realizacji OiFP w Białymstoku, również w tym roku szkolnym, postanowiliśmy odwiedzić operę i obejrzeć tym razem klasyczne dzieło w niekonwencjonalnej odsłonie, czyli „ Czarodziejski flet” W.A. Mozarta. Nasze wrażenia były znowu bardzo pozytywne. Byliśmy zafascynowani strojami, dekoracją i atmosferą całego spektaklu. Mimo że ta opera wymagała większego zaangażowania intelektualnego niż przedstawienie musicalowe, to bardzo nam się ono podobało i na pewno zapadło wszystkim w pamięć. Nie ma to, jak lekcja muzyki w gmachu dobrej opery!
Spacerkiem po Warszawie
6 października 2016 roku uczniowie Zespołu Szkół w Dubinach odwiedzili Warszawę. Pierwszym punktem tej wyprawy było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Chcieliśmy, by nasi uczniowie popatrzyli na to wydarzenie z perspektywy ówczesnego mieszkańca stolicy, a ekspozycje w tym muzeum niezwykle wprowadzają i w atmosferę wydarzeń z 1944 roku, i umożliwiają wczucie się w rolę warszawskiego powstańca. Po tej niecodziennej lekcji historii nasz przewodnik zabrał nas na spacer po najważniejszych miejscach miasta. Odwiedziliśmy:
- Plac Zamkowy i Zamek Królewski,
- urokliwe staromiejskie uliczki,
- Katedra św. Jana Chrzciciela, najważniejszy kościół miasta,
- Rynek Starego Miasta: historia Warszawy, rynkowe kamienice i Syrenka - symbol miasta,
- panorama Pragi i Wisły z Góry Gnojnej,
- Barbakan i mury miejskie,
- Nowe Miasto - ulica Freta, miejsce urodzenia Marii Skłodowskiej-Curie,
- Rynek Nowego Miasta,
- Multimedialne Fontanny na Podzamczu,
- Pomnik Małego Powstańca,
- Plac Krasińskich - Pałac Krasińskich, Katedra Polowa, pomnik Powstania Warszawskiego, budynki Sądu Najwyższego.Do domu wróciliśmy późno, ale na pewno z dużą wiedzą o historii Warszawy .
WIEMY CO JEMY- "WARZYWNE PLOTECZKI"
21. 10. 2016r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Dubinach w ramach podsumowania projektu „ Warzywa i owoce w szkole” pod kierownictwem nauczycieli: mgr Beatay Markiewicz, mgr Walentyny Wołkowyckiej i mgr Bożeny Dawidziuk przygotowali inscenizację pt. „Wiemy co jemy – warzywne ploteczki”. W uroczystości wzięli udział Dyrektor Zespołu Szkół w Dubinach mgr Alina Ginszt, przedstawiciele Terenowego Oddziału Agencji Rynku Rolnego: Pani Joanna Kalinowska oraz Pan Przemysław Jarecki, dzieci oddziału przedszkolnego funkcjonującego przy szkole, oraz rodzice.
Mali artyści w swoim montażu słowno-muzycznym zachęcali młodszych kolegów do spożywania warzyw i owoców, które są źródłem wielu witamin wpływających na zdrowie człowieka poprzez inscenizowanie wierszy znanych polskich poetów: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima czy Danuty Wawiłow. Mali widzowie aktywnie uczestniczyli w śpiewaniu z uczniami klas I-III znanych piosenek pt. „Ogórek wąsaty”, „Witaminki, witaminki”. Z ogromnym aplauzem przyjęli też występ taneczny pierwszoklasistów do piosenki „Urodziny marchewki”. Na podniosłą, wręcz bajkową atmosferę wpływały też piękne, jesienne dekoracje, które przyciągały wzrok milusińskich intensywnymi kolorami, oraz uśmiechniętymi minami przedstawionych na nich warzywnych i owocowych bohaterów, jak też stroje występujących.
Następnie uczniowie klas I-III wykorzystali swą wiedzę dotyczącą zdrowego stylu odżywiania podczas przygotowania kanapek na zajęciach edukacyjno- kulinarnych ,, Zdrowa przekąska” przygotowanych przez OT ARR. Sprawiło to dzieciom ogromną frajdę, popisywały się one bowiem bogatą wyobraźnią podczas dekoracji swego posiłku, a niektóre z nich przełamywały swe nawyki żywieniowe i próbowały smaków nieznanych sobie warzyw i owoców.
Ogólne warunki ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wpadków dzieci, młodzieży i personelu.
Ogólne warunki ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wpadków dzieci, młodzieży i personelu:
Plan lekcji - rok szkolny 2016/2017
Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017:
- 7 45 - nabożeństwo w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce
- .8 30 - molebień dziękczynny w Kaplicy Cerkiewnej w Dubinach
- 9 00 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Dubinach
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016:
- 7 45 - nabożeństwo w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce
- .8 30 - molebień dziękczynny w Kaplicy Cerkiewnej w Dubinach
- 9 00 uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Dubinach
Czerwcowe piknikowanie - rodzinnych i bezpiecznych zabaw promowanie !
W zgiełku codzienności , w natłoku spraw ważnych i tych ważniejszych często brakuje czasu , by spotkać się z ludźmi, którzy tworzą naszą rodzinę, są naszymi przyjaciółmi, sąsiadami , znajomymi … A przecież to w spotkaniu tkwi ogromna siła…Jak powiedział Jonathan Caroll : „ Rzadko udaje nam się zawczasu przewidzieć, kto lub co na nas wpłynie. Spotkanie z pewnymi ludźmi, książkami, muzyką, miejscami albo ideami może - w sprzyjających okolicznościach - uczynić nasze życie szczęśliwszym, bogatszym i piękniejszym…”
Nasz coroczny piknik stał się dla lokalnej społeczności okazją do dobrych spotkań, ciekawych rozmów, radosnych chwil… 4 czerwca 2016 r., w progi naszej szkoły, zaprosiliśmy naszych uczniów wraz z rodzinami, by wspólnie spędzić czas, którego przecież wciąż za mało… Aby zadośćuczynić oczekiwaniom gości przygotowaliśmy liczne atrakcje:
- prezentacje artystyczne i wokalne uczniów przygotowane przez nauczycieli ZS w Dubinach
- występ zespołu Arte-Muza
- wspólna Zumba prowadzona przez wykwalifikowanych trenerów fitness
- pokaz ćwiczeń na trampolinach przygotowany przez klub fitness „ Active Line”
- gry i zabawy rekreacyjne w ramach realizacji projektu „ Bezpieczne wakacje”
- krótki kurs strzelania na strzelnicy sportowej
- konkurs na najpiękniejszą i najzdrowszą kanapkę
- wypiek zdrowych gofrów bez chemicznych dodatków i sztucznych barwników
- rodzinna kawiarnia
- degustacja dań przygotowanych przez kucharzy ze szkolnej stołówki
Podczas trwania festynu wszyscy mogli odwiedzić wiele stoisk oferujących niecodzienne atrakcje: m.in. malowanie twarzy, zabawę fantową, gry i zabawy w ramach projektu „ Czas na relaks”, sprawdzian wiedzy o Unii Europejskiej, czyli „ Koło fortuny”, porady kosmetyczne konsultantki Avonu.
Również można było oddać krew w punkcie krwiodawstwa i obejrzeć prezentacje przygotowane przez służby: Straż Graniczną, Policję, Straż Pożarną, Jednostkę Wojskową, Pogotowie Ratunkowe Także przedsiębiorstwa PUK i Pronar zachęcały do obejrzenia sprzętu i oferty handlowej tych firm.
Optymizmem napawa fakt, że przyjaciele naszej szkoły nas nie zawiedli i postanowili rzeczowo , tudzież finansowo wspomóc organizację tej imprezy . Jesteśmy wdzięczni naszym partnerom i sponsorom. A w tym roku nie zwiedli nas:
- Straż Graniczna
- Powiatowa Policja
- Straż Pożarna
- Nadleśnictwo Hajnówka
- Firma Pronar
- Pułk Rozpoznawczy Jednostki Wojskowej w Białymstoku
- Fitness Klub „ Active Line”
- Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych
- Stacja krwiodawstwa
- Gminne Centrum Kultury w Dubinach
- Pogotowie Ratunkowe
- Biblioteka Publiczna w Hajnówce
- Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Orzeszkowie
- Artmuza
Finansowego wsparcie udzielili:
- Rada Rodziców przy zespole Szkół w Dubinach
- Urząd Gminy w Hajnówce
- Lucyna Smoktunowicz
- Uzimex
- Michał Owerczuk
- Katarzyna i Krzysztof Jakubowscy
- Apteka Społeczna
- Bank Spółdzielczy w Hajnówce
- Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
- Starostwo Powiatowe w Hajnówce
- Firma Karmel
- Mirosław Kojło Sklepik Szkolny „ Miruś”
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
- Łukasz, Iglotex – spólka zo.o.
- Paweł i Paulina Siegień
Mamy nadzieję, że atmosfera pikniku wszystkim się udzieliła, a każdy znalazł coś dla siebie. Udowodniliśmy po raz kolejny, że można się świetnie i bezpiecznie bawić bez używek i substancji psychoaktywnych. Udało nam się też połączyć rekreację z edukacją – a to dziś bardzo pożądane i niecodzienne.
Dzień Języków Obcych
W piątek, 3 czerwca 2016r., w naszej szkole miała miejsce niezwykła uroczystość, bowiem została przygotowana w różnych językach. Śpiewano po angielsku, niemiecku, białorusku oraz rosyjsku. Występy wokalne wywarły na wszystkich ogromne wrażenie. Piosenki po angielsku w wykonaniu kl. II, IV i VI oraz po niemiecku – kl. I gim. były żywiołowe, dynamiczne. Nieco refleksji pojawiło się podczas wykonania piosenki po rosyjsku – kl. II gim. Natomiast repertuar uczniów kl. II-III gim to opracowany folk w języku białoruskim, w pięknym wykonaniu. Również wysłuchano współczesnej piosenki białoruskiej - kl. VI. Zaprezentowane scenki rodzajowe potwierdziły, że uczniowie znają języki obce. Dotyczyły one sytuacji, jakie mają miejsce w domu, w szkole, wśród rówieśników. Mogą dotyczyć każdego z nas. Uczą właściwych zachowań z umiejętnością konwersacji w języku obcym. Mogą również w zabawny sposób wskazać, jak uczyć się samodzielności (kl. II-III gim; w jęz. białoruskim). Wiele radości było podczas rozdania nagród w szkolnym konkursie języka angielskiego pt. ,,Master of Words”. O zainteresowaniu nauką języków obcych świadczy również konwersacja publiczności z nauczycielem w języku angielskim. Publiczność z uwagą i zachwytem obserwowała występy rówieśników.
Uzupełnieniem językowych umiejętności uczniów była barwna, tematyczna scenografia oraz stroje – ludowe białoruskie, współczesne - młodzieżowe. Część artystyczna została przygotowana pod kierunkiem nauczycieli: język angielski – Ewa Głowacka-Gagan i Monika Kondratiuk , język niemiecki – Ewa Głowacka-Gagan, język białoruski – Ewa Gierasimiuk, język rosyjski – Eugenia Giermaniuk.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie