W związku z pogarszającą się sytuacją ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dziecii młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym – całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy prowadzony przezprofesjonalnych psychologów. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko uzyskać może natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.
Rzecznik Praw Dziecka - całodobowy telefon zaufania i czat internetowy dla dzieci i młodzieży.
SUKCES UCZNIA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DUBINACH
Znamy laureatów konkursu plastycznego dla dzieci w województwie podlaskim.
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Białymstoku rozstrzygnął konkurs plastyczny dla dzieci szkół podstawowych pod nazwą „Zdrowe smaczne, kolorowe – kupuję produkty krajowe”
Do oddziału terenowego KOWR w Białymstoku wpłynęło w sumie 306 prac konkursowych wykonanych w rożnych technikach. 173 zgłoszenia w kategorii wiekowej klasy I-III szkół podstawowych oraz 133 zgłoszenia w kategorii wiekowej klasy IV-VI szkół podstawowych. Komisja konkursowa złożona z pracowników OT w Białymstoku miała bardzo trudne zadanie, ponieważ dzieci przesłały wiele wspaniałych prac dotyczących tematu konkursu. Celem konkursu było zwrócenie uwagi dzieci w wieku szkolnym na artykuły rolno-spożywcze wytworzone w Polsce z użyciem polskich surowców, budowanie świadomości zakupowej wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie oznaczenia „PRODUKT POLSKI”
Termin nadsyłania prac upłynął 20.11.2020 r.
Komisja konkursowa po długich weryfikacjach i ocenach przysłanych prac wyłoniła
po 3 najlepsze prace konkursowe w dwóch kategoriach wiekowych.1. Kategoria wiekowa klasy I-III szkół podstawowych
1 miejsce - Stolarewski Igor kl. 3, Szkoła Podstawowa w Dubinach
2 miejsce - Chodnicka Łucja kl. 1, Szkoła Podstawowa w Przytułach
3 miejsce - Sobuta Maja kl. 3a, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży2. Kategoria wiekowa klasy IV-VI szkół podstawowych
1 miejsce - Ostapowicz Julia kl. 6, Prywatna Szkoła Podstawowa Nr 6 w Białymstoku
2 miejsce - Włostowska Malwina, kl. 6a, Zespół Szkół w Brańsku
3 miejsce - Masłowska Klaudia kl. 4, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Bielsku PodlaskimWszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.
Źródło: https://www.kowr.gov.pl/o-kowr/informacje-z-regionow/znamy-laureatow-konkursu-plastycznego-dla-dzieci-w-wojewodztwie-podlaskim
Bezpieczni w sieci z OSE – zapraszamy na webinar!
Drodzy Państwo,
obecnie dzieci spędzają w internecie więcej czasu niż w dobie nauki stacjonarnej. Porozmawiamy więc o ich bezpieczeństwie oraz dobrych – szkolnych i domowych – praktykach online.
Na jakie zjawiska w sieci trzeba zwracać szczególną uwagę? Co zrobić, żeby e-lekcje nie wymknęły się spod kontroli? Jak przygotować sprzęt do bezpiecznego korzystania z internetu? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci: Anna Rywczyńska (Kierownik Działu Edukacji Cyfrowej w NASK oraz Koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet) i Przemysław Jaroszewski (Kierownik Działu CERT Polska) podczas webinaru „Bezpieczni w sieci z OSE”, który poprowadzi Tomasz Rożek, znany dziennikarz i popularyzator nauki oraz ambasador kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, w której pomaga rodzicom zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech.
Już 3 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy nauczycieli i rodziców na Facebook OSE. W trakcie 50-minutowego bezpłatnego webinaru eksperci poruszą najbardziej aktualne kwestie związane z cyberbezpieczeństwem i odpowiedzą na pytania uczestników.
Zapraszamy do dołączenia do naszego wydarzenia na Facebooku, gdzie znajdą Państwo więcej szczegółów, opis prelegentów oraz bieżące informacje związane z webinarem: https://www.facebook.com/events/377217396882621
Transmisja odbędzie się na fanpage’u OSE - bezpośredni link do live znajduje się tutaj: https://www.facebook.com/OSEgovpl/posts/3453547344723509
Zachęcamy do włączenia powiadomienia, dzięki czemu nie przegapią Państwo naszego webinaru.
Webinar „Bezpieczni w sieci z OSE” jest realizowany w ramach projektów Ogólnopolska Sieć Edukacyjna oraz „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, współfinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014–2020. Projekt jest realizowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz Centrum Nauki Kopernik.
