Aktualności
Plan lekcji- II półrocze
POCIĄG DO WOLNOŚCI
– obchody Święta Niepodległości w naszej szkole
9 listopada aula naszej szkoły zamieniła się na chwilę w przestrzeń, gdzie można było doświadczyć zdarzeń z przeszłości. Nasi uczniowie mogli nie tylko poznać historię naszego kraju od utraty niepodległości aż do czasów jej odzyskania, ale również posmakować kultury minionych czasów. Pieśni patriotyczne niejednego pobudziły do refleksji nad tym, czym dla nas dzisiaj jest ojczyzna, jak ją postrzegamy i jak młodzi ludzie chcą o nią zadbać.
Nasi uczniowie, w ramach świętowania Dnia Niepodległości, stworzyli też wiersze, krótkie formy dramaturgiczne, opowiadania, eseje, w których wyrazili swój patriotyzm i własny punkt widzenia na sprawy ważne dla każdego Polaka.
Poradnik małego patrioty
Języka polskiego, historii, ucz się, choć rzecz to nie prosta,
Nie wstydź się swych korzeni i zechciej tutaj zostać.
Choć inni mogą drwić, choć mogą kpić,
Ty zawsze z podniesioną głową idź.
Nie zwracaj uwagi na złe słowa o kraju,
Wiedz, że dzielnie walczyliśmy, aby było nam tu jak w raju.
Szacunek do symboli narodowych, rzecz niby prosta,
Jednak nie każdy potrafi zadaniu temu sprostać.
Bo nie zawsze patriotą ten, co rozprawia o męce,
Czasami wystarczy po prostu mieć dobre serce.
A.K. kl. III Gim.
Naszą uroczystość, swoją obecnością, uświetnili przedstawiciele służb mundurowych: z- ca komendanta Placówki Straży Granicznej w Białowieży – major Krzysztof Milewski oraz z-ca Powiatowego Komendanta Straży Pożarnej – starszy kapitan Grzegorz Bajko.
To dzięki ich ofiarnej służbie możemy dziś żyć w bezpiecznym kraju . Również naszymi gośćmi byli przedstawiciele Gminy Hajnówka: zastępca Pani Wójt - p. Halina Szymaniuk, przewodniczący Rady Gminy Hajnówka - p. Jarosław Kot oraz pani Dyrektor GCK w Dubinach - Mirosława Majewska-Iwaniuk.
Dziękujemy naszym gościom za przybycie i wspólne przeżywanie tego ważnego dla nas i naszej Ojczyzny dnia.
Cyberprzemoc
Życie to nie gra, w życiu jedno życie masz!
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła zaplanowała wiele działań, zmierzających do ochrony dzieci przed cyberprzemocą. Pierwszy kontakt z tym zagadnieniem okazał się niezwykle twórczy i pełen artystycznego wyrazu. Nasi uczniowie z klas I-VI mogli bowiem obejrzeć spektakl pt. "KOMPUTEROWE PRZYGODY WESOŁKA DUDUSIA" przygotowany przez STUDIO ARTYSTYCZNE Z BIAŁEGOSTOKU PT. Historia opowiedziana przez aktorów uświadomiła wszystkim, jak wiele zagrożeń wynika z niekontrolowanego korzystania z gier komputerowych, jak szybko uzależnia się od nich dziecko. Brak kontaktu z rzeczywistością, apatia i niekontrolowane napady złości to tylko nieliczne objawy uzależnienia od gier. Bohaterowie spektaklu pokazali jednak widzom, że można przerwać tę szkodliwą zabawę i odnaleźć się w innych, ciekawszych formach spędzania wolnego czasu. Książka, spacery, gry podwórkowe – to najlepsze antidotum na komputerowe uzależnienia.
Spektakl otworzył oczy dzieci na to, ile szkody może wyrządzić zbyt długie przebywanie przed komputerem. Teraz czas na szkolenia i warsztaty, które nauczą uczniów mądrego korzystania z dobrodziejstw techniki.
Reportaż z wycieczki
Współczesna edukacja wymaga od nauczycieli projektowania działań, które będą inspirujące dla uczniów, otworzą ich na wiedzę, zachęcą do badania i odkrywania… Właśnie dlatego w Szkole Podstawowej w Dubinach nauczyciele organizują często wyjazdy, które stwarzają uczniom interesującą przestrzeń do nauki. W październiku zaplanowaliśmy wycieczkę krajoznawczą do Kazimierza Dolnego. Chcieliśmy, aby nasza młodzież mogła uczyć się geografii w terenie, jednocześnie poznając historię miejsc i ludzi … Dwudniowy wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę, czego najlepszym dowodem jest reportaż napisany przez gimnazjalistę…
REPORTAŻ Z WYCIECZKI
„Śladami przeszłości…”
W otoczeniu barw jesieni społeczność szkolna klas: IV-VII Szkoły Podstawowej w Dubinach oraz klas: II i III gimnazjum ,wyjeżdżała na turystyczno – krajobrazową wycieczkę trasą Kozłówka – Nałęczów – Kazimierz Dolny – Janowiec.
Naszą podróż rozpoczęliśmy 19.10.2017 r., o godz. 6.15, kiedy wszyscy z pełnymi plecakami, zebraliśmy się pod szkołą, gdzie czekał już autokar. A więc w drogę…..
PAŁAC ZAMOJSKICH W KOZŁÓWCE
Czwartek, godz. 10.00, pierwszy punkt naszego programu - Pałac Zamojskich w Kozłówce, wzniesiony około 1742 r. We wnętrzach pałacowych podziwialiśmy autentyczny wystrój z przełomu XIX I XX w. Podczas prawie godzinnego spaceru po pałacu zwiedziliśmy Gabinet Hrabiego Konstantego Zamojskiego, Sypialnie Hrabiny, Salon Biały, Pokój Egzotyczny, Pokój Kredensowy i wiele innych pomieszczeń. Większości uczestnikom spodobał się Salon Czerwony - największe i najbardziej reprezentacyjne miejsce w pałacu.
Następnie podzieleni na dwie grupy udaliśmy się do kaplicy, przepięknego ogrodu, który otrzymał złoty medal Ministra Kultury i Sztuki. Na koniec poznaliśmy powozownię, gdzie znajdowały się historyczne pojazdy konne z XIX i XX w oraz różnego typu uprzęże, zabytkowe siodła i akcesoria jeździeckie. Elementem szczególnym były stare zabytkowe lampy.
UGASIĆ PRAGNIENIE W PALMIARNI
Nałęczów – kolejne ciekawe miejsce, a zwłaszcza Park Zdrojowy ,gdzie m. in. skorzystaliśmy z uroków palmiarni, gasząc pragnienie wodami mineralnymi. Park położony jest w centrum miasta, jednak nie zmienia to faktu, że miejsce to jest oazą ciszy i spokoju, a niewątpliwym atutem jest piękna przyroda.
Po całym dniu wrażeń, na koniec pierwszego dnia, przeszliśmy ulicami Kazimierza Dolnego . Każdy kto chciał mógł zakupić pamiątki , zwiedzić rynek oraz stare kamienice. Noc spędziliśmy w „Pensjonacie pod Wianuszkami”.
SPOTKANIE Z HISTORIĄ
Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od obejrzenia Muzeum Przyrodniczego następnie meleksami pojechaliśmy do Wąwozu Korzeniowego i na kirkut. Kolejnym punktem naszego wyjazdu była baszta i zamek, który powstał w latach 40 – tych XIV stulecia z inicjatywy Króla Kazimierza Wielkiego. Tuż przed samym obiadem zwiedziliśmy Duży i Mały Rynek następnie pełni wrażeń i trochę głodni udaliśmy się na zasłużony posiłek.
SPOTKANIE Z DUCHAMI
Zamek Firlejów w Janowcu, to miejsce które na długo pozostanie w naszej pamięci. Renesansowo – barokowe ruiny wzniesione na szczycie góry całkowicie wyrywają nas z ram współczesnej cywilizacji. A jak jeszcze do tego dodamy legendy i duchy(Czarna Dama) związane z historią zamku to cofnięcie się w czasie mamy na zawołanie.
Na koniec naszej wycieczki zwiedziliśmy dwór z XVIII w , którego zwiedzanie przeniosło nas w wszystkich w realia życia drobnej szlachty.
Zmęczeni, ale z miłymi wspomnieniami,około godziny 21.00 przyjechaliśmy na plac szkolny, skąd odebrali nas rodzice.
To była udana i pełna niezapomnianych wrażeń wycieczka!!!
Jakub Karczewski kl. III GIMNAZJUM
Pasowanie na ucznia
31października 2017 roku o godzinie 9.00 na auli Szkoły Podstawowej w Dubinach miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej.
Pierwszaki pod opieką wychowawcy– Walentyny Wołkowyckiej przygotowały program artystyczny.
Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość ta miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości - pasowania na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny, wykazać się wiedzą, jaką zdobyli w szkole i złożyć uroczystą przysięgę. Pani Dyrektor Alina Ginszt nie miała najmniejszych wątpliwości, gdy dotykając „kredką” ramion dzieci, z dumą przyjmowała je do grona uczniów naszej szkoły.
Pod koniec uroczystości przyszedł czas na życzenia i prezenty dla pierwszoklasistów. Następnie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, po czym rozeszli się do swojej klasy na poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Wszystkim Pierwszakom życzymy samych sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen.
Zapraszamy do foto galerii.
Manewry ratownicze
W dniu 28.09.2017r. uczniowie klasy III gimnazjum brali udział w Manewrach Ratowniczych Młodzieży Szkolnej w ramach projektu '' NAWET DZIECKO POTRAFI POMÓC – strażacy uczą ratować ''
Manewry miały charakter warsztatów, na których uczniowie mogli zapoznać się ze sprzętem jakim dysponuje Straż Pożarna do ratownictwa medycznego oraz zdobyli wiedzę na temat zachowania się w sytuacjach zagrożenia i udzielania pierwszej pomocy. Manewry zostały zakończone konkursem, w którym dwuosobowe drużyny, mianowicie : Gabriela Niepogoda i Jakub Grygoruk oraz Jakub Karczewski i Jakub Marczuk spisali się bardzo dobrze. Naszym opiekunem był Pan Jerzy Kuklik .
Podsumowaniem warsztatów było wspólne ognisko oraz wręczenie pamiątkowych upominków. Na warsztatach zapoznaliśmy się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy szkodowanym. Wiemy jak ważna jest pomoc przedmedyczna i szybkie powiadomienie służb ratowniczych. Nauczyliśmy się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku. Potrafimy wezwać pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Dzięki powyższym zajęciom uczymy się odpowiedzialności za siebie i innych.
Gabriela Niepogoda
Dzień Edukacji Narodowej
W dniu 13 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Klasa V przygotowała krótki program satyryczny pod tytułem "Lekcja wytrzymałości", a chór szkolny zaprezentował utwory w języku polskim i białoruskim. Honorowym naszym gościem była Pani Wójt- Lucyna Smoktunowicz.
Pozytywna energia zgromadzona podczas święta pozostanie w nas na długo!
Bezpieczna droga do szkoły
6 października 2017 r. uczniowie klasy I, II i III uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce nt. "Bezpieczna droga do szkoły".
Celem spotkania było utrwalenie znajomości podstawowych znaków drogowych, oraz zasad ruchu drogowego.
Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła makieta przejścia drogowego wraz z sygnalizatorami świetlnymi, oraz atrapy samochodzików, które maluchy mogły na siebie założyć i wcielić się w rolę kierowców i pieszych.
Zabawa była przednia.
Szkolne wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Programu do nauki matematyki i nie tylko !
Grupa Aztekium.pl, przy wsparciu Unii Europejskiej i partnerów zewnętrznych, prowadzi prace nad programami wspomagającym edukację w szkołach podstawowych. Jest to szereg programów do nauki języka polskiego, matematyki, również języków obcych.
Pilotażowym produktem jest program wspomagający naukę tabliczki mnożenia:
http://Aztekium.pl/Mistrz , który ma za zadanie doskonalić szybkość i sprawność zapamiętywania, jak również nauczać matematyki budując wzajemne relacje z uczniami innych państw Unii Europejskiej.
Dlatego podejmujemy działania mające na celu poinformowanie nauczycieli szkół podstawowych, rodziców oraz uczniów o możliwości nieodpłatnego korzystania z narzędzi do doskonalenia tabliczki mnożenia.Zachęcamy uczniów do używania bezpłatnego programu do nauki matematyki, w tym tabliczki mnożenia na stronie http://Aztekium.pl/Mistrz
Akademia Bezpiecznego Puchatka
Od początku roku szkolnego 2017/2018 ruszyła IX edycja programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.
Celem akcji jest pokazanie dzieciom, jak uniknąć zagrożeń, na które będą narażone podczas codziennych aktywności – na drodze, w szkole, w domu, a także podczas zabawy, czy korzystania z Internetu. W tym roku materiały wzbogacone zostały również o tematykę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. „Akademia Bezpiecznego Puchatka” realizowana jest we współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronem Honorowym jest Komendant Główny Policji. Między innymi dzięki dużemu wsparciu Samorządów do tej pory w programie udział wzięło łącznie około 1 750 000 dzieci z całej Polski.
ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU SZKOLNEGO
DNIA 04.09.2017r.
DOTYCZY UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W DUBINACH
HAJNÓWKA:
( ul.Piłsudskiego) 7.25
( Hejmakles-Armii Krajowej ) 7.30
LIPINY 7.35
HAJNÓWKA ( Lipowa -klasztor) 7.35
( sklep Promyczek ) 7.40
( Lipowa Kasia Basia ) 7.40
( koło Rzeźnika ) 7.45
BIELSZCZYZNA 8.05
DUBINY ( Cegielniana i Torowa) 8.05
DUBINY 8.10
SAWINY GRÓD 8.15
POSTOŁOWO 8.20
KOTÓWKA 8.00
WASILKOWO 8.05
RZEPISKA 8.10
BORYSÓWKA 8.15
SMOLANY SADEK 8.20
ZWODZIECKIE 8.25
NOWOSADY 8.25
ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU SZKOLNEGO
w roku szkolnym 2017/2018
DOTYCZY UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W DUBINACH
HAJNÓWKA:
( ul.Piłsudskiego) 6.45
( Hejmakles-Armii Krajowej ) 6.50
LIPINY 6.55
HAJNÓWKA ( Lipowa -klasztor) 6.55
( sklep Promyczek ) 7.00
( Lipowa Kasia Basia ) 7.00
( koło Rzeźnika ) 7.05
BIELSZCZYZNA 7.25
DUBINY ( Cegielniana i Torowa) 7.25
DUBINY 7.30
SAWINY GRÓD 7.35
POSTOŁOWO 7.40
KOTÓWKA 7.20
WASILKOWO 7.25
RZEPISKA 7.30
BORYSÓWKA 7.35
SMOLANY SADEK 7.40
ZWODZIECKIE 7.45
NOWOSADY 7.45
Pozostałe kursy autobusów zgodne z rozkładem jazdy obowiązującym w roku szkolnym 2016/2017
Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018:
- 7 45 - nabożeństwo w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce
- 8 20 - molebień dziękczynny w Kaplicy Cerkiewnej w Dubinach
- 9 00 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Dubinach
Lista dzieci przyjętych do Punktu Przedszkolnego na rok 2017/2018
Grupa 6-latków - wychowawca Dorota Kiersnowska
-
Kaniewska Maria
-
Kardasz Kryspin
-
Kisielewski Filip
-
Nikitiuk Piotr
-
Ostapczuk Hanna
-
Siegień Michał
-
Stolarewski Igor
-
Weremczuk Kamil
-
Weremczuk Oksana
-
Zdanowska Maja
-
Kiczkajło Dominik
-
Dobosz Błażej
-
Kakarelko Natalia
-
Stepaniuk Klaudia
-
Rusinowicz Wojciech
-
Owerczuk Małgorzata
-
Skiepko Aleksander
Grupa 4-5-latków - wychowawca Henryka Blicharz
1. Kardasz Alan
2. Skiepko Karol
3. Mielnik Damian
4. Sakiel Julia
5. Kublik Wiktor
6. Górski Sebastian
7. Sawczuk Adam
8. Wenski Antoni
9. Siemieniuk Robert
10. Łomaszkiewicz Emil
11. Stolarewski Iwo
12. Romanczuk Maria
13. Nikitiuk Jan
14. Golonko Hanna
15. Oniszczuk Aleksandra
16. Iwaniuk Piotr
17. Golonko Jan
18. Janiuk Maria
Grupa 3-latków - wychowawcy: Joanna Bach, Irena Chodak
1. Mantiuk Wiktoria
2. Jakoniuk Cezary Mikołaj
3. Siemieniuk Michał
4. Ber Amelia
5. Jakimiuk Wiktoria
6. Lewicki Bartłomiej
7. Małanowska Maja
8. Niewińska Liliana
9. Nowik Ignacy
10. Nowik Izabela
11. Oniszczuk Aleksandra
12. Owerczuk Julian
13. Stolarewska Aleksandra
14. Weremczuk Tatiana
15. Golonko Aleksandra
16. Paszko Szymon
17. Pucinik Lena
18. Sakiel Katarzyna
19. Bieńkowski Krystian Nataniel
Dzieci, które po ukończeniu 2,5 r.ż zostaną przyjęte do Punktu Przedszkolnego
-
Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Poniższy link zawiera kalendarz roku szkolnego 2017/2018
http://www.kuratorium.bialystok.pl/kuratorium/aktualnosci/kalendarz-roku-szkolnego-20172018.html
Rozpoczęcie roku szkolnego w przedszkolu
Rozpoczęcie roku przedszkolnego odbędzie sie 1 września 2017 r.
Dzień Otwarty w Przedszkolu
Serdecznie zapraszamy 31 sierpnia 2017 r . ( czwartek) w godz. 9oo - 1100 dzieci i rodziców na Dzień Otwarty w Przedszkolu.
Wyprawka Przedszkolaka
Pierwszego dnia przynosimy do przedszkola:
-
mały ręczniczek z zawieszką
-
buty łatwe do samodzielnego założenia na antypoślizgowej podeszwie
-
W GRUPIE 3-LATKÓW pościel :
- poszewka na poduszkę(70cmx80cm)
- poszewka na koc ( 160cmx200cm)
WSZYSTKIE RZECZY KONIECZNIE PODPISANE !!!!!
Pozostałe elementy wyprawki( artykuły papiernicze, środki czystości, książki, itp.) zostaną podane na pierwszym zebraniu rodziców
-
Archiwum Aktualności