Aktualności

          • .

          •                                    „Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać.

            Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie.

                                                                               Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody

                                                                Wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń”  

                                                                                                                    Cyceron                                      

            PODZIĘKOWANIE

                                                   Szanowni Państwo!

            Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ogromne zaangażowanie i pomoc w organizacji Balu choinkowego, który odbył się 21.01.2023 r.  w naszej szkole.

            Szczególne podziękowania składam Agnieszce Krok, Tomaszowi Maciak, Iwonie Pietruczuk, Elżbiecie Moroz, Barbarze Romanczuk, Joannie Raczkiewicz, Elwirze Nowik oraz Marcie Siemieniuk, którzy podjęli się zadania i zainspirowali do działania.

            Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przygotowali ciasta do naszej Kawiarenki, wspierając tym samym remont sali informatycznej.

            Dziękujemy pracownikom szkoły- zarówno nauczycielom, jak i administracji, obsłudze- za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

            Państwa pomysłowość i wsparcie oraz ciężka praca pozwoliły stworzyć niepowtarzalną atmosferę w czasie tej wspaniałej imprezy.  Wasze pociechy wspaniale się bawiły. Z ich twarzy nie znikały uśmiechy i beztroska. 

            Myślę, że to najwspanialsza nagroda dla każdego rodzica i nauczyciela.

                                                                                  Z poważaniem

                                                           Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Dubinach

          • Bal Choinkowy w Szkole Podstawowej w Dubinach.

          •          Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza wielu przeżyć i radości. Tak też było w Szkole Podstawowej w Dubinach 21.01.2023 roku, tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych, gdy spotkaliśmy się na Balu Choinkowym.

            W pięknie udekorowanej przez uczniów najstarszych klas sali gimnastycznej pojawiły się barwne postacie.  Na szkolny parkiet wkroczyli bajkowi bohaterowie z różnych bajek: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerze, piraci, policjanci, żołnierze, Batmani,…. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. O wesołą atmosferę i radosny nastrój zadbali animatorzy z zespołu „Animacyjnej Ferajny” z Siemiatycz. Wielkim aplauzem wśród dzieci cieszyły się zespołowe zabawy przy muzyce: z kulkami, z butami, a także zespołowe rozwiązywanie zagadek. Barwnym korowodom i tańcom w parach nie było końca. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Mimo chwilowego zmęczenia uśmiechy nie znikały z twarzy dzieci.  W tym czasie rodzice uczniów i reszta zaproszonych gości miło spędzała czas i mogła podelektować się różnorodnymi słodkościami w Szkolnej Kawiarence, której menu zapewnili sami rodzice.

            Kiedy czas zabawy dobiegł końca, z żalem opuszczaliśmy naszą salę balową. Bal umożliwił uczniom, rodzicom i wychowawcom wspólne spędzenie czasu w miłej atmosferze.

            Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i wszystkim Państwu za zaangażowanie w przygotowanie balu, zorganizowanie pięknych strojów dla dzieci, oraz upieczenie ciast do Szkolnej Kawiarenki. Dochód z tego przedsięwzięcia wesprze remont sali informatycznej.
            Kolejny Bal Choinkowy już za rok!

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w szkolnej galerrii.

          • Klasowe Wigilie.

          •                     22 grudnia uczniowie klasy VI i VIII wraz ze swoimi wychowawcami zorganizowali Wigilie klasowe. Tego dnia wszyscy zadbali, żeby na stole pojawiły się świąteczne potrawy. Królowały pierogi z kapustą i grzybami, ryba po grecku, sałatka jarzynowa oraz wiele innych smacznych potraw. Ten świąteczny czas umiliły dodatkowo kolędy oraz rozmowy o tradycjach i zwyczajach panujących w domach.

          • KONKURS "Toleruję, szanuję, akceptuję" - Komenda Powiatowa Policji w Hajnówce

          • W związku z tym, że każdego roku w dniu 1 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Dyskryminacji, w związku z tym przedmiotowa tematyka uzasadnia konieczność podjęcia działań profilaktycznych ukierunkowanych przede wszystkim na większą otwartość, tolerancję, zrozumienie, szacunek wobec odmiennych tradycji, obyczajów, itp. Mając na względzie powyższe Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku organizuje konkurs plastyczny ph. „Toleruję, szanuję i akceptuję" na zaprojektowanie plakatu promującego ideę tolerancji, szacunku, otwartości i pomocy dla drugiej osoby.Inicjatywa skierowana jest do uczniów szkół podstawowych województwa podlaskiego. Celem przedmiotowego przedsięwzięcia jest kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji wobec wszystkich osób bez względu na płeć, rasę, pochodzenie etniczne, narodowość, religię, wyznanie, światopogląd, niepełnosprawność oraz uwrażliwienie na ich problemy i potrzeby. Założenia zostały opisane w zatwierdzonym przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku insp. Jacka Kumpiałowskiego Regulaminie (,.,), który stanowi załącznik.

            Kwestie techniczne: 

            1. Wykonywany plakat powinien być wykonany z wykorzystaniem dowolnej techniki plastycznej
                np. malowanie farbami, pastelami, mazakami, kredkami, etc.
            2. Format pracy A 3 .
            3. Materiał wykorzystany do wykonania plakatu jest dowolny.
            4. Jedna osoba może złożyć do konkursu 1 plakat.
            5. Plakat powinien:
            - poruszać tematykę tolerancji, otwartości, pomocy oraz szacunku,
            - być wykonany przez ucznia osobiście i podpisany: imię, nazwisko, klasa, nazwa szkoły,
            telefon kontaktowy rodzica/opiekuna,
            - być inwencją własną ucznia - nie może być kopią innej pracy oraz wskazywać na
              kreatywność i pomysłowość ucznia.


            Plakaty należy złożyć osobiście lub przesłać do Komedy Powiatowej Policji w Hajnówce, z dopiskiem:

            Konkurs na plakat ph. „Toleruję,szanuję i akceptuję" do dnia 22 lutego 2023 roku. Wraz z plakatem uczestnik konkursu
            przekazuje wypełnioną Zgoda rodzica/opiekuna prawnego na przetwarzanie
            danych osobowych i rozpowszechnienie wizerunku uczestnika konkursu ph. „ Tolerują, szanuję
            i akceptuję " wraz z klauzulą informacyjną.

            Spośród nadesłanych plakatów wyłonieni zostaną laureaci I,II i III miejsca, którym przekazane zostaną nagrody rzeczowe oraz nagrody.

            Dodatkowo, nagrodę niespodziankę otrzyma klasa laureata konkursu.

            W razie jakichkolwiek wątpliwości czy pytań proszę o kontakt.

            pozdrawiam

            Dominika Dawidziuk

            st. inspektor ZPKiS

            KPP w Hajnówce

            tel. 7126273

            1. Regulamin_konkursu.PDF

            2. Zgoda_rodzica.PDF


          • Informacja - Wycieczka do Warszawy.

          • Termin: 17.03.2023r

            Liczba uczestników: 45 uczestników + 3 opiekunów

            Zamawiający: P. Elżbieta Trochimiuk tel. 501 484 532 e-mail: elzbietatrochimiuk@wp.pl 

            Szkoła: Szkoła Podstawowa w Dubinach

            Trasa: Warszawa / 1 dzień /

             

            Ramowy program wycieczki:

             

            I dzień:

            06.00  – wyjazd z Dubin

            Ok. 10.00 – spacer z pilotem, zwiedzanie: Starego Miasta: Kolumna Zygmunta III Wazy, który w XVI wieku przeniósł stolicę Polski z Krakowa do Warszawy, Rynek  Starego Miasta - powstał na przełomie XIII i XIV wieku. Na samym środku rynku stoi pomnik Syrenki, która stała się godłem i opiekunką miasta. Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, Zamek Królewski. Czas na zakup pamiątek.

            12.00 – przyjazd do Manufaktury Czekolady „Chocolate Story”, program warsztatów:

            1. Powitanie uczestników, przedstawienie przebiegu warsztatów.

            2. Projektowanie własnej tabliczki czekolady z dodatkiem wybranych owoców liofilizowanych i bakalii.

            3. Przekładanie wzorów na płynne czekolady w foremkach, chłodzenie czekolad w lodówkach.

            4. Przedstawienie procesów produkcji czekolady od samego ziarenka.

            5. Degustacja mlecznej czekolady do picia i prawdziwego ziarna kakaowca.

            6. Pokaz ręcznego temperowania czekolady.

            7. Własnoręczne pakowanie czekolad w wybrane opakowania.

            8. Rozdanie Dyplomów Młodszego Czekoladnika.

            14.40, 15.00 – zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego.   Muzeum Powstania Warszawskiego otwarto w sześćdziesiątą rocznicę wybuchu Powstania. Mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej, zabytku architektury przemysłowej z początku XX w. u zbiegu ulic Przyokopowej i Grzybowskiej na Woli.

            OK. 21.30 – powrót do Dubin   

             

            Świadczenia:  przejazd autokarem, ubezpieczenie NNW, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:  Muzeum Powstania Warszawskiego,  Manufaktura Czekolady, opieka pilota.

             

            Cena: 230,00 zł/os – przy min. 45 osobach płacących

            Uczniowie z klas IV-VIII

             

            INFORMACJA DLA RODZICÓW.

            Uczniowie , którzy zdecydują się na wycieczkę muszą do dnia 21.02.2023 wpłacić część kwoty 130zł.

            Pozostałą kwotę , czyli 100 zł do 2.03.2023r.

            Na wyjazd należy zaopatrzyć się ( każdy we własnym zakresie) w kanapki i napoje.( Wykluczamy napoje energetyzujące)

            Obowiązuje strój sportowy , wygodny i ciepły , kurtka i czapka .

             

            Telefon do kontaktu:501484532 – E. Trochimiuk

             

          • Występ klasy I w Dziennym Domu Pobytu w Nowoberezowie.

          • 19 stycznia 2023r. uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Dubinach kolędowali z Gwiazdą w Dziennym Domu Pobytu w Nowoberezowie. Pierwszacy wystąpili przed Pensjonariuszami DDP w Nowoberezowie prezentując montaż słowno – muzyczny o tematyce świątecznej. Zaprezentowane wiersze, kolędy i pastorałki zostały nagrodzone gromkimi brawami.  Po występie wszyscy uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek. Spotkanie zakończyło się wspaniałym poczęstunkiem.

                                                                                                           Przygotowała: Ewa Leończuk

          • Dzień Bezpiecznego Internetu- wtorek 7 lutego.

          • "Nowe technologie stały się jedną z ważniejszych sfer naszego życia i nic nie wskazuje na to, by miały w najbliższym czasie zniknąć, raczej będą wywierać coraz większy wpływ na to, jak wygląda nasz świat"

            Więcej na temat dowiesz się z książki 

            „Jak nie zgubić dziecka w sieci?” TUTAJ

          • Informacja

          • Kursy autobusów szkolnych w dniu 21 stycznia 2023r.- choinka szkolna są przesunięte o dwie godziny od Rozkładów dowożenia obowiązujących w codziennym planie zajęć szkoły. Rozwożenie uczniów odbędzie się po zakończeniu balu choinkowego.

          • Zaproszenie

          • Ważną nowinę ogłaszamy

             i na bal choinkowy

            wszystkich zapraszamy!

             

            Drodzy Rodzice przygotujcie,

            swym pociechom przebranie,

            bo muzyka do wieczora grać nie przestanie…

             

            Sami nie zapomnijcie,

             zabrać ze sobą słodkich łakoci

            partnerów do tańca i butów nie do zdarcia.

             

            Słodką cegiełką remont sali komputerowej wspomożecie!

            Herbatę i kawę w kawiarni wypijecie!

            Za co wdzięczność swą okażą Wam własne dzieci,

            gdy każde samo e-mila własnoręcznie skleci.

             

            W kolorowej sali nie będzie już smutno!

            W mig powstaną prezentacje i różne animacje.

            Kodowanie nie będzie już trudne,

            a z drukarki 3D drukowanie pięknej róży dla Was

            nie będzie marudne.

             Autor: Beata Markiewicz

             

             

        • Konkurs plastyczny
          • Konkurs plastyczny

          • pn. XVIII Ogólnopolska Wiosna Młodych Talentów - Biennale 2023 pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka.

            Regulamin Konkursu, karta zgłoszenia i oświadczenie RODO do pobrania na stronie Hajnowskiego Domu Kultury  pod adresem www.hdk.hajnowka.pl


            REGULAMIN KONKURSU


            XVIII OGÓLNOPOLSKA WIOSNA MŁODYCH TALENTÓW - Biennale 2023

            pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka

            Cele konkursu

              propagowanie spontanicznej ekspresji plastycznej dziecka

              popularyzacja wśród dzieci i młodzieży różnorodnych technik plastycznych

              promocja nauczycieli i instruktorów plastyki o niekonwencjonalnych metodach pracy
                 z młodymi artystami

             Zasady udziału

            1. Jeden uczestnik może złożyć max. 3 prace. Można też zgłosić zbiorowo najlepsze prace   grupy (koła, klasy, szkoły), ilość prac nie powinna przekroczyć 10 .

            2. Wiek uczestników : 5 - 20 lat

             3. Temat pracy, format i technika dowolna: malarstwo, rysunek, grafika, kolaż , rzeźba (wykluczone techniki z materiałami sypkimi i nietrwałymi oraz kopie innych artystów). Prosimy nie rolować prac.

             4. Opatrzenie każdej pracy kartą informacyjną : imię i nazwisko, wiek, adres placówki rekomendującej pracę oraz  imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego została wykonana

             5. Każdy uczestnik zobowiązany jest do podpisania zgody na przetwarzanie danych osobowych RODO, a w przypadku, gdy prace będą dostarczane zbiorowo prosimy o dołączenie listy uczestników z podpisanymi indywidualnymi zgodami RODO.

             6. Termin nadsyłania prac – do 4.03. 2023 r. na adres: Hajnowski Dom Kultury,

            ul. T.Sołoniewicz 4,  17-200 Hajnówka  Wystawa planowana jest na maj 2023 r.

             7. Komisja konkursowa wyłoni z poszczególnych grup  wiekowych (5-6 lat, 7-9 lat,

            10-14 lat, 15-18 lat) po 3 najciekawsze prezentacje indywidualne i 5 zespołowych. Autorzy najlepszych prac otrzymają statuetki lub medale ,, TALENT 2023” oraz dyplomy i katalogi z pracami laureatów.

             8. Komisja może przyznać Nagrodę Grand Prix.

             9. Organizator Konkursu nie zwraca prac nagrodzonych i wyróżnionych. Wszystkie prace przechodzą na własność organizatora i nie będą odsyłane. Nagrody nieodebrane w czasie uroczystego wernisażu będą przesłane pocztą na koszt autora, bądź instytucji.

             10.Udział w konkursie jest równoznaczny z przyjęciem warunków regulaminu.

            informacja_-_konkurs_WMT.docx

            REGULAMIN_OWMT_biennale2023.doc

            metryczka_do_prac_WMT2023.docx

          • Informacja

          • Dni wolne od zajęć dydaktycznych:

            1. 6 stycznia 2023 r. (piątek),

            2. 9 stycznia 2023r. (poniedziałek).

            Dzień 9 stycznia 2023r. zostanie odpracowany 21 stycznia 2023r. (sobota).

          • Informacja

          • Nasza Szkoła uczestniczy w realizacji zadania pt.

            Przeprowadzenie badań naukowych z zakresu żywienia dzieci i młodzieży oraz opracowanie i wdrożenie programu edukacji żywieniowej uczniów klas I-VI szkół podstawowych.

            Akronim: Junior-Edu-Żywienie (JEŻ)”

            Zadanie finansowane ze środków Ministra Edukacji i Nauki na podstawie Umowy nr MEiN/2022/DPI/96 z dnia 7.03.2022 r

            dubiny_wp.pl.pdf

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Dubinach
      • sp.dubiny1b@gmina-hajnowka.pl - adres sekretariatu
      • tel: 85 682 46 31
      • Dubiny ul. Główna 1b
        17-200 Hajnówka
        Poland
      • Dyrektor - mgr Alina Ginszt Organ prowadzący: Urząd Gminy w Hajnówce Organ prowadzący nadzór: Kuratorium Oświaty w Białymstoku Obsługa finansowa: Gmina Hajnówka, Obwód szkoły: wszystkie miejscowości położone na terenie Gminy Hajnówka. Założenie szkoły – 01.09.1999 r. Baza szkoły - szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi mieści się w nowoczesnym budynku oddanym do użytku 01.09.2000 r. Szkoła posiada pracownię komputerową z dostępem do Internetu, bibliotekę z czytelnią, przestronną aulą, salę gimnastyczną, gabinet Terapii SI, gabinet lekarski i stomatologiczny oraz stołówkę i zaplecze kuchenne. Rekrutacja -do oddziałów przedszkolnych i klas szkoły podstawowej przyjmowani są uczniowie z urzędu zamieszkali w obwodzie tej szkoły i na prośbę rodziców (prawnych opiekunów) uczniowie zamieszkali poza obwodem szkoły.
    • Logowanie