klasy IV -VIII zwracają podręczniki 14.06.2024
1 lekcja klasa VI ,
2 lekcja klasa IV,
3 lekcja klasa V,
4 lekcja klasa VIII
5 lekcja klasa VII
klasy IV -VIII zwracają podręczniki 14.06.2024
1 lekcja klasa VI ,
2 lekcja klasa IV,
3 lekcja klasa V,
4 lekcja klasa VIII
5 lekcja klasa VII
3 czerwca razem z kolegami z kl. V wyjeżdżaliśmy na wycieczkę do Białegostoku. Nauczycielami, którzy nam towarzyszyli byli pani Bożena Dawidziuk, pani Aniela Litwiniuk i pani Emilia Maksimczuk.
Na miejscu zbiórki wszyscy stawiliśmy się punktualnie, więc wyjechaliśmy z placu szkolnego o godz. 8.00. Podróż trwała prawię godzinę i minęła bardzo spokojnie. Było pochmurnie, ale ciepło, więc wszyscy mieliśmy na sobie bluzy i krótkie spodenki. Po przyjeździe do Białegostoku w pierwszej kolejności udaliśmy się na musical pt.’’ Szaleństwa Panny Ewy’’, który był wsytawiany w NieTeatrze przy ulicy Sienkiewicza 4. Niestety przyjechaliśmy za wcześnie, więc opiekunowie dali nam pół godziny wolnego czasu na spacer po Rynku Kościuszki. Wreszcie mogliśmy wejść do teatru. Podczas spektaklu o dziwo wszyscy byli bardzo grzeczni. Nikt nie jadł i nie rozmawiał. Musical podobał się każdemu, ponieważ był ciekawy i zabawny. Następnie udaliśmy się do Strefy Wysokich Lotów. Były tam cztery tematyczne hale. W pierwszej strefie znajdowały się trampoliny, w drugiej przeszkody do parkouru oraz ścianki wspinaczkowe, w trzeciej były dmuchańce, a w czwartej zjeżdżalnie. Oprócz możliwości samodzielnej zabawy instruktorzy przygotowali nam kilka konkursów. Wiele osób uważało, że dwie godziny spędzone w parku trampolin to o wiele za mało. Kolejnym punktem wycieczki była Galeria Biała, gdzie mieliśmy dla siebie godzinę wolnego czasu. W tym czasie mogliśmy zajrzeć do ulubionych sklepów i zjeść w wybranej przez siebie restauracji.
O godzinie 17.00 wsiedliśmy do autobusu i ruszyliśmy w drogę powrotną. Byliśmy bardzo zmęczeni. Po godzinie 18.00 dotarliśmy do szkoły, gdzie czekali już na nas rodzice. Jestem przekonana, że była to cudowna i wspaniała wycieczka.
Nikola Skiepko
Kl. VI
27 maja 2024 roku, z okazji Dnia Dziecka, uczniowie klas I i III naszej szkoły wraz z wychowawcami i opiekunami wzięli udział w wyjątkowej wycieczce, która dostarczyła im mnóstwo wiedzy, emocji i niezapomnianych wrażeń.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego, gdzie uczniowie mieli okazję podziwiać wystawy stałe. Przewodnik w bardzo interesujący sposób opowiadał o faunie mórz podzwrotnikowych, przyrodzie rejonów polarnych oraz zwierzętach i ptakach naszych puszczańskich lasów. Dzieci były zafascynowane bogactwem i różnorodnością eksponatów, a także ciekawostkami przyrodniczymi, które poznały dzięki barwnym opowieściom przewodnika.
Kolejnym punktem wycieczki było uczestnictwo w musicalu pt. „Szaleństwa Panny Ewy”, który został wystawiony przez Białostocką Akademię Musicalową na deskach NieTeatru. Musical ten, oparty na motywach inspirującej powieści Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”, wzruszył i zachwycił młodych widzów. Barwne kostiumy, energetyczne piosenki i wspaniała gra aktorska ich rówieśników sprawiły, że dzieci z zapartym tchem śledziły losy bohaterki.
Po dawce kultury, uczniowie udali się do FastParku, gdzie czekała ich aktywna zabawa na świeżym powietrzu. Park oferował liczne atrakcje: ciekawe trasy o różnym poziomie trudności, skomplikowane przejścia i zwariowane przeszkody. Dzieci miały również okazję skorzystać z kolorowych dmuchańców, karuzel, zjeżdżalni, huśtawek i małpiego gaju. Wielką atrakcją okazały się tory siatkowe i labirynt sensoryczny, w którym uczniowie musieli rozwiązać szereg zadań, poruszając się po tajemniczych korytarzach.
Na zakończenie wycieczki cała grupa udała się do McDonald's, gdzie dzieci mogły zjeść posiłek i podzielić się wrażeniami z całego dnia. Wycieczka była doskonałą okazją do integracji, zdobycia nowych doświadczeń oraz aktywnego spędzenia czasu poza murami szkoły.
Beata Markiewicz
Wspólnie propagujemy miłość do przyrody i
szacunek do zieleni!
Liczne badania pokazują, że obcowanie z naturą wpływa na poprawę sił witalnych, energię, a także ludzką odporność. Przyroda daje nam ukojenie i relaks. Kontakt z naturą zmniejsza poziom stresu. Pozwala się wyciszyć. Wpływ przyrody na człowieka jest bardzo duży… Powinniśmy więc szanować i doceniać naturę, dlatego w dniach od 13-17 maja 2024r. uczniowie wszystkich klas wzięli udział w akcji ukwiecania naszej szkoły. Poniżej zamieszczamy wspaniałą fotorelację z prac młodszych i nieco starszych ogrodników.
Nasi uczniowie zostali nagrodzeni w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Henryk Sienkiewicz na dużym ekranie – plakat filmowy do wybranego utworu” zorganizowanym przez SP nr 4 im. H. Sienkiewicza z okazji nadania sztandaru tejże szkole. Nagrodzeni uczniowie to: Daria Gierasimiuk - II miejsce, Marta Siegień, Katarzyna Niepogoda, Aleksandra Oniszczuk- wyróżnienie
W dniu 4 czerwca 2024r. zmiana kursów autobusów.
I - odjazd 12. 35
II - odjazd 15. 05
Przyjazd do szkoły zgodnie z rozkładem.
Informujemy, że dzień 31.05.2024 r. (piątek) - Dzień Dyrektorski
( wolny od zajęć dydaktycznych)
W związku z wyjazdem uczniów kl. IV, VII i VIII na ,,Piknik z żubrem" w Świnorojach, odjazdy autobusów w poniedziałek 3 czerwca ulegną zmianie.
I kurs- 12.35 (zamiast trzech autobusów będą dwa)
II kurs- 15.05 (zamiast trzech autobusów będą dwa)
Z poważaniem
Dyrekcja Szkoły
Drodzy Rodzice - oddając elektrośmieci wspieracie placowkę edukacyjną waszych dzieci.
Ruszamy o godz. 9.00 !!!
Dnia 04.06.2024 r. odbędzie się w naszej szkole piknik z okazji Dnia Dziecka.
W programie imprezy przewidziana jest loteria fantowa, z której zyski będą przekazane na potrzeby Szkolnej Rady Rodziców. W związku z tym zwracamy się z ogromną prośbą o przekazanie FANTÓW NA LOTERIĘ.
Mogą to być np. gadżety firmowe, książki, gry planszowe, puzzle, artykuły papiernicze, maskotki, wyroby rękodzielnicze, artykuły gospodarstwa domowego, akcesoria sportowe, przedmioty artystyczne, biżuteria, rękodzieło lub inne rzeczy, które ucieszą uczestników loterii.
Fanty przekazujemy wychowawcom lub przynosimy do biblioteki do dnia 27 maja .
UWAGA!!!
Jeśli posiadasz w domu jakieś przedmioty, których nie używasz od "nowego" (np. nietrafiony prezent itp.) i nie masz co z nimi zrobić, przynieś je na loterię. Jeśli nie są to rzeczy nowe – nie powinny nosić śladów użytkowania.
W dniu 4 kwietnia 2024r. uczniowie klasy II z SP w Dubinach uczestniczyli w warsztatach o płazach przygotowanych przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczej przy Białowieskim Parku Narodowym w Białowieży. Uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną o żabach. Dzięki ciekawej prelekcji uczniowie dowiedzieli się o środowisku życia i zwyczajach żab zamieszkujących nasz kraj, a także o sposobach ochrony żab. Uczniowie wykonali mini foldery, mogąc posłużyć się podczas pracy zdobytą wiedzą. Następnie wszyscy udali się na spacer po Parku Pałacowym, gdzie uczniowie obserwowali żaby w naturalnym środowisku, rozpoznawali osobniki, które wpadły do pułapek ochraniających żaby przed ruchem samochodowym.
Opracowała: Ewa Leończuk
11 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Oddychania w Naszym Przedszkolu! Z tej okazji grupa 3-, 4-, 5- oraz 6-latków brała udział w zabawach oddechowych. Głównym zadaniem było nabieranie powietrza nosem, a następnie wydychanie go za pomocą ust. W trakcie ćwiczeń dzieci m.in. dmuchały w krople farby przy użyciu słomki oraz robiły własne zabawki oddechowe.
Celem ćwiczeń oddechowych jest m.in. wyćwiczenie prawidłowego toru oddechowego, pogłębienie oddechu, wzmocnienie mięśni oddechowych – przepony oraz wydłużenie fazy wydechowej.
Diana Prokopiuk
logopeda
Szkoła Podstawowa
Rekolekcje prawosławne w godz. 8.00-9.40
- 29. 04. 2024r. (poniedziałek)
- 30. 04. 2023r. (wtorek)
01. 05. 2024r. - dzień wolny od zajęć;
02. 05. 2024r. - dzień wolny od zajęć - Dzień Dyrektorski,
03. 05. 2024r. dzień wolny od zajęć;
6 - 7. 05. 2024r. - dzień wolny od zajęć - Święta Prawosławne;
Przedszkole
02. 05. 2024r. - dzień wolny od zajęć - Dzień Dyrektorski
06. 05. 2024r. - dzień wolny od zajęć - Święta Prawosławne;
07.05. 2024r. – przedszkole otwarte (brak autobusu)
Światowy Dzień Ziemi - corocznie obchodzony jest w dniu 22 IV i uważany za największe ekologiczne święto świata.
"To ważne święto, które uczy nas odpowiedzialnego zachowania i poszanowania środowiska naturalnego"
W tym dniu warto zastanowić się, co każdy z nas może zrobić, aby planeta, na której mieszkamy, była dobrym i przyjaznym domem dla ludzi, roślin i zwierząt.
21 marca, z okazji Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie klas I i III wyjeżdżali do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej Nadleśnictwa BROWSK w Gruszkach.
Swą wędrówkę leśnymi szlakami w poszukiwaniu wiosny rozpoczęliśmy od rozpoznawania i nazywania gatunków drzew i krzewów. Nasz przewodnik, pan Michał zwrócił uwagę dzieci na różnorodność drzew iglastych i uczył nas jak rozróżnić jodłę od świerków. W małym oczku wodnym wypatrywaliśmy pierwszych żab, a na wieży obserwacyjnej przy użyciu lornetek śledziliśmy dwa biegające lisy w dolinie rzeki Narewka oraz lot myszołowa. Wielkie zainteresowanie wśród uczniów wzbudził zegar słoneczny. Dzięki sprzyjającej aurze mogliśmy sami odczytać godzinę, którą wskazywał cień rzucany przez ramię zegara. Utrwaliliśmy przy okazji nazwy kierunków geograficznych i uczyliśmy się jak je praktycznie określać w terenie, biorąc pod uwagę położenie słońca na niebie. Następnie pan Michał zwrócił uwagę dzieci na rożne tropy zostawiane przez zwierzęta. Znaleźliśmy ślady żubrów, jeleni i lisów. Dużym zaskoczeniem dla uczniów okazały się nory myszy, do których korytarze znajdują się płytko pod trawą, które z łatwością można zaobserwować w terenie. Następnie wędrując już przez Puszczę Białowieską znaleźliśmy fioletowe przylaszczki i kiełkujące zawilce. Pan Michał zwrócił też naszą uwagę na opuszczone mrowisko, którego mieszkańcy z powodu dużych mrozów nie przetrwali zimy lub zostali zjedzeni przez dzięcioła zielonego. Następnie zjedliśmy przepyszne kiełbaski z ogniska i udaliśmy się na warsztaty przyrodnicze do Ośrodka Edukacji. Pani Julia Melchior wspaniale opowiadała o pracy leśnika jak i życiu sów. Z wielkim zaangażowaniem rozwiązywaliśmy krzyżówki i łamigłówki przyrodnicze.
Spotkanie z leśnikami z Nadleśnictwa BROWSK było wspaniałą formą powitania pierwszego dnia wiosny w środowisku naturalnym.
Beata Markiewicz
W naszej szkole odbył się konkurs recytatorski, pt. "Rodnaje słowa" organizowany przez BTSK w Białymstoku. Konkurs miał trzy etapy; szkolny, rejonowy i centralny. Szkolny odbył się 8 marca na auli szkoły przy udziale Dyrekcji szkoły, nauczycieli i uczniów. Wzięło w nim udział 11 uczniów i wszyscy zostali zakwalifikowani na rejonowy etap. Uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w nim. 27 marca w HDK Hajnówka odbyły się eliminacje na szczeblu rejonowym. Wzięło w nim udział 10 uczniów. Jedna uczennica, Basia Woroniecka zachorowała i nie mogła wziąć udziału. Konkurs został zorganizowany bardzo uroczyście, z dekoracją i poczęstunkiem dzieciom. Na tym etapie naszym uczniom udało się zdobyć wysokie miejsca. I tak: Ola Stolarewska w swojej grupie zajęła I miejsce i Ola Siemieniuk III miejsce.
W drugiej grupie wiekowej Marysia Janiuk otrzymała wyróżnienie, a Michał Siemieniuk i Janek Ginszt zajęli dwa równoprawne II miejsca.
Wszyscy uczestnicy bardzo ładnie zaprezentowali się na konkursie za co im serdecznie gratulujemy. Był też czas na zabawę, a nawet zawieranie nowych znajomości. Nasi recytatorzy byli bardzo zadowoleni z tego wyjazdu. Końcowym etapem konkursu były eliminacje centralne, które odbyły się 4 kwietnia w Domu Kultury w Bielsku Podlaskim.Pojechało na niego 4 laureatów, Ola Siemieniuk, Ola Stolarewska, Michał Siemieniuk i Janek Ginszt. I tu nasi uczniowie pięknie wystąpili na scenie, ładnie reprezentowali i promowali naszą szkołę zajmując wysokie miejsca. Ola Siemieniuk i Ola Stolarewska w swojej grupie zajęły II miejsce i Michał w swojej grupie wiekowej też zajął drugie miejsce. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Duże podziękowania należą się rodzicom tych dzieci za pomoc w przygotowaniu swoich pociech do konkursu jak też w organizacji związanej z dowozem do Hajnówki i Bielska. Niech te wyniki będą zachętą dla innych uczniów do uczestnictwa w podobnych konkursach.
Tegoroczny Konkurs Poezji Religijnej już za nami. Gratuluję wszystkim, którzy pięknie recytując wiersze religijne godnie reprezentowali naszą szkołę: Sophii, Róży, Jagodzie, Jankowi i Błażejowi. Szczególne brawa należą się Hani Rybaczuk z grupy 5-latków za zajęcie III miejsca. Dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci. Jolanta Kulpa-Krzycka.
„Zdrowie? Ogarniam TO!” organizowanym przez Ministerstwo Zdrowia wraz z Ministerstwem Edukacji Nardowej. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 7 -8.
konkurszdrowieogarniamtopismodouczniownauczycielirodzicow.pdf
Powered by aSc EduPage