Do zobaczenia!
Zespół OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna
nask.pl | ose.gov.pl | osehero.pl I it-szkola.edu.pl
Zapraszamy uczniów kl. I-III na spektakl teatralny pt. „Kapryśna Księżniczka”
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na spektakl teatralny pt. „Kapryśna Księżniczka” w wykonaniu Teatru "CoNieCo" oraz animacje z okazji Dnia Pluszowego Misia.
W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną teatrzyk oraz animacje odbędą się w formie online i będzie można je obejrzeć na Facebooku Hajnowskiego Domu Kultury.
Spektakl dostępny będzie od godziny 11:00 a animacje od godziny 13:00.
Prosimy o przekazanie powyżej informacji swoim podopiecznym.
Dofinansowano w ramach projektu „Hajnówka Dostępna – program dostępności miasta w sferach kultury i turystyki inspirowany rozwiązaniami włoskimi z miasta Matera”.
Z poważaniem
Bożena Nikołajuk
Hajnowski Dom Kultury
Zdarmową lekcję on-line z ROBOTYKI I PROGRAMOWANIA z Bożydarem!apraszamy na SPECJALNĄ MIKOŁAJKOWĄ
Zapraszamy wszystkie Dzieci Rodziców i Nauczycieli w sobotę 5.12.2020 o godz.12!
Tym razem pomożemy Świętemu Mikołajowi! Wspólnie opracujemy system
bezpiecznego dostarczania paczki wyrzuconej z lecących sań. Będziemy do
tego celu testować:
🪂 Spadochron
🚁 Mini helikopter
❓ Magiczne śmigło
🚀 Robot wystrzeliwujący samoloty
Na lekcji pokażemy robota LEGO EV3 oraz totalnie nowego LEGO Mindstorms
Inventor. Każdy w swoim domu zbuduje jeden z systemów bezpiecznego
dostarczania paczki za pomocą tego, co ma w domu: papier, klej,
nożyczki!
Gwarantujemy świetną zabawę!!! Konkursy!!!
ZAPISY NA STRONIE:
https://robodohome.com/pl/robodo-home-webinary-programowanie-robotyka/
Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/2041241822841215/
Konkurs Recytatorski Prawosławnej Poezji Religijnej.
Międzynarodowy Konkurs Recytatorski Prawosławnej Poezji Religijnej
„Poezja źródeł” rozstrzygnięty.
W dniach 5-19 listopada 2020 r. po raz XV. z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i Całej Polski, odbył się Konkurs Recytatorski Prawosławnej Poezji Religijnej.
Konkurs został zorganizowany przez Parafię Prawosławną pw. Zaśnięcia NMP w Dubinach oraz doradcę metodycznego powiatu hajnowskiego.Ze względu na sytuację epidemiczną w tym roku Konkurs odbywał się w formie zdalnej.
Spośród uczniów naszej szkoły biorących udział w konkursie Laureatami zostali:
Michał Siemieniuk, kl. I (III MIEJSCE )
Aleksandra Oniszczuk, kl. I (WYRÓŻNIENIE)
Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie zaprezentują swoje wiersze podczas projekcji filmu „Wieczór Prawosławnej Poezji Religijnej”, który zostanie wyemitowany na portalu Cerkiew.pl w dn. 29 listopada br. o godz. 15.00.
Wszystkim Uczniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za przygotowanie się i udział w Konkursie.
Katecheci: Irena Baczyńska
Aniela Litwiniuk
Zasady korzystania z biblioteki szkolnej
w Szkole Podstawowej w Dubinach na czas nauki zdalnej
Uczniowie oraz Rodzice uczniów którzy chcą wypożyczyć książkę lub podręcznik (klasy I-III) muszą wcześniej wysłać zapotrzebowanie na adres mailowy nauczyciela bibliotekarza oraz podać termin odbioru:
Halina Parfieniuk – halinaparfieniuk@gmail.com
Monika Kondratiuk – kaweker@o2.pl
Dyżur nauczycieli:
Poniedziałek 12.00 – 15.00 Monika Kondratiuk
Wtorek 8.00 – 15.00 Halina Parfieniuk
Środa 9.00 – 13.00 Halina Parfieniuk
Czwartek 8.00 – 11.30 Halina Parfieniuk
Zapraszamy do przygody z programowaniem!
Klub Młodego Programisty – dołącz do warsztatów programowania online!
https://www.gov.pl/web/edukacja/klub-mlodego-programisty-dolacz-do-warsztatow-programowania-online
Podlaskie Dni Matematyki-online, zaproszenie.
W dniach 20-24.11.2020 Oddział Białostocki Polskiego Towarzystwa Matematycznego organizuje Podlaskie Dni Matematyki. Współorganizatorami wydarzenia są: Politechnika Białostocka oraz Uniwersytet w Białymstoku.
Wydarzenie po raz pierwszy organizowane jest w wersji online. W programie znalazły się wykłady dla uczniów szkół średnich oraz podstawowych ze wskazaniem poziomu klasy oraz wykłady dla studentów i wszystkich zainteresowanych.
Każdy wykład lub warsztat będzie miał podany otwarty link dostępu, wejście na wykład we wskazanych godzinach.
Wykłady będą prowadzone w większości w języku polskim, jednakże w programie znajdą się również bardzo atrakcyjne prezentacje wykładowców zagranicznych.
Narzędzia: MS Teams, ZOOM, Discord. Linki do wykładów/warsztatów zostaną podane od 16.11.2020, wszystkie wykłady w MS teams oraz Zoom nie będą wymagały logowania.
Program i abstrakty oraz linki będą na stronie:
Informacja!
Zgodnie z Rozporządzeniem MEN zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, iż szkoła prowadzi działalność opiekuńczą dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uczęszczających do klas I-III Szkoły Podstawowej w Dubinach.
Na dzień 06.11.2020r., po rozeznaniu przez wychowawców, nie wpłynęła ze strony rodziców potrzeba zorganizowania takich zajęć. 9 listopada 2020r. w godzinach 8.00-11.00 w szkole będzie pełniony dyżur. Jeśli zaistnieje potrzeba zorganizowania w/w opieki proszę o kontakt tel. 85 682 46 31.
Przypominam! Jeśli wśród uczniów ktoś nie ma laptopa, a rodzina spełnia wymagania zgodne z regulaminem ( dostępny na stronie szkoły) jest możliwość wypożyczenia sprzętu ze szkoły. Proszę o wniosek i kontakt pod nr 85 682 46 31.
Alina Ginszt Dyrektor SP w Dubinach
Informacja z MEN.
Szanowni Państwo,
od poniedziałku, 9 listopada br. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Jednocześnie do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych).
Bez zmian pracują przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego oraz szkoły specjalne w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.
Od poniedziałku, 9 listopada br. szkoły podstawowe będą miały obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.
Są to najważniejsze zmiany w funkcjonowaniu szkół i placówek oświatowych. Szczegóły znajdą Państwo w komunikacie MEN. Proszę o przekazanie tych informacji wszystkim zainteresowanym osobom. Zachęcam także do bieżącego śledzenia informacji udostępnianych na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja.
Z wyrazami szacunku
Przemysław Czarnek
Minister Edukacji i Nauki
Komunikat.
Do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych. Uczniowie klas I-III przechodzą na naukę zdalną. Umożliwiamy realizację części zajęć praktycznych w kształceniu zawodowym
Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych). Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian.
zmianywfunkcjonowaniuszkoliplacowekdo29listopadabrkomunikatmen-2.docx
Zapraszamy do udziału w Konkursie GEEK!
Polskie Towarzystwo Informatyczne ogłasza ogólnopolski Konkurs GEEK
Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe pod honorowym patronatem MEN w dwóch kategoriach, na:
I. Scenariusz (w postaci zbioru ekranów, algorytmu lub opisu gry) lub
II. Gra (w postaci demo, prototypu lub pełnej gry)
Konkurs GEEK wymaga pracy zespołowej w drużynach od 2 do 5 uczniów w wieku od10 lat oraz 2 nauczycieli (nauczyciel przedmiotu i nauczyciel informatyki) i obejmuje:
2 etapy:
- Lokalny (wojewódzki)
- Ogólnopolski (centralny)
3 poziomy:
- Podstawowy (szkoły podstawowe)
- Średni (szkoły średnie i technika)
- Wyższy (uczelnie – pierwszy rok)
Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny, a wartościowe nagrody ufundowane przez firmę SAMSUNG zostaną wręczone podczas uroczystych obchodów
Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego połączonych z obchodami Jubileuszu 40-lecia Polskiego Towarzystwa Informatycznego.
Już ruszyły zapisy!
Zapraszamy Państwa do rejestracji i zgłaszania swoich zespołów.
Wszelkie informacje na temat konkursu oraz formularz rejestracyjny znajdziecie Państwo na stronie https://mlodzi.pti.org.pl/
Główny Komitet Organizacyjny
Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym pn. „Jak Fundusze Europejskie zmieniły moją okolicę?"
W imieniu Marszałka Województwa Podlaskiego chcielibyśmy Państwa oraz Państwa Wychowanków, bardzo serdecznie zaprosić do wzięcia udziału w organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego konkursie plastycznym. Zwracamy się również z gorącą prośbą o promocję tego wydarzenia wśród dzieci i Rodziców za pomocą Państwa stron internetowych, kont w mediach społecznościowych oraz poprzez udostępnienie w widocznym miejscu materiałów drukowanych. Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej, przedstawiającej przykłady zmian, które nastąpiły w województwie podlaskim dzięki wykorzystaniu Funduszy Europejskich, w szczególności projektów dofinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, zwanego dalej „RPOWP 2014-2020”. Dla zwycięzców konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody, jak również dla Szkół i Domów Kultury, do których uczęszczają zwycięzcy. Wszelkie niezbędne informację dotyczące konkursu, regulamin, formularz zgłoszeniowy, plakaty, reklamy znajdziecie Państwo w załączonych plikach. Bardzo proszę o przesłanie zrzutu ekranu lub odnośnika do strony, na której będziecie Państwo promować konkurs.
Gorąco zachęcamy do czynnego udziału w konkursie i czekamy na pracę Państwa podopiecznych !
Pozdrawiam,
Karolina Blitek
Zapraszamy
do udziału w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu” i odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii proponujemy wspólne śpiewanie w danej klasie lub grupie (dla tych, którzy będą tego dnia w szkole) lub połączenie się za pomocą komunikatorów i zaśpiewanie hymnu on-line.
Zachęcamy także do zapoznania się z ulotką „Szanuj, kochaj, chroń” przygotowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, która w syntetyczny sposób opisuje prawidłowe sposoby prezentowania flagi i innych symboli narodowych.
Z wyrazami szacunku
Anna Ostrowska
Zastępca Dyrektora
Departamentu Informacji i Promocji MEN
szanuj_kochaj_chron_broszuramon.pdf
Sprawdzanie frekwencji uczniów podczas nauczania na odległość
1. W przypadku lekcji on-line – uczeń obecny jest wtedy, gdy: jest na lekcji, aktywnie uczestniczy, korzysta z czatu w sytuacji problemów z mikrofonem.
Jeśli podczas spotkania uczeń jest widoczny na liście uczestników, ale ma wyłączoną kamerę i jest brak reakcji ucznia przy wywoływaniu do odpowiedzi, nauczyciel zaznacza nieobecność.
2. Praca samodzielna- podstawą do zaznaczenia obecności ucznia podczas lekcji będą: kontakty z nauczycielem w czasie trwania zajęć za pomocą ustalonych komunikatorów oraz przesłane w terminie prace, które zostały zadane na tych lekcjach
Sposoby i zasady wysyłania prac domowych ustalane są z nauczycielem danego przedmiotu.
Komunikat!
Zawieszenie działalności oddziałów przedszkolnych
w Szkole Podstawowej w Dubinach
Zgodnie z zapisem § 18 ust. 2 pkt 2a Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2020 r., poz. 1604), informuję, że zgodnie z uzyskaną pozytywną opinią Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Hajnówce oraz zgodą Organu Prowadzącego ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną i brakiem kadry pedagogicznej
oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej w Dubinach
zawieszają swoją działalność od 02 listopada 2020 r. do 06 listopada 2020 r.,
Komunikat!
Zawieszenie działalności oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej
w Dubinach
Zgodnie z zapisem § 18 ust. 2 pkt 2a Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2020 r., poz. 1604), informuję, że zgodnie z uzyskaną pozytywną opinią Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Hajnówce oraz zgodą Organu Prowadzącego ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną i brakiem kadry pedagogicznej
oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej w Dubinach
zawieszają swoją działalność od 27 października 2020 r. do 30 października 2020 r.,
Alina Ginszt Dyrektor SP w Dubinach
Komunikat!
PILNY KOMUNIKAT!
- od poniedziałku 26.10.- oddziały przedszkolne nie będące na kwarantannie oraz klasy I-III- zajęcia w szkole, zgodnie z rozkładem.
Kursy autobusów zgodnie z rozkładem. Proszę śledzić komunikaty na stronie szkoły, ponieważ po pierwszym dniu mogą być dokonane pewne zmiany w celu sprawniejszego dojazdu dzieci do szkoły. Odjazd ze szkoły tylko pierwszym kursem. Poniedziałek, środa, czwartek, piątek- godz. 12.25 oraz wtorek – 13.25. Po zakończonych zajęciach w razie potrzeby zapewniona będzie opieka świetlicowa. Prawo i pierwszeństwo do niej mają dzieci obojga rodziców pracujących. Taką potrzebę proszę zgłosić wychowawcy do poniedziałku ( 26.10.2020)
- Klasy IV-VIII- nauczanie zdalne na platformie Teams, zgodnie z rozkładem. Lekcja rozpoczyna się zgodnie z rozkładem dzwonków i trwa 30 min. Jeśli jest taka potrzeba, nauczyciel może wydłużyć max. do 45 min.
W przypadku braku Internetu w domu u nauczyciela podczas pracy zdalnej
- Natychmiastowa informacja telefoniczna do dyrektora szkoły
- Nauczyciel z danego przedmiotu umieszcza materiał z przedmiotu , który nie mógł się odbyć niezwłocznie po usunięciu awarii
W przypadku braku Internetu w domu u ucznia podczas pracy zdalnej
- Natychmiastowa informacja telefoniczna do nauczyciela
- Uczeń z danej lekcji przesyła nauczycielowi zaległy materiał, niezwłocznie po usunięciu awarii
Proszę śledzić zakładkę KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ- ROK SZKOLNY 2020/2021
Regulamin korzystania z aplikacji Microsoft Teams w nauczaniu na odległość
I. ZASADY PRACY
- Uczeń loguje się do aplikacji MS Teams z użyciem loginu i hasła otrzymanego w szkole.
- Do logowania uprawnieni są jedynie uczniowie Szkoły Podstawowej w Dubinach w klasach I-III rodzice uczniów.
- Zajęcia w lekcjach on-line odbywają się bez udziału osób trzecich (rodziców, rodzeństwa).
- W spotkaniach MS Teams uczniowie mają włączone kamery internetowe.
- Strój ucznia musi być zgodny z zasadami pobytu w szkole ujętym w Statucie Szkoły.
- W trakcie spotkania z użyciem kamery internetowej uczniowie ustawiają funkcję rozmycia tła.
- Uczniom w czasie spotkania zabrania się:
- nagrywać, fotografować i wykonywać zrzuty ekranu lekcji bez zgody nauczyciela.
- wyciszać mikrofon pozostałym uczestnikom
- dołączać osoby do spotkania, których nie zaprosił nauczyciel
- umieszczać materiały niezwiązane z lekcją
- przeszkadzać w prowadzeniu zajęć
- używać niestosownego słownictwa
- Wyszczególnione zachowania będą skutkować ujemnymi punktami zachowania.
- Uczeń/ nauczyciel ma obowiązek chronić swoje dane logowania i nie udostępniać loginów i haseł do kont i klas online.
II. ZASADY BEZPIECZEŃSTWA
- W przypadku logowania anonimowych uczestników nauczyciel usuwa uczestnika ze spotkania
- Nauczyciele konfigurują program MS Teams w następujący sposób:
- Zezwalaj osobom anonimowym na rozpoczynanie spotkania: wyłączone
- Automatyczne przyjmowanie osób: Wszyscy w organizacji
- Zezwalaj użytkownikom telefonowania na pomijanie poczekalni: wyłączone.
- Właściciele mogą usuwać wysyłane wiadomości: włączone
- Nawiązywanie połączeń prywatnych: wyłączone
- Anonimowi użytkownicy mogą dołączać do spotkania: wyłączone
- W spotkaniach nauczyciele zmieniają status ucznia z organizatora na uczestnika.
- Nauczyciel stosuje punktowy system oceniania zawarty w Statucie Szkoły adekwatny do zajęć stacjonarnych.
- W przypadku ataku hakerskiego w trakcie spotkania należy natychmiast przerwać rozmowę i powiadomić administratora programu MS Teams.
- Administratorem MS Teams w Szkole Podstawowej w Dubinach jest Pani Bożena Dawidziuk.
- INSTRUKCJE LOGOWANIA DO APLIKACJI MICROSOFT TEAMS
- instrukcja_logowania_aplikacja_pobrana_teams.pdf
- instrukcja_logowanie_przegladarka_teams.pdf
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie