Galeria - ZOO w Łodzi
Aktualności
Wycieczka uczniów z klas IV-VIII do Łodzi
- 3
Zapraszamy uczniów klasy VIII na webinar.
Chcesz dowiedzieć się, jak efektywnie przygotować się do egzaminu? Do czego dobrze jest się przyłożyć? Jak rozwiązywać poszczególne zadania?
Dołącz do bezpłatnego webinaru! Dowiesz się, jak ogarnąć Egzamin Ośmioklasisty bez wkuwania całej matmy. Portal edukacyjny Zday.pl zaprasza w czwartek, 26 października, o 19:00. Wystarczy zapisać się na stronie:
https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty/
Podczas webinaru:
- poznasz techniki rozwiązywania zadań;
- pod okiem prowadzącego rozwiążesz przykładowe zadania;
- poznasz budowę arkusza egzaminacyjnego i typy zadań;
- będziesz mieć możliwość zadawania pytań.
Na webinar zaprasza Karol Wilczyński, twórca systemu Szybka Matma. Ekspert od bezstresowego i skutecznego nauczania.
Nasz webinar stanowi kontynuację działań, które w poprzednim roku szkolnym zgromadziły 21 tysięcy uczestników.Na tym wydarzeniu każdy znajdzie coś dla siebie - bez względu na to, jaki jest Twój poziom matematycznej wiedzy. Już teraz zapisz się na webinar: https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty/
Zapraszamy!
Z poważaniem,
Zespół Zday.pl
Przerwa na czytanie 2023
W piątek 20 października 2023 r. cała społeczność naszej szkoły przystąpiła do IV edycji międzynarodowej akcji „Przerwa na czytanie”. Oprócz wspólnego czytania podczas przerwy , starsi uczniowie czytali młodszym. Tego dnia każdy mógł przynieść do szkoły swoją ulubioną książkę, zaprezentować ją rówieśnikom . Wszystkim uczestnikom i organizatorom dziękujemy za wspólnie spędzony czas. W tym dniu każda lekcja w klasach 1 – 8 rozpoczynała się od 5 minutowej przerwy na czytanie. Uczniowie niektórych klas bardzo chętnie czytali na każdej przerwie. Celem akcji było ukazanie alternatywnego sposobu spędzania przerw miedzy lekcjami.
23
Zapytanie ofertowe
Zapytanie ofertowe wraz z dokumentacją na ,,Dostawę i montaż wyposażenia kuchni i jadalni w stołówce szkolnej Szkoły Podstawowej w Dubinach w ramach rządowego programu Posiłek w szkole i w domu".
Załączniki:
Konkurs matematyczno-informatyczny - InstaLogik.
Zapraszamy uczniów do udziału w V edycji ogólnopolskiego konkursu matematyczno-informatycznego InstaLogik.
zadania z pierwszego etapu - Stoły, Kolorowa wieża, Kałuże.
Nauczyciele i uczniowie mogą dołączyć do konkursu do końca trwania etapu, czyli do 30 października do g. 20:00.
Informacje o konkursie
InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych.
Konkurs realizowany jest w całości online. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera. Nauczyciele na swoich kontach mogą śledzić postępy uczniów w kolejnych etapach. Udział w konkursie jest bezpłatny.
Honorowy Patronat nad V edycją konkursu objęli: Minister Edukacji i Nauki oraz Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.
Pierwszy etap konkursu odbywa się w dniach 1-30 października 2023. Uczniowie, którzy osiągną dobry wynik, zostaną zaproszeni do 2. i 3. etapu. Po każdym etapie prowadzony jest ranking w podziale na województwa, powiaty i szkoły – osobny dla każdej grupy wiekowej.
Zadania przygotowaliśmy z myślą o szerokim gronie uczniów, nie tylko tych startujących w olimpiadach przedmiotowych. Chcieliśmy, żeby także "czwórkowi" uczniowie przy odrobinie wysiłku mogli samodzielnie odpowiedzieć na większość pytań.
Organizatorem konkursu jest Placówka Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod, przy współpracy z Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.
Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz formularz rejestracyjny znajdziecie Państwo na stronie instalogik.pl.
Z poważaniem,Tomasz StachowiczKoordynator konkursu InstaLogikPlacówka Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod
www: instalogik.plemail: instalogik@instalogik.plfb: fb.com/InstaKod
,,Przerwa na czytanie” 20 października 2023 r ( piątek)
Biblioteka szkolna zaprasza uczniów, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi do wzięcia udziału w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. “Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.
Celem akcji jest:
-promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
-integracja środowiska lokalnego;
-pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
-wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;
-zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
Aby wziąć udział w akcji wystarczy wypożyczyć książkę z biblioteki lub przynieść ją z domu, usiąść wygodnie na korytarzu lub innym wybranym przez siebie miejscu i czytać podczas przerw międzylekcyjnych.
W naszej szkole każdą lekcję zaczynamy 5 minutową przerwą na czytanie.
Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!
Joszko Broda w naszej szkole!
29 września 2023r. do naszej szkoły zawitał niecodzienny gość. To pochodzący z Istebnej Joszko Broda- muzyk multiinstrumentalista, producent muzyczny i kompozytor. Swój sukces muzyczny zawdzięcza on przede wszystkim swojemu pochodzeniu i kulturze, w której się wychował. Muzyka źródłowa, która powstała w kręgu kulturowym Karpat, stanowi naturalne i wciąż bijące źródło inspiracji Joszka Brody. Jest on autorem i realizatorem licznych projektów kulturowych i edukacyjnych oraz współzałożycielem Instytutu Transmisji Kulturowej, którego misją jest ochrona i wspieranie międzypokoleniowego przekazu kulturowego.
Artysta przeprowadził dla uczniów naszej szkoły w ramach projektu edukacyjnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego warsztaty nt. „Poczuj – od dźwięku do emocji” , których priorytetem było wzmocnienie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej.
Najpierw wyjaśnił uczniom co to jest krąg kulturowy i na konturowej mapie Polski wskazał położenie i zasięg swego kręgu kulturowego i kręgu kulturowego mieszkańców naszego regionu. Następnie zapoznał wszystkich z instrumentami ludowymi charakterystycznymi dla obszaru zamieszkiwanego przez górali śląskich. Swą prezentację rozpoczął od najprostszych instrumentów, z których można wydobyć dźwięk: liści, słomek zbożowych i trzcinowych, fujarek z gałązek lipy i bzu. Niebywałą atrakcją okazała się gra na rogu baranim, czy rogu krowy węgierskiej, a także na dudach, okarynie i drumlach. Podczas prezentacji muzycznych artysty uczniowie w nieoczekiwany sposób zaczęli mu towarzyszyć rytmicznie, wykorzystując klaskanie, tupanie czy pstrykanie. Podczas warsztatów Joszko Broda zwrócił uwagę uczniów, iż słuchanie nawet najprostszej muzyki zawsze związane jest z czuciem emocji, a emocje są potrzebne do tego by lepiej zrozumieć siebie i potrafić o siebie zadbać.
Zajęcia z Joszką Brodą na pewno zainspirowały wszystkich słuchaczy do poszukiwania swych korzeni, oraz poszanowania swej małej i wielkiej Ojczyzny.
Beata Markiewicz
13
Dzień Głośnego Czytania
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to wyjątkowe wydarzenie, które łączy przyjemne z pożytecznym. Obchodzony 29 września, upamiętnia urodziny Janiny Porazińskiej, wybitnej pisarki, autorki licznych dzieł dedykowanych najmłodszym czytelnikom. Głównym celem tej inicjatywy jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci.
Również w naszej szkole z radością uczestniczyliśmy w tym wyjątkowym dniu. Uczniowie z klasy 8, wcielając się w rolę czytających a ich słuchaczami były dzieci z przedszkola.
Głośne czytanie to doskonała okazja do budowania więzi międzypokoleniowych oraz wspólnego spędzania czasu. Zachęcamy do tego, by czytanie stało się codzienną praktyką, rozwijającą wyobraźnię i kształtującą młode umysły.
Nauczyciele bibliotekarze
4
Informacja
Informacja
Już w najbliższy poniedziałek i wtorek – 2 i 3 października odbędzie się piąta edycja akcji #sadziMY
Na wielkie narodowe sadzenie drzew leśnicy przygotowali milion sadzonek. Będzie je można otrzymać we wszystkich nadleśnictwach w Polsce.
Każdy chętny może zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa, by odebrać sadzonkę i zasadzić ją na własnej ziemi .
Nadleśnictwo Hajnówka wydawać będzie za darmo sadzonki świerka pospolitego
2 i 3 października (poniedziałek i wtorek)
w godzinach od 9:00 do 15:00
pod siedzibą Nadleśnictwa Hajnówka, ul Kolejki leśne 12 – brama od ul. Armii Krajowej
Zapraszamy!
https://www.facebook.com/hajnowka.nadlesnictwo
Z poważaniem,
Agnieszka Laskowska-Ginszt
Zbiórka pluszaków.
- 3
Wizyta Biskupa
26 września 2023r. zaszczycił nas swoją obecnością Ksiądz Piotr Sawczuk Biskup Drohiczyński wraz z Księdzem Dziekanem Zbigniewem Niemyjskim naszym proboszczem. W naszej szkole dostojnego Gościa powitały dzieci: Kasia, Jagoda, Róża, Sophie, Lena i Pani Dyrektor Alina Ginszt, następnie kl. IV i kl.II zaśpiewały piosenki. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.
Ksiądz Biskup w pasterskim słowie zachęcał, byśmy mieli otwarte serca na drugiego człowieka, byśmy nie zapominali o Panu Bogu w Trójcy Świętej Jedynego w którego razem wierzymy i byśmy otwierali się na Pana Jezusa, który jest źródłem miłości i Nauczycielem, który uczy nas tego co jest najważniejsze w życiu. Na koniec Ksiądz Biskup udzielił wszystkim zgromadzonym Bożego błogosławieństwa, życząc byśmy się rozwijali, byli pięknymi ludźmi pełnymi miłości, wiedzy i dobroci.
Jesteśmy wdzięczni za wspólnie spędzony czas, ofiarowane pamiątki. My również wręczyliśmy Księdzu Biskupowi nasz regionalny przysmak – ciasto marcinek.
Jolanta Kulpa-Krzycka
5
Wycieczka uczniów kl. 5 i 6 do Białowieży
19 września 2023r. uczniowie klas V i VI udali się na wycieczkę do Białowieży zorganizowaną przez Panią Wójt Lucynę Smoktunowicz. W/w wycieczka stanowiła nagrodę za uzyskaną przez klasę najwyższej średnią w nauce.
Celem wyprawy było poznanie Szlaku Bogów Słowiańskich oraz zwiedzanie Ogrodu Grabowego Labirynt. Po dotarciu na miejsce, przywitała nas piękna, słoneczna pogoda oraz bardzo mili przewodnicy.
Pierwszym punktem naszej wyprawy, na podstawie zakodowanych kart pracy, było wyszukanie w labiryncie, który prowadzi przez rabaty kwiatowe, ukrytych imion bogów. Po wykonaniu zadania czekała na nas nagroda. Następnie pełni wiedzy wybraliśmy się na zwiedzanie dwóch labiryntów grabowych- okrągłego - Labirynt Podziemia i kwadratowego- Labirynt Ziemi. W Labiryncie Podziemia odkryliśmy rzeźbę Boga Wellesa w otoczeniu zwierząt, zaś w Labiryncie Ziemi tajemniczą boginię Mokosz.
Na koniec wyprawy odbyło się wspólne ognisko, z pieczeniem kiełbasek, które po tylu atrakcjach smakowały wyśmienicie. Na pożegnanie otrzymaliśmy drobny upominek w postaci bukietu zasuszonych kwiatów oraz ziół.
Około godz. 13:00 wróciliśmy do szkoły zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. Teraz czekamy na kolejny taki wyjazd. Było edukacyjnie, wesoło, smacznie i przyjemnie.
10
„Lekcje z Temidą”
14 września uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w zajęciach z zakresu edukacji prawnej zorganizowanych w ramach programu „Lekcje z Temidą”, które przeprowadziła pani Natalia Chrzczonowska - prawnik z Biura Vis Legis w Ostrołęce . Uczestnikom zajęć w interesujący sposób przedstawiono wybrane zagadnienia prawne, które mogą świadomie wykorzystać jako obywatele i konsumenci w codziennym życiu. Uczniowie dowiedzieli się m.in.:
- Dlaczego ludzie stworzyli prawo?
- Jak dostać się na studia prawnicze i co można po nich robić?
- Gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa?
- Jakie prawa ma konsument?
- Jaką odpowiedzialność ponosi się za treści publikowane w Internecie?
Na koniec zajęć wszyscy uczestnicy rozwiązali test sprawdzający ich wiedzę wyniesioną ze spotkania, oraz wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych warsztatach w tego cyklu.
Informacja
Stypendia edukacyjne Zarządu Województwa Podlaskiego za rok szkolny 2022/2023.
Kwota przyznanego stypendium dla jednego stypendysty wyniesie 6 tys. zł.
Wnioski wraz z kserokopią dokumentów potwierdzających osiągnięcia edukacyjne uczniów należy składać do 27 października 2023 r. osobiście w kancelarii głównej urzędu przy ul. Skłodowskiej-Curie 14 bądź pocztą na adres:
Departament Edukacji, Sportu i Turystyki
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14
15 – 097 BiałystokSzczegółowe informacje dotyczące zasad udzielania stypendiów dostępne są w załączniku oraz na portalu informacyjnym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku:
https://podlaskie.eu/edukacja/stypendia-za-szczegolne-osiagniecia-w-nauce.html
Wyderzenie edukacjne - "Gruszki na wierzbie"
widziane oczami uczniów kl. VI Natalii Gagan i Igora Stolarewskiego.
Sprawozdanie z wycieczki do Nadleśnictwa w Gruszkach
Dnia 12.09.2023 roku uczniowie klas IV – VIII Szkoły Podstawowej w Dubinach wzięli udział w Pikniku Naukowo – Przyrodniczym ‘’ Gruszki na wierzbie’’, którego celem było poszerzenie wiedzy na temat przyrody Puszczy Białowieskiej oraz wspólne gry i zabawy na łonie natury.
Po przyjeździe do Gruszek uczestnicy pikniku otrzymali karty do uzupełnienia pieczątkami zdobywanymi po wykonaniu krótkich zadań. Uczniowie mieli godzinę na zdobycie wszystkich odznak, przy czym musieli wykazać się wiedzą przyrodniczą, np. rozpoznawanie grzybów, ptaków i zwierzęcych czaszek. Następnie klasy po kolei wyruszały na rajd pieszy, którego trasa wiodła przez las do Świnoroj. Po drodze uczniowie w grupach wypełniali kolejne zadania: układali schematy łańcuchów pokarmowych, a także ćwiczyli współpracę w zespole. Jedno z wyzwań polegało na tym, by trzymając się w kole za ręce, przełożyć hula – hop przez wszystkich uczniów w grupie. Na końcu trasy na uczestników czekało ognisko oraz poczęstunek. Chętni mogli spróbować swych sił na torze przeszkód, a także pogłębić swoją wiedzę o pracy policji, straży pożarnej i granicznej. Około godziny 13:30 uczniowie odjechali autobusem do Dubin.
Wszyscy byli zadowoleni z dnia spędzonego wspólnie w otoczeniu natury i przygotowanych atrakcji. Z przyjemnością przeżylibyśmy to jeszcze raz.
Natalia Gagan, kl. VI
SP w Dubinach
SPRAWOZDANIE Z WYDARZENIA EDUKACYJNEGO
„GRUSZKI NA WIERZBIE, CZYLI NAUKOWY FESTYN PRZYRODNICZY”Dnia 12.09.2023, w Gruszkach, uczniowie różnych szkół z powiatu hajnowskiego wzięli udział w wydarzeniu edukacyjnym „GRUSZKI NA WIERZBIE, czyli Naukowy Festyn Przyrodniczy”. Organizatorem spotkania było Nadleśnictwo Browsk w Gruszkach.
Głównym celem wydarzenia było na poszerzenie wiedzy przyrodniczej przybyłych, młodych gości poprzez zaplanowaną rywalizację między szkołami. Liczba zgłoszonych uczestników przekroczyła 400 osób. Stanęli oni do konkurencji w różnych grupowych zadaniach.
Festyn rozpoczął się rozdaniem kart do uzupełnienia pieczątkami. Stemple można było zdobyć po udzieleniu poprawnej odpowiedzi na pytanie przyrodnicze przy każdym z ośmiu stoisk. Przewidzianym czasem zebrania pieczątek była jedna godzina. Uzupełnione karty trzeba było włożyć do plecaków. Na tym etapie rywalizacji uczniowie z SP Dubiny poradzili sobie z zadaniami sprawnie i szybko.
Drugą z przewidzianych atrakcji był rajd pieszy wynoszący około 6,5 km. Z każdą grupą szedł przewodnik – leśnik. Na trasie rajdu były rozstawione przystanki, a przy nich organizatorzy przygotowali do wykonania szybkie grupowe konkurencje, za które zdobywało się punkty. Podopiecznym z SP Dubiny poszło bardzo dobrze. Byliśmy z siebie zadowoleni. Podczas rajdu jedna ze stacji zapewniła jabłka i wodę w butelkach.
W Świnorojach, na linii mety, uczniowie za uzupełnione karty z pieczątkami dostali drobne nagrody rzeczowe takie jak: długopis, ołówek, breloczek, czy nerka. Organizatorzy przewidzieli też poczęstunek w postaci kiełbasek i tortilli. Rozstawione były również stanowiska (m.in. WOT, PSP, OSP) z torami przeszkód i innymi zadaniami sprawnościowymi.
Na pamiątkę z rajdu każda ze szkół dostała drzewko, by móc posadzić je przed własną placówką edukacyjną. Rosnąca roślina z pewnością będzie przypominała uczestnikom ten miło spędzony czas.
Uczniowie z SP Dubiny wrócili do swojej szkoły z uśmiechem na twarzach i w bardzo dobrych nastrojach. Z festynu wynieśliśmy dużo pożytecznych informacji dotyczących np.: rodzajów liści drzew, nazw niektórych grzybów oraz wiedzę w zakresie łańcuchów pokarmowych.
Igor Stolarewski, kl. VI
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji do szkolnej galerii zdjęć.
Zapraszamy do udziału w akcji- "Dzika zbiórka żołędzi dla żubrów"
Nadleśnictwa Leśnego Kompleksu Promocyjnego Puszcza Białowieska organizują DZIKĄ ZBIÓRKĘ ŻOŁĘDZI dla żubrów.
Zapraszamy dzieci i rodziców do zbierania żołędzi, które przynosimy do przedszkola do wyznaczonego miejsca.
Akcja ma na celu uaktywnienie najmłodszych, zwrócenie ich uwagi na zjawiska towarzyszące zmianom pór roku, w tym również przygotowanie przyrody do zimy. Dzieci mogą przekonać się co jedzą leśne zwierzęta, dla kogo żołędzie będą smacznym dodatkiem w zimowej diecie.
Po zakończeniu akcji leśniczowie z Nadleśnictwa Browsk i Hajnówka odbiorą zgromadzone nasiona i wysypią na polanach, w miejscu gdzie dokarmiane są zimą żubry.
Termin zbierania żołędzi do końca października br.
Agnieszka Laskowska-Ginszt, tel. 607331033
Informacja.
Narodowe Czytanie 2023 - "Nad Niemnem"
W poniedziałek, 11 września 2023 r., dołączyliśmy do corocznej akcji wspólnego czytania wybranej lektury. W tym roku jest to „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. I mimo, że utwór został wycofany z lektur obowiązkowych jest to jeden z najważniejszych dzieł literatury polskiej, podejmujących tematykę powstania styczniowego. W 2023 roku jest obchodzone jego 160- lecie. Zaproszeni goście: p. Wójt Lucyna Smoktunowicz, Komendant Straży Pożarnej st. bryg. Piotr Koszczuk, p. Kierownik GOPS Mirosława Gawryluk, p. dyrektor GCK Janina Kaliszuk oraz p. dyrektor szkoły Alina Ginszt przeczytali uczniom fragmenty książki, które zobrazowały między innymi historię legendarnej pary małżonków, Jana i Cecylii.
1
Ubezpieczenie uczniów - OWU
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie