Dnia 15 listopada 2019r.uczniowie klas VI - VIII uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku. Grupa uczniów klasy VI brała udział w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Podlaskie pt.,, Patriotyzm na płótnie".Wedrując po muzealnej galerii uczniowie dowiedzieli się , że okres niewoli i dązenia do odzyskania własnej państwowosci znalazł swoje odbicie również w malarstwie. Nastepnie rozmawiano o polskich symbolach narodowych oraz przejawach patriotyzmu dawniej i dziś. W części warsztatowej uczniowie wykonali biało - czerwone kokardy narodowe.
Uczniowie z klasy VII i VIII uczestniczyli w warsztatach: „Bezpieczne pieniądze”.
W trakcie zajęć dzieci zapoznały się ze znajdującymi się w obiegu banknotami i monetami polskimi. Poznały ich zabezpieczenia: znak wodny, nitka zabezpieczająca, druk recto-verso, druk zmienny optycznie, farba opalizująca, itp.. Na zakończenie młodzież sama zaprojektowała i wykonała własne banknoty wyposażone w zabezpieczenia takie, jak: wizerunki czytelne jedynie w ultrafiolecie , znaki wodne.
Następnie wszyscy uczestnicy wycieczki obejrzeli makieta miasta Białegostoku i widowisko multimedialne „Wersal Północy”. Makieta przedstawia Białystok w okresie największego rozkwitu, czyli w drugiej połowie XVIII wieku. Miasto słynęło wówczas jako jedna z najpiękniejszych siedzib magnackich w Polsce i wzbudzała powszechny podziw nie tylko rodaków, ale i cudzoziemców. Aby odtworzyć jak najwierniej jego wygląd, przy realizacji korzystano ze źródeł archiwalnych i kartograficznych. Na makiecie o wymiarach 5 m x 3,5 m zamieszczono większość elementów topograficznych odnalezionych w wymienionych materiałach, pozwalających na przedstawienie możliwie pełnego obrazu miasta i rezydencji Jana Klemensa Branickiego w końcu XVIII wieku. Oprócz usytuowania poszczególnych budynków, uwzględniono także materiały, z których zostały wykonane, rzeźbę terenu, cieki wodne, bramy, ogrodzenia, itp.. Losy miasta w kolejnych stuleciach – zabory, zniszczenia I i II Wojny Światowej, pozbawiły go większości zabytków z tego okresu. Makieta daje unikatową możliwość obserwacji miasta i rezydencji hetmańsarena do swobodnego skakania , scianka wspinaczkowa i wiele innych.kiej w jej największym rozkwicie, w czasach, gdy słynęła w Koronie i na Litwie, jako „Wersal Północy”.
Drugim punktem wycieczki były zajęcia w Strefie Wysokich Lotów, które dostarczyły dla uczniów mnóstwo radości i atrakcji takich , jak: trampoliny sportowe, belka do pojedynków, podłoga wybijająca , arena do swobodnego skakania , ścianka wspinaczkowa i wiele innych.
Po ogromnej dawce endorfin ruszyliśmy do kina Helios w Galerii Biała na film ,, Był sobie pies II".To wzruszająca kontynuacja powieści o odważnym i lojalnym psie , który dba o szczęście swoich najbliższych. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